hubnout nebo se učit?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.1.2009 16:37 - jitaa

Ahoj, je to hrůza, snažím se držet dietu, jím asi 7000 KJ denně, pět porcí a stejně mám pořád hrozný hlad a nemůžu se na nic soustředit. Prosím poraďte, jak se současně učit a hubnout, neznáte někdo takový zázrak? Závidím všem těm, kteří jsou schopni se učit i při dietě, mně to vůbec nejde, buď mám hlad, nebo se nesoustředím. Zhubnout ale potřebuji, mám hroznou nadváhu a mám strach, že se bude zhoršovat. Prosím poraďte, jak to děláte vy hubnoucí při zkouškovém, nebo při psychicky náročné práci?

reagovat 20.1.2009 18:29 - Romča

Ahoj, já mám teď taky zkouškový a hubnout se chystám už od prosince, ale nejsem natolik naivní, abych si myslela, že dietku skloubím s učením :-) Na myšlenkový procesy spotřebuješ taky pěkných kalorií, takže když je nepřijmeš, nepůjde ti ani učení od ruky :-( Já se snažím mít zkoušky co nejdřív za sebou a pak se do toho s kamarádkou dáme. Daly jsme si limit, kolik chceme vážit do začátku letního semestru, tak se musí zadařit, nejsme žádný poseroutky :-)) A taky to není zrovna ok s cvičením v tomhle období, když se máš učit, tak se nechce "ztrácet" čas někde v posilce...Tak hodně štěstí, ať zvládneš zkoušky i hubnutí!

reagovat 20.1.2009 18:45 - katka

já taky myslím, že bys měla hlavně dělat co můžeš, abys měla rychle za sebou zkoušky. Potom můžeš začít hubnout. Jestli se budeš snažit už teď a třeba kvůli tomu nezvládneš zkoušku, budeš se muset učit o to dýl a ve výsledku to bude naopak horší.

Jsou lidi co ve zkouškovým hubnou (kámoška i 5 kilo), já naopak tak dvě přiberu- jelikož jsem doma a mám celý den přístup k lednici (když jsem celý den ve škole a práci, zas hubnu).

reagovat 20.1.2009 19:42 - jitaa

Ach jo, jenže já se te´d budu muset učit prakticky pořád, po zkouškovým se musím učit na státnice v září, ještě jsem na to ani nešáhla, pak je zase zkouškový a o prázdninách zase na ty státnice v září, takže nevím, jsem hrozně tlustá a nešťastná. Neznáte někdo nějaké prášky, nebo tak něco, kdy by se člověk mohl soustředit a neměl by hlad, nebo nějaký trik? Takový zázrak ale asi neexistuje. Jinak vůli mám silnou, dokážu nejíst, ale vždycky se najím jen kvůli učení.

reagovat 20.1.2009 22:30 - katka

a co třeba to učení prokládat cvičením? Snad se neučíš celý den od rána do večera, to ani nejde. Aspoň se trochu rozptýlíš a provětráš si hlavu. Teda záleží, jakou školu studuješ, ale stejně se snad čas najít dá.

Kolik vlastně měříš a vážíš? Co zkusit jíst spíš ovoce a zeleninu, toho se taky najíš a třeba ti to pomůže..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2009 11:08 - Diblik

jako jsou různý přípravky od čajů k práškům, který snižují chuť k jídlu, ale to je prostě psychický hlavně..

zkus s ena to nemyslet a hlavně je hloupost aby do sebe člověk cpal něco co mu nechutná..tak prostě v životě nezískáš stálou nižší stálou váhu:)no nic ve zlém, ale mně právě přijde že je toho hrozně málo na netu, jako takových těch jídelníčků obyčejného průměrného člověka..dám ti příklad mého jídelníčku, ovšem už to nemám odvážené ju:)snídaně:vícezrná bulka s florou,šunkou,rajče,paprika,ovocný čaj

svačina:buď nějaké ovoce nebo nějaká musli tyčinka

oběd:polévka-jedno jaká,ale nezahuštuji jíškou, ale pokud delám bramboračku a pod.tak rozmixuji trochu zeleninu a tím ta polévka zhoustne(velmi důležitá, neměl by jí nikdo vynechávat, protože tím ýže si dáš polévku pak už nesníš tolik druhého jídla),brambory,pangasius na česneku s rajčetem,nebo jiné maso na vodě,nebo upečené bez oleje v troubě,přiloha zelenina(rajče,okurka,kukuřice)

svačina:jogurt nebo kousek buchty,nebo plátek celozrného chleba s rajčetem..prostě něco aby to nebylo zas moooc KJulové, ale zase aby to nebylo malinkatý a neměla si hlad

večeře:zeleninový salát,nebo tuňákový,něco lehčího..většinou nějaký salát nebo si dám jednu bulku se šunkou a zeleninu

druhá večeřee:(to je pro případ kdyby si měla opravdu hlad-já mívám, protože chodím spát většinou až v půlnoci) takže jablko nastrouhané s mrkví, nebo trošku sušeného ovoce,záleží co doma máš..nebo nějakou zeleninu..každopádně né sladké..

a necpi do sebe ty syrovátka..je to hnus, já teda nevím jak ti to může chutnat Jito:)odkud vlastně jsi?..

reagovat 27.2.2009 12:33 - Jana

Tak to ona čokoládovou nemá, má to myslím bez příchutě, aby to měla dietní ... Jen jsem to nabízela jako možnost, sama s tím zkušenostu nemám /nesnáším mléko a podobně/.

reagovat 27.2.2009 12:48 - Diblik

takovýdle pokusy dělají akorát zoufalí lidé, kteří se snaží zhubnout:) ale už si neuvědomují jaký jojo efekt to pak má a i když si pak řeknou že se budou držet tak stejně nebudou:)))

ja bych do sebe fakt nervala nic co mi nechutná...jím jen to co mám ráda a hubnu taky

je to proste o tom přístupu..

reagovat 27.2.2009 13:07 - 88mikulas

Dobrý den, pracuji jako wellness poradce a ve svém volném čase, rád radím lidem zadarmo, jak zhubnout, nebo si vytvarovat postavu. Pokud by vás cokoliv ohledně tohoto tématu zajímalo obraťte se na: miki.kvapil"seznam.cz, zajímavé informace taky naleznete na www.snidane.kvalitne.cz

reagovat 27.2.2009 20:09 - Diblik

Dobrý den Mikuláši, nic ve zlém, ale na vašich stránkách se píše pořád jen o snídani a i když je to pravý start do dne, tak to pořád k dokonalé postavě či méně kilům není vše...

Ráda si od Vás nechám poradit a uvidíme jaká kvalita je vašich služeb:)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *