hruza jít ven z domu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.9.2010 11:16 - dagmar

MÁM STARCH.. posledních pár dní jakoby blbnu. normálně mám strach vyjít z baráku a někam jít mám pocit že tam nedojdu. nebo spíš dojdu ale na cestu zpět už mi nestačí sily. chtěla jsem jít do města. máme malé město kousek ale mám strach že tam dojdu ale zpět už ne jako by se rozklepu a zrychleně dýchám mám pocit že nedojdu že skolabuju a odvezou mě. nebo k babičce bydlí asi 8 minut vím že k ní dojdu ale mám strach že domu ne. sem unavená pořád rozčílená..co to je předje to?? není to nic že ne. po zdravotní stránce jsem uplně zdravá. do práce dojedu jezdím tramvají ale taky ty pocity zaměřování se na sebe atd vystoupim v práci jsem za 2 minuty to jsem ok.. prosím setkal se stím někdo?,děkuji

reagovat 2.9.2010 21:18 - daschenka

a

reagovat 3.9.2010 13:29 - Erika

No ano to sem měla já to je agorafobie je to psychická nemoc a chce to za psychiatrem a nasadit léky,pomáhá na to zoloft nebo setralin nebo něco podobnýho jinak se toho těžko zbavíš a může se to i zhoršovat.Je to hrozná potvora a člověka to postihne bez varování a omezuje ho to a pak žije v začarovanym kruhu a strachu vůbec někam jít.najdi si ve hledáčku něco o tý nemoci 'agorafobie'a přečti si o ní a dej vědět jak si natom.zdraví Erika.

reagovat 4.9.2010 12:55 - dagmar

ahoj eriko, děkuji za odpověd. nevím nejsem si jista že to je ono, tak na 50%.. já jdu třeba ale mám st¨rach že se mi tam něco stane přihodí a nikdo mi nepomuže. jsem uplně zdravá po zdravotní stránce.

reagovat 4.9.2010 12:56 - dagmar

Dobrý den, chtěla bych se všech dotyčkých zeptat, kteří stím mají nějaké zkušenosti nebo cokoliv o jakoukoliv radu. Mé problémy začly tím že se mi začlo hůř dýchat doktoři že jsem zdravá atd atd. jenže mi to nějak uvízlo v hlavě a ne a ne to dostat ve. prostě mám pořád strach že mi něco je že se mi něco stane.mám strach i vyjít ven. nejsem schopna dojít pomalu do obchodu protože mám plnou hlavu téhle blbosti a strachuju se o své zdraví. mám strach vyjít ven jít do města mezi lidi atd. nemám strach z lidí mám strach že se mi tam něco stane a já nebudu mít kam utéct nebo že se ke mě pomoc nedostane. večně se mi rozklepají ruce knedlík v krku a rozbuší srdce. po každém stresu nebo vynervování to po chvilce přešlo jenže ted mi to tam uchvělo a mám toho plnou hlavu. třeba vím že někam dojdu ale bojí se že na cestu zpět mi nedojdou síly. dočetla jsem se z internetu že by to mohla být ta agrofobie nebo jak se to jmenuje ale já nemám strach z lidí mám strach jít někam na veřejné místo. jezdím 2krát týdně vlakem 7 hodin cesta je v pohodě ale také se vylekám a začnu nad tím přemýšlet co kdyby..a co když..a co ted..atd....nevím už co dělat prosím poradte mi děkuji všemHLAVNĚ MI PROSÍM ŘEKNĚTE PŘEDJE TO VYMIZÍ TO??

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.9.2010 11:43 - Jíra

Jak už se zmínila Lenka N, je téma Agorafobie přímo tady na Doktorce ve stejné skupině (Psychické problémy). Je tam už přes 1400 příspěvků a 28 dodatečných komentářů. Tam může Dagmar získat mnoho poznatků a dovědět se zkušenosti těch, kteří s nemocí bojovali. Přeju hodně zdaru.

reagovat 6.8.2013 23:26 - zuzka

MÁM STARCH.. posledních...

ahoj dagmarko nevim jestli jsi to nekdo zvas este precte protoze ty prispevky jsou uz 3 roky stare nema cenu to rozebirat a popisovat ,protoze mam uplne stejny problem jako ty trva to uz asi 3 roky k doktorovy jsem uz prestala chodit nikdo mi stim nepomohl .dokonce mi nasadili naky silny prasky ktery me zabijeli a ne pomahali prosimte jestli to ctes tak se mi ozvy a napis mi jestli jsi se stoho dostala a jak .budu ti zato moc vdecna ..

reagovat 12.3.2015 20:25 - Mirka

Zdravím všechny.prosím vas mam autistického syna a za poslední měsíc jsem si všimla že jak ma vyjít z domu je rozladěny,koktá a ted už se to projevuje i vysokými horečkami a to i když ma jít do školy,zvladne max. 3 dny a pak se zavře v pokojíčku a nic nepotřebuje.Jak se říká této fobii prosím?

reagovat 13.3.2015 00:17 - Míša

Ahoj Miro,i já mám syna s autismem a bylo období kdy jsme měli stejné potíže,teď jsme co se týče tohoto na tom lépe.Ono by se mohlo zdát,že to může být částečná agorafobie,ale je pravda že u autismu to některé děti tak mají.Náš malý měl období kdy nechtěl vůbec jít ven,takže jsme měli i potíže se školou,ty co to nejvíc řešili nebyli schopný pochopit,že to k autismu zkrátka někdy patří,takže to bylo hodně složité a stresující,měj se hezky a když budeš chtít napiš na mariekoudelkova@email.cz

reagovat 13.3.2015 00:18 - Míša

Chtěla jsem napsat "Ahoj Mirko ....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *