hydrocefalus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.8.2002 16:41 - Siny

Zajímalo by mě jestli někdo má zkušenosti s léčbou hydrocefalu, operací a zavedením shuntu (šantu). Ráda bych získala praktické informace od lidí a okolí, kteří mají tyto zkušenosti. Prosím pošlete mi jakékoli info nejlépe na mail Sinys"seznam.cz. Děkuji Siny

reagovat 29.8.2002 13:04 - Iva

Ahoj,me kamarádce se narodil chlapecek s hydrocefalem - asi 4 dny po narození mu voperovali shunt. Pak provedli neurologicka vysetreni s tim vysledkem, ze to vypada, ze je vsechno O.K. Rodice s nim ted cvici Vojtovou metodou a ted (ma 7 mesicu) vypada uplne normalne, macha rukama i nohama, chodi plavat. Takze to snad bude dobre. Jenom je treba davat mu hodne tekutin, protoze pak by se ten mozkomisni mok mohl moc zahustit a shuntem neprojde.
A pokud umis anglicky, pak jsou skvele stranky www.hydrocephallus.com, tam se dozvis mnoho zkusenosti a zazitku.
Hodne zdaru pri zvaldani tehle nemoci:-))

reagovat 3.9.2002 16:46 - Siny

Ahoj Ivo, děkuji za odpověď. stránky jsem zkoušela ale nedají se načíst. Budu to zkoušet ještě později, je možné, že mají nějaké problémy se serverem. Pokud bys zjistila, že ta adresa má být jiná budu ráda když se mi ozveš na mail. Zdravím tvojí kamarádku a držím jí palce, aby vše dobře dopadlo.
Siny

reagovat 29.11.2002 11:07 - Renáta

Ahoj, mám pětiletého syna, který po narození následkem krvácení do mozku je hydrocefalus. Jakmile byl schopen operace, okamžitě mu voperovali shunt, bohužel měl po operaci problémy, takže operace nakonec byly čtyři. Dnes je umístěn v ústavu sociální péče pro mládež. Není schopen přijímat potravu ústy, takže má sondu a je krmen tekutou stravou. Výsledkem zásahu do jeho mozku je to, že naprosto nic nevnímá a neroste. Vlastně je to takové malé miminko, přestože má pět let váží okolo šesti kil. Největší problém je v tom, že neznám prognózu do budoucna. Po poslední operaci, bylo mu 6 měsíců, mu shunt funguje bez problémů, od té doby nebyla žádná operace zapotřebí.

reagovat 7.1.2003 15:19 - Siny

Ahoj Renáto,
to mě opravdu moc mrzí.Já jsem se s tímto onemocněním setkala až když postihla dospělého člověka - manžela. Operace proběhla v pohodě i když za 3 týdny bylo potřebo reopeovat vnitřní část shuntu, protože došlo k ucpání. Teď jsme 1,5 roku po operaci, ale stále ještě měníme nastavení odtékací hodnoty. Takže vlastně jsme pořád na houpačce. Zlepšení, zhoršení a tak pořád dokola. Zajímalo by mě, pokud toto bude číst někdo kdo má voperovaný shunt a je dospělý, jakou má nastavenou hodnotu.
Díky všem.Siny

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.3.2016 21:31 - Monca

Nejaka rodicka s...

Dobry den,ja mam vrozeny hydrocefalus s V-P shuntem a mam dve deti,rodila jsem v prazskem Motole,kde mi ho diagnostikovali a domluvila jsem si u obou deti cisare ;)

reagovat 20.10.2016 00:23 - Kristýna

Ahoj Renáto,
to mě...

Ahoj, Mne je 25, já mám shunt od 4 měsíců. Mám ho na 2,5. Ale taky jsme měli ze začátku problémy s nastavením té hodnoty. :-)

reagovat 31.5.2017 12:01 - Lenka

Dcera má hydrocefalus od 1,5 roku operovali ji 4x pro ucpání a nakonec kvůli růstu. 3ant byl krátký do dutiny bříšní. Nyní je dceři 19 roků z důvodu hydrocefalu byl diagnostikovan nedostatek růstového hormonu který si aplikuje 6 let. Zdravotně je vše v pořádku jediné co nás trápí je neustálé přibívání na váze.

reagovat 6.10.2017 17:17 - Tom

Dobrý den, mám takový dotaz co to komunikující Hydrocefalus ?

reagovat 18.4.2018 23:53 - Kiki

Ja byla taky 7 operovana s vp shuntem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *