Hospic - důstojné umírání - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.6.2006 20:19 - Pavel Hrbáček

V dnešní době plné honby za majetkem je umírající pro své okolí nepříjemným a nežádoucím závažím. V nemocnici Veselí (pobočka Kyjovské nemocnice)

Moravě nám umírá maminka a personál s ní nemá soucit. Dokonce nám ji odmítají předat do domácí péče. Body jsou přednější.

reagovat 22.6.2006 21:14 - Tom

Já bych to Pavle nesváděl jenom na honbu za majetkem, takoví nejsou všichni lidé. Spíše bych problém viděl v systému, který by zasluhoval totální reformu a který je v katastrofálním stavu. Personál je často bezcitný, jak to ostatně sám píšete, když to trochu přeženu, tak někde by pomalu chtěli aby umírající ještě dodržoval nemocniční řád. Nedávno mě doslova rozesmál přístup v rodině jednoho známého, kde chtěli zvýšit dávku sedativ pro příbuzného několik dnů před smrtí. Víte co jim řekli? Že to nejde, že je to návykové atd.

V souvislosti s umíráním a důstojnou smrtí mám poslední dobou filosofii, kterou moc lidé nechápou. V případě náhlého a rychlého úmrtí necítím nějakou velkou lítost, protože si myslím, že tito lidé dostali krásný dar, který není řadě lidí dopřán. Mám již nějaký věk a tak jsem již ztratil několik přátel, jejichž smrtí bych nechtěl umírat.

Na závěr si dovolím malou poznámku: přemýšlím hodně o politicích a kladu si otázku, zda si myslí, že jejich blízcí budou takové smrti ušetřeni nebo spoléhají na své kontakty nebi peníze? To proto, že řada z nich je proti eunatházii. Prosím, proč ne. Ale nějak postrádám aktivitu jak tento problém řešit. žádné návrhy, žádný lobbing ap. Když se má přihrát nějaká dotace na mediální věc, to se mohou roztrhnout a naparují se jak holubi.

reagovat 1.4.2011 14:31 - Hospic Vraňany

Příběh třiceti milionů utopených v podezřelém projektu hospice pro umírající děti, místo něhož stojí kousek za Prahou jen hrubá stavba, ukazuje, jak se za éry exministra Tomáše Julínka na ministerstvu zdravotnictví také rozdělovaly dotační miliony.

Ti, kteří peníze skutečně potřebovali a jejichž zařízení pro nevyléčitelně nemocné nakonec fungují, slíbené miliony nedostali. Stačila drobná finta ministra zdravotnictví spojená s důvěřivostí občanských sdružení a peníze skončily v podezřelém projektu, který dodnes nebyl dokončen.

reagovat 1.4.2011 14:32 - Ovád

Ta zlodějská pakáž už se nezastaví před ničím!

reagovat 1.4.2011 14:34 - Třeba francouzskejma klíčema?

...to chce revoluci zcela...

Tak francouzskejma klíčema?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.4.2011 14:34 - Třeba francouzskejma klíčema?

...to chce revoluci zcela...

Tak francouzskejma klíčema?

reagovat 1.4.2011 14:35 - Hubert

Na nový typ revoluce jsou tihle hajzli připraveni! Chce se ohlédnout do dějin: defenestrace, naházení do Vltavy, nelze psát další možnosti, protože cenzor by to smazal, samet již nepomůže. Jistě znáte film, knihu "Kladivo na čarodějnice"..... takové procesy by jistě zabraly!

reagovat 1.4.2011 14:36 - ,,,

Na svobodné názory
má náš portál cenzory.
Za co myslíš, že nás platí,
když Tvůj názor není v lati?

reagovat 1.4.2011 21:21 - Petr

Zkuste napsat příspěvek do nějaké diskuse na serveru České televize. Okamžitě vám jej admistrátor smaže pod záminkou "porušení pravidel diskuse".

reagovat 30.1.2015 19:54 - Cretino

Zkuste napsat příspěvek do...

Opravdu to smažou? Kreténi...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *