Hrozí mi schizofrenie?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2011 22:24 - Ondrej

Dobrý den
Potřeboval bych se poradit, jestli mi hrozí schizofrenie.Protože abych pravu řekl, strašně se toho děsím, popravdě víc než rakoviny.Je to divné.
Je mi 18 let, už nějakou dobu jsem lékama léčený s obsedantně kompulzivní poruchou(uspěně) měl jsem i posttraumatický syndrom.Jako dítě jsem byl hodně šikanovaný, zacházelo to do tvrdé fyzické šikany, kdy jsem byl bitý židlí až do podlitin, kopaný na zemi atd.Je to i zapsané v kartě.Mělo to na mě vliv takový, že jsem se stal strašný samotář, nedůvěřivý k okolí nebo hlavně k vrstevníkům a těžká introverze.Změna tříního kolektivu mě sice vysvobodila z šikany, ale byl jsem tak psychicky na dně, že i zde začala šikana-spíše už psychická.Ale vždycky za mnou stála mamka, a vztahy v rodině jsem měl velmi dobré.Až na tu školu
No ted je to lepší, jsem sice vlk samotář, moc kamarádů nemám, ale nějak mě to netrápí.Mám svoje záliby a koníčky, jenom se dolečuji s obsendantně kompulzivní poruchy, která vznikla spolu s pár dalšíma poruchama (které už nemám) kvůli těžké šikaně.

No co jsem si tak četl, tak většina schizofreniků neměla pěkné dětství, ať už šikana nebo problémy v rodině, byli samotáři a spíš podivíni.

No já mám ted uplně strašné obavy že to u mě vypukne.V rodině to sice vůbec nedáme, ale nějaké spouštěče, které asi mají vliv na pozdější vliv této nemaci bohužel mám(samotář,šikana,posměch,introvert, lečený s obsedantně kompulzivní poruchou)
Připadám si, jako kdybych čekal na popravdu.Už jenom takové přehnané obavy že budu schizofrenik nejsou normální, připadám si jak hypochondr.

Žádné halucinace,bludy nemám.Nejsem vztahovačný, ani podezíravý ani agresivní (to si spíš nechám sr*t na hlavu).V hlavě neslyším hlasy nebo tak něco...pouze jsem neměl pěknou minulost (což je žeprej spouštěč) a bojím se, že to u mě může propuknout.Což mě děsí :(

reagovat 8.5.2011 18:55 - Zdenek

Dobrý den
Potřeboval bych...

Zdravím,

doporučuji skvělé diskusní fórum pro lidi s psychickými problémy, pokud jde funkce, tak nemá v této kategorii v Česku obdoby.

http://www.pomocvnouzi.net/Forum/

Je tam i chat, seznamka pro lidi s problémy se seznamováním a informační hlavní stránka, která se bude postupem času updatovat.

reagovat 8.5.2011 19:06 - Gabriela

Ondřeji, to co prožíváš je jen obyčejný strach a úzkost trochu víc v popředí. Určitě schizofrenií neonemocníš. Tvoje dětství bude mít jistě i lepší stránky, mysli spíš na to pozitivní a řekni si: co jsem věděl tenkrát a co už vím teď? Teď už by sis totiž uměl poradit. Nemusíš mít spousty kamarádů, stačí jeden, dvá.

reagovat 8.5.2011 19:35 - Pepa

Jestli u tebe vypukne schizofrenie je stejne tezke rict jako u kohokoliv jineho, kdo ma psychicke problemy v tvem veku. Ta sance je minimalni. Vypada to spis, ze mas hypochondricke sklony nebo treba panickou poruchu. Zrovna kdyz mi bylo 18, tak jsem taky trpel temito stavy, bal jsem se rakoviny, schizofrenie, roztrousene sklerozy apod. Leky a psychoterapie mi hodne pomohly a po par letech to nejak casem uplne zmizelo.

reagovat 8.5.2011 19:43 - Grof

Vykasli se na tyhle uvahy. Kdyz jsi v peci psychiatru, tak by u tebe schizu nasli v brzkem stadiu, kdy by sla urcite bud uplne vylecit nebo dostat plne pod kontrolu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.5.2011 11:15 - Luděk

Většinou je od skutečnosti neodliší. Cítí, že se děje něco zvláštního, nejvíce si toho všímá okolí. Ovšem většinou ho nikdo nedokáže přesvědčit, že je nemocný. Ale časem někdy získá "náhled" na nemoc, tj. připustí si, že to nebyla realita,což je předpoklad úspěšné léčby.

reagovat 11.5.2011 23:59 - gabi

Člověk slyší jakoby...

Děkuji za vysvětlení, já si občas sama se sebou povídám (v duchu) ve smyslu, řeknu si např. "Ty jsi ale hloupá, nech toho!" nebo "Ty jsi fakt husa, jak jsi to mohla udělat takhle?" apod. Tohle schizofrenie není??? A musím ještě dodat, že jsem strašně vztahovačná, fakt až moc, nevěřím si vůbec v ničem, moje sebevědomí je na bodu mrazu!!!, (jak se hodnotím?: nejsem hezká, postavu nemám pěknou, jsem hloupá.) Poslední dobou jsem pořád sama, přátele nemám, pořád si myslím, že mě všichni jen pomlouvají, že jsem špatná, zlá, i lidi na ulici že se na mě jen škaredě dívají ... Připadám si i agresivní, výbušná ... Je to schizofrenie??? Prosím o pomoc, radu.

reagovat 9.6.2011 11:41 - Pavel

Zdravím,

doporučuji...

Dal bych si na toto fórum veliký pozor nebo se mu vyhnul obloukem, majitel (admin) je psychicky narušený jedinec vykázaný z fóra help24.cz a tak si založil svoje kde pomocí emailu který si tam registrujete o vás vyhledává informace na internetu a pak je umisťuje na toto fórum. Momentálně je jeho majitel (admin) na pobytu v psychiatrické léčebně, toto fórum hrubě nedoporučuji.

reagovat 22.7.2011 18:56 - www.jirilaska.cz

tobě asi schizofrenie nehrozi

reagovat 27.12.2011 18:19 - :-)

Děkuji za vysvětlení, já...

Pro Gabi: Ahoj, napiš mi prosím na mail Kyori@seznam.cz - mám úplně stejnej problém. K.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *