hubnutí s hypofunkcí štítné žlázy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.3.2006 16:46 - Ada

S onemocněním štítné žlázy jsem přibrala 20kg a stále po 2letech se mi nepodařilo zhubnout.Máte někdo nějaké zkušenosti??Díky moc.

reagovat 29.3.2006 21:59 - Vlaďka

Jsem na tom podobně, skoro nejím a kila nejdou dolů.

reagovat 25.6.2006 14:42 - Anthea

Ahoj holky. Mně už štítná žláza (dle posledního vyšetření) nefunguje téměř vůbec, navíc beru i jiné léky, které štíhlé postavě příliš nepřejí, takže jsem na tom tak nějak podobně :o). Docela mi zabíral LETROX, ale teď už se většinou předepisuje jen EUTHYROX, prý je to stejné, ale nepomohl mi a naopak jsem po něm začala přibírat - a nejen já, jsou to zkušenosti 95% uživatelů tohoto léku. Takže jsem se na milý Euthyrox vykašlala a začala užívat KELP, mořskou řasu s jódem, se kterou jsem moc spokojená. Lék to není, já vím, ale cítím se po ní líp, než po těch tabletách a pomáhá mi - podle týden starých výsledků krevních testů mám hormony štítné žlázy v normě :o)))

reagovat 25.6.2006 15:08 - Anthea

P.S. Ještě jsem chtěla dodat, že se sníženou funkcí štítné žlázy se kila shazují opravdu velmi těžce, většinou je člověk spíš rád, když aspoň nepřibírá. Je to v tomto směru velký handicap. Je proto dobré využít alespoň nějakých podpůrných prostředků, mně se opravdu velmi osvědčil ten KELP, konkrétně od firmy ProFitness, ale vyrábí ho i jiné firmy a jsou prý také dobré. Na podporu funkce štítné žlázy také existují cviky, ale ty jsem neprovozovala natolik dlouho, abych jejich účinnost mohla sama posoudit, ale jsou popsány a zobrazeny např. v knize Vysoká škola hubnutí od Edity Sipeky (ale jistě i v jiných).

reagovat 2.9.2006 21:05 - Nara

Není hypofunkce jako hypofunkce! Pokud máte nedostatek vlastních hormonů štítné žlázy T3 a T4, tak lze kelp jen doporučit. Pokud však trpíte hypofunkcí vlivem nedostatku TSH, pak může být nadbytek jodu jen na škodu...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2012 18:21 - věrka

Milá Věruško,ano je také...

No to je právě to co nám žádný lékař pořádně nevysvětlí,proč to tak je.Myslíte si snad,že mne uklidnilo,že se mám naučit svá kila nosit?Tloustu také a pořád se s tím nemohu smířit.Pohybu moc nedám kvůli kolennímu kloubu(čeká mě umělý kloub).A psychice to taky nepřidá.

reagovat 27.8.2012 20:28 - SLŮNĚ

AHOJ.S HYPOFUNKCÍ ŠŽ.SE LÉČÍM OD LEDNA TOHOTO ROKU.PŘIBRALA JSEM 29KG.JSEM Z TOHO VELMI NEŠŤASTNÁ-ANI DEKO NEJDE DOLU.LÉKAŘKA MI ŘEKLA-CO VŠICHNI MÁTE S TOU ŠŽ.TOU TO NENÍ-NO A BYLA JSEM ODBYTA.NEJEN,ŽE MI NENÍ DOBŘE,ALE JEŠTĚ JSEM JAK ČUNÍK PŘED PORÁŽKOU.

reagovat 10.11.2013 19:03 - Kateřina

Já euthyrox užívám již přes 10 let a nikdy jsem neměla problém s váhou, vážím pořád kolem 55 kilo a to mám sníženou funkci štítné žlázy. Takže se celkem divím tomu, co tady čtu.

reagovat 19.3.2014 16:50 - Janina

Já euthyrox užívám již...

Mám dva syny (7 a 13 let)a oba mají bohužel také sníženou funkci štítné žlázy starší tam má uzlíky, malému se uzlíky ztratily. Užíváme Letrox, oba jsou to hubeňouři, takže nevím jak je to s váhou a také mě to překvapilo.

reagovat 7.4.2014 15:07 - iveta

já mám bohužel stejný problém, mám sníženou funkci štítné žlázy, beru euthyrox 150 a přibírám- a to jím opravdu malé porce . po porodu mám nahoře 25kg a nejde ani deko dolů a to jsou malému už 2 roky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *