Hromadění věcí, křečkování

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2014 23:21 - M.

Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se situací, kdy někdo z vašeho blízkého příbuzenstva nebo známých křečkuje, resp. ve velkém množství hromadí různé věci co jsou bezcenné nebo mají zanedbatelnou hodnotu - staré noviny, kelímky od jogurtů, vaničky od baleného masa, staré prošlé léky, staré obnošené oblečení a podobně. V jejím bytě jsou takové hromady těchto věcí, že byt není možné normálně využívat ani provádět běžný úklid. Vlastní odpovědnost za stav v bytě odmítá, mohou za to údajně ostatní, kteří jí nepomohou s úklidem, přitom při pokusu o návrh pomoci při úklidu reaguje vztekle a má mnoho výmluv, proč není možné nepotřebné věci vyhodit (když jí začnou při diskusi docházet logické argumenty, zachází aź k vyhrožování, napr. že vyskočí z okna). Ani sama není schopná cokoliv z těchto pro ni hodnotných věcí vyhodit, z důvodu "na něco by se to třeba někdy dalo použít". Na koho se obrátit, když odmítá návštěvu psychologa natož psychiatra? Jak lze v této situaci dotyčné pomoci? Děkuji.

reagovat 2.5.2014 12:17 - Já se s tím setkala

Skutečně se s tím nikdo...

velmi nepřímo. V protějším baráku bydlel takový pán, který si domů vozil na kárce smetí z popelnic a zamořil s tím celý svůj byt včetně balkónu. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně, ale jakým způsobem ho tam dostali, to přesně nevím. Byt patřil obci, ta ho nechala vyklidit a pronajala ho někomu jinému. Co se s pánem dál stalo, to nevím. Jde o psychickou nemoc a nemocný člověk si neuvědomuje, že je nemocný. Sám se léčit nepůjde a u nás je možno někoho zavřít do léčebny jen v případě, že ohrožuje okolí nebo sám sebe. Možná by bylo možno nechat soudně omezit jeho svéprávnost, ale to by chtělo poradit se se zkušeným advokátem.

reagovat 2.5.2014 20:06 - .

Můj fotr je přímo posedlý křečkováním, vždycky když jde ven, vrátí se domu s nějakým harampádím, který se válelo někde u kontejnéru, má toho plnej sklep, že už se tam nevejde ani špendlík. Něco má i v bytě.

reagovat 2.5.2014 20:12 - !

Jestliže něco skladujete delší dobu, můžete to klidně vyhodit. Budete to potřebovat přesně v té době, kdy věc bude nenávratně ztracena.

reagovat 2.5.2014 21:41 - chichi

Můj fotr je přímo posedlý...

Hej a nejsi náhodou můj sourozenec? Můj táta to samé, jenom bordel a pokaždé kec, že se to jednou bude hodit. Prd, leží to tam a bordel se hromadí a hromadí a hromadí. Když mu nškdo řekne, že je to harampádí, rozčiluje se a létají facky. Naštěstí tam nemusím hnít, mám svatý pokoj, jsem za hory za doly.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.5.2014 13:24 - Martina

jejich vztah se sestrou...

Nikolko, možná když řekneš tatínkovi, že tam nebuš chodit, dokud je tam ta strašná ženská. Když píšeš, že tam děláš to, co ona ne(předpokládám, že myslíš vaření,praní a uklízení), tak když přestaneš tam chodit, tak mu dojde, že něco musí řešit. A jestli chceš napsat, že ho máš ráda, tak právě proto.
Ta ženská je napůl cáklá, ale i vychcaná a hraje na city. Prostě nepolevit a na návštěvu přijít, až tam ta osoba tam nebude. Ono z toho může být velký průser a najednou budou na tatího klepat exekutoři.

reagovat 29.5.2014 13:29 - D

Nikolko, možná když...

Paklize se veci maji tak, jak Nikola napsala, a ve hre nejsou zadne dalsi vyznamne faktory, ktere Nikola nezminila (nebo si je dokonce neuvedomuje), pak opravdu asi nejak takhle.

Je to jinymi slovy vpodstate totez, co jsem zde vcera napsal ja.

reagovat 12.7.2014 17:54 - Jitka

Dobrý den,
také jsme řešili tento problém kompuzivního hromadění. Začali jsme spolupracovat s paní Jarošovou a ta s babičkou a dědou vedla sezení a pomáhala jim s tím a to vč.úklidu, byla s nimi při vyklízení, zkrátka je prováděla kompletně vším. Byla nesmírně klidná, nebyly v tom emoce a výčitky jako u nás-rodiny. Prostě mi jsme jezdili pouze na pár schůzek na odkrytí problému a co je k tomu dovedlo a pak jsme jen jezdili za výsledkem. Výsledkem je po roce, průchodný dům, vidíme výsledky každým měsícem, kdy přijedeme. Může se to prý také přes sezení u psychiatra atd., ale to nám moc nepomohlo.Navíc na rodiče už slovo psychiatr, ordinace i když soukromá působila jako červený hadr na býka. Víte, rodiče mám ráda, nechtěla jsem dovolit, aby mi umřeli ve špíně, tatínek měl astma, maminka chodila o berly, jelikož spadla na tom bordelu a báli se zavolat doktora, protože by se k ní ani nedostal. Zkuste, alspoň má zkušenost, tuto soukromou, i když zpoplatněnou formu, je účinná, alspoň nám se to zadařilo. Proto doporučuji, zvolte nějakou takovou soukromou službu, nám se osvědčila. Pokud chcete vědět něco víc, klidně mi napište, vím jak je hrozná ta bezmoc a hádky. Jitka bocjit@seznam.cz

reagovat 8.12.2014 16:48 - hromadění věcí

Dobrý den, všude oíšete o hromadění věcí v bytecf, ale u nás v domě bydlí paní, ta zanáší sklepy a společné místnosti v domě. Jedná aw o činžovní dům, bydlí zde 6 nájemníků. oprotio tomu má v bytě, kde bydlí takovou čistotu, že byste u ní mohli jídz zr země.Už několikrát to domovní správa nechala vyklidit a už je to tam zase. Je to moc hodná paní, každému ochotně pomáhá ale je to hrozné. Co se s tím dá dělat, Věra Votavová

reagovat 8.12.2014 20:29 - !

Pane doktore, potřebuji nějaké prášky proti chamtivosti. Ale musím jich mí moc! Moc! MOC!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *