Hrtanová příklopka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.1.2004 18:51 - jarka

Můj tří a půlletý syn od dvou let trpí laryngitidami. Teď se nám ale stalo, že se mu zduřila hrtanová příklopka. Nemohl bez přístroje dýchat. Prosím o rady jak u této nemoci poskytnout první pomoc, nebo jak postupovat aby se toto už neopakovalo. Prosím o co nejvíc informací o téhle nemoci a taky bych ráda znala zkušenosti rodičů, kteří už to zažili.

reagovat 1.1.2004 19:16 - Michal

Určitě jako prevenci jedné z možných příčin očkovat pro infekci Haemofilu B. Tato bakterie vyvolává právě otok té hrtanové příklopky. Ale k otoku může zřejmě dojít i z jiných příčin. Pokud už to nastane, doporučují lékaři udržovat dítě ve vzpřímené poloze, neležet. Plně Vás chápu, z těchto problémů jsem měl u dítěte taky vždy strach, protože je známo, že to postupuje rychle a že je to velice nebezpečné. Pokud ale už takové problémy u Vašeho dítěte nastaly, myslím si, že by bylo lepší se o zásadách první pomoci poradit přímo s lékařem, nejlépe z ORL.

reagovat 1.1.2004 20:54 - jarka

Michale,
děkuji za radu. Prosím vás pokud máte o této nemoci ještě nějaké další informace tak mě zajímá úplně všechno. Napříkld jestli je to očkování opravdu účinné a taky jestli když už to jednou měl tak k tomu bude mít sklony? Do jakého věku se toho mám obávat? Děkuji Jarka

reagovat 2.1.2004 00:57 - Michal

Víc o tom nevím. Dítě jsme ale nechali naočkovat, protože to, co jsem o tomto problému četl, mě vždy děsilo. Zjišťoval jsem dokonce, proč je to nebezpečné u dětí a ne u dospělých. Údajně (dle slov lékaře) tu infekci může chytnout i dospělý, ale u dospělého jsou jiné anatomické poměry a otok příklopky už není tak nebezpečný. Největší riziko se uvádí u malých dětí, mám pocit že tak do 7 let.

reagovat 2.1.2004 23:41 - jarka

Michale,
je fain, že vašim dětem se toto doslova svinstvo vyhnulo. Moc Vám to přeji a taky přeji hodně štěstí a hlavně to zdravíčko do nového roku!

Jen pro informaci: můj prcek je na tom už mnohem líp. Ještě si sice poleží na JIPce asi tři dny, ale to nejhorší už má za sebou. Dneska mi doktor řekl že spadl hrobníkovi z lopaty! Tak asi chápete jak obrovský dárek jsme do nového roku dostali!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.2.2005 20:16 - dáša

Ahoj,
mám chlapečka přede dvěma dny měl šest měsíců. Už na podzim měl problémy, když se nachladil (máme ještě dvouletou holčičku, tak si viry u náš řádí), měl špatné hlasivky, sípal a nemohl ani křičet. Předevčírem ráno jen běžně zakašlal, ale večer už nemohl popadnout dech a sípal. Měla jsem šílený strach, že přestane dýchat, ale do rána to vydržel a ráno přijel náš dětský doktor. Je moc fajn a necpe děti prášky. Albertovi diagnostikoval laryngitidu,a dal nám pro jistotu taky čípky Rectodelt. Jeden jsem večer použila a druhá noc byla celkem v pohodě. Taky doporučuje chlad a vlhko a prý z toho Bertík vyroste. Tak doufám

reagovat 15.10.2006 07:13 - Ahoj,

máme doma 3,5letýho kluka. Od jednoho roku, kdy byl poprvé hospitalizován v nemocnici se stomatitidou si dovezl domů zánět průdušek a potom poprvé měl laryngitidu. Začalo to štěkavým kašlem, ztrátou hlasivek a dušením. Volali jsme záchranku, v nemocnici mu dali Hydrokortison a dva dny jsme byli na JIP. Ten rok jsme měli laryngitidu 9 krát, potom následovala 1 a půl roku pauza a v létě jsme prodělali laryngitidu znovu a teď už ji máme opět. Od léta po 3.Naše zkušenost je ihned v noci jak začně sípat a začíná ten štěkavý kašel otevřít okno, pokud je venku zima, pokud je léto tak si sednout s dítětem k lednici nebo mražáku, dát mu na krk studený obklad a jeden Recktodelt čípek, pokud je to V nemocnici i v domácím pobytu nám doporučili ještě 1/4 prothazinu. Vše mám dnes doma,takže do nemocnice již nejezdíme pokaždé. Strašně záleží na průběhu, ze záčátku to bývalo vždy stejné mezi 00 a 01 hod ráno, postupem času se průběh začíná měnit, průběh začíná trvat déle takže se to projevuje až tak kolem 4 ráno. Ale hlavně pokud se vám to nezdá zavolejte si sanitku nebo jeďte rovnou do nemocnice, nic tím nepokazíte a nic neriskujete. Známe případ kdy to vzalo tak rychlý průběh, že se dítě skoro udusilo. Slyšeli jsme, že je to nebezpečné do 4 let dítěte, ale i doktoři tvrdí, že i dítě v 10 letech může mít i horší průběh než malé dítě. Říká se, že v hodně případech tak jak se laryngitida znenadání objevila, tak i zmizí. Nikomu nepřejeme aby se stím setkal. Je to nepříjemná infekce, ale v našem okolí jí trpí hodně dětí. A tak všem přejeme, aby se jim tahle infekce vyhýbala velkým okruhem.

reagovat 25.10.2006 12:53 - M.

tak vstoupím do této diskuze a překvapím vám, je mi 25, první epiglotitis jsem měla v 21, druhou v 25, očkování mám, nic nepomohlo, vše púroběhlo také velice rychle, ale bez teplot, lékaři kroutí hlavou, takže milí rodičové,neenchávejte nic náhodě. jo a alergického původu to nebylo.

reagovat 17.4.2007 22:38 - jirka 20

Mam problem pred 5 lety sem mel dechove potize a z neznamych duvodu prestaly,ted se objevily..8mesicu litam po doktorech par krat sem mel zanet nosnich dutin,nasli me stafilokoka a mel sem stroptokoka,muze to nejak souvyset?Ale alergicky nejsem.mockrat dekuji Doufam ze vase odpoved me povede zpravnou cestou Pekny den a mockrat dekuji

reagovat 1.10.2008 18:44 - eva

je mi 47 let chtela jsem se zeptat v hrtanu mam porad same hleny a nevim jak se toho zbavit prudusky mam v poradku pripadam si jako bych tam mela knedlik

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *