hydrocefalus

Archiv příspěvků

reagovat 4.10.2003 21:11 - dasha

Ráda bych si popovídala s někým, kdo má diagnozu: čtyřkomorový hydrocefalus, kongenitální.
Mám bolesti hlavy,a léčím se pro glaukom.

reagovat 4.12.2003 15:32 - kájina

v červenci mi zjistili dvoukomorovej hydrocefalus,byla to náhoda.Mám dvě děti a žádný problémy.V září jsem byla v Praze kde mi dělali LIT a zjistili hypertenzi,a chtěli mi dát shunt.Dělám ve zdravotnictví tak vím o co jde,nebylo mi zrovna nejlíp,ale nemám žadný příznaky tak mě nechali být.Po novém roce jedu znovu do Prahy na magnetickou rezonanci a tam se vše rozhodne.Asi na tom nejsem zrovna nejhůře,ale nemůžu to pořád překousnout.Chodím už zase do práce,tak jsem ráda.Prý jsem se stím narodila,ale nikdy my to nedělalo problémy a najednou jsem nejstřeženější člověk,jak doma tak trochu i v práci,tam to vědí všichni a přijde mi že na mě každý kouká.Tak se drž a napiš.

reagovat 6.2.2004 23:30 - dasha

Zdravím vás, s tím že mám po kontrolní MG a doktor Na Homolce mi potvrdil, že je to celkem stejný jako v létě a tudíž je to opravdu vrozené a bolesti hlavy jsou zřejmě od páteře nebo od glaukomu. Na kontrolu jdu za pět let, tedy ve svých 35. Měla jsem dost nahnáno, ohromně se o mě zajímali, poměrně mladá a taková zajímavá dg. Držím palce. Je těžký to odkládat, ale co když to u vás není nutný, pak by to byla škoda, ale to je jasný. Držím palce. dasha

Full Spectrum kurkumin

reagovat 26.2.2004 20:03 - kájina

já teď očekávám objednávku na novou MR,kde se vše rozhodne,je to napínavý ale zároveň se trochu bojím co mi v Praze řeknou,jedu do Střešovic,tak mi drž palce

reagovat 27.2.2004 16:09 - H.

Co je to shunt?

reagovat 27.2.2004 19:40 - kájina

Shunt je "hadička",která odvádí nadbytečný mozk.mok do žaludku(VP drenáž)a snižuje nadměrný nitrolební tlak.

reagovat 6.3.2004 21:15 - kájina

Dasho,chtěla bych vědět jestlui máte shunt???Jestli jo,tak jaký to je???Mám strach,že ho taky budu mít a už se nedostanu do práce.Jste v důchodu,nebo jak to chodí.Já jsem zatím ještě v práci,ale čeká mě ta Praha,zatím mi nic nepřišlo,tak jsem docela nervozní.Mám strach,každý mi říká že to bude dobrý,ale oni nejsou v mojí kůži.Doma s manželem už na toto téma nemluvíme,nevím proč,mrzí mě to.Jsem v tom jako sama.Potřebovala bych víc informací !!

reagovat 22.3.2004 16:13 - Martina

Mám 5 letého syna, kterému zavedli shunt,když mu byl jeden rok.Zpočátku jsem měla strach, že bude díky tomu nějak omezovaný, ale může dělat a dělá všechno jako ostatní zdravé děti.
Hadičku, která je vedena pod kůží vůbec nevnímá.A nikdo taky nepozná (pokud neobjeví drobnou jizvu na břiše), že nějaký shunt vůbec má.

reagovat 24.3.2004 19:05 - kájina

U dětí hydrocefalus znám,ale mě to zjistili v 28 letech,mám dvě děti,narozené spontánně,jsou zdravé.Děti se stím vyrovnají možná lépe než dospělí.Budte hodně zdraví a at se malýmu daří.

reagovat 24.4.2004 17:22 - kájina

v pondělí jsem byla na kontrolní MRI cine mode,a výsledek mě velice překvapil,chtějí mě vidět pouze při potížích.Tak jsem štastná a zase v pohodě.Byl to pro mě hrozný zážitek a pocit,doufejme že budu v pohodě.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *