hydrocefalus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2003 21:11 - dasha

Ráda bych si popovídala s někým, kdo má diagnozu: čtyřkomorový hydrocefalus, kongenitální.
Mám bolesti hlavy,a léčím se pro glaukom.

reagovat 4.12.2003 15:32 - kájina

v červenci mi zjistili dvoukomorovej hydrocefalus,byla to náhoda.Mám dvě děti a žádný problémy.V září jsem byla v Praze kde mi dělali LIT a zjistili hypertenzi,a chtěli mi dát shunt.Dělám ve zdravotnictví tak vím o co jde,nebylo mi zrovna nejlíp,ale nemám žadný příznaky tak mě nechali být.Po novém roce jedu znovu do Prahy na magnetickou rezonanci a tam se vše rozhodne.Asi na tom nejsem zrovna nejhůře,ale nemůžu to pořád překousnout.Chodím už zase do práce,tak jsem ráda.Prý jsem se stím narodila,ale nikdy my to nedělalo problémy a najednou jsem nejstřeženější člověk,jak doma tak trochu i v práci,tam to vědí všichni a přijde mi že na mě každý kouká.Tak se drž a napiš.

reagovat 6.2.2004 23:30 - dasha

Zdravím vás, s tím že mám po kontrolní MG a doktor Na Homolce mi potvrdil, že je to celkem stejný jako v létě a tudíž je to opravdu vrozené a bolesti hlavy jsou zřejmě od páteře nebo od glaukomu. Na kontrolu jdu za pět let, tedy ve svých 35. Měla jsem dost nahnáno, ohromně se o mě zajímali, poměrně mladá a taková zajímavá dg. Držím palce. Je těžký to odkládat, ale co když to u vás není nutný, pak by to byla škoda, ale to je jasný. Držím palce. dasha

reagovat 26.2.2004 20:03 - kájina

já teď očekávám objednávku na novou MR,kde se vše rozhodne,je to napínavý ale zároveň se trochu bojím co mi v Praze řeknou,jedu do Střešovic,tak mi drž palce

reagovat 27.2.2004 16:09 - H.

Co je to shunt?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.7.2014 15:05 - Jana Sabolová

Pre Jardu:prepáčte mi moju...

Ahoj. Ja mam vrodený hydrocefalus od narodenia. Áno, niekedy bol rozdiel Praha Motol a Slovensko. Teraz mam 33 rokov a navštevujem pravidelne odborníka k košickej fakultnej nemocnici.
Mne dľžka hadicky nestačila a mám komplikácie celý život a po 2 tehotenstvach sa mi stav zhoršil a som na celom inv. dochodku. Deti sú zdravé.

reagovat 16.7.2014 13:26 - jana sabolová

Taky jsem měla diagnózu...

Ahoj Daniela, ako je možne, že by si mohla žiť aj bez hadičky?
U mňa by to možné nebolo.

reagovat 7.8.2014 12:03 - Daniela 2

Pro Janu:
Měla jsem zkrátka veliké štěstí a fantastického operetéra, budu mu vděčná celý život. U mě je rozdíl ten, že ta Bretova metoda, co se u mě použila (dala použít), spočívá v tom, že mám vlastně katetr (hadičku) mezi kmorami, ale nikam dál nezasahuje.

reagovat 13.5.2015 09:02 - Jity

Mám normetenzní hydrocefalus mám zavedený shunt s hadičkou na odvod mozkomišního moku. Operovaná jsem byla před 5 lety, nyní jezdím pouze na kontroly a na přeprogramování shuntu po MR 1x za rok. Větší problémy v posledních letech nemám. Ráda bych s dcerou a vnukem odletěla na dovolenou. Mám obavy z kontroly na letišti, resp. kontrolního rámu, že mi rozhodí strojek v hlavě. Má s tím někdo nějakou zkušenost?

reagovat 5.10.2017 13:54 - Tomik

Dobrý den. Nevíte co to je komunikující Hydrocephalus a jak se projevuje a léčí ?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *