Hormonální substituční terapie před přechodem?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.3.2004 11:49 - Veronika

Prosím o Vaše zkušenosti s HST před přechodem. Je mi 46 a gynekolog mi předepsal NOVOFEM jako prostředek pro léčbu osteoporozy, dosud jsem brala MAXIKALZ. V přechodu dosud nejsem, pravidelně menstruuji. Nezpochybňuji pozitivní vliv HST na osteoporozu, mám jen obavy z hormonů a jejich vedlejších účinků. Nikdy jsem je nebrala, ani jako antikoncepci. Můžete, prosím, mé obavy rozptýlit nebo potvrdit? Těším se na vaše názory i osobní zkušenosti.

reagovat 26.3.2004 11:55 - Jarča

Veroniko, dík za téma, právě řeším podobné dilema. Doktor byl skoupý na informace a já se bojím podobně jako ty. Léky jsou teď obrovskej kšeft a "motivace" doktorů často značná.
Holky, poraďte!

reagovat 27.3.2004 22:19 - Yaris

Doktoři jsou šmejdi a jak farmaceutický reprezentanti zamávaj dárečkama, Aeskulap je zapomenut.

reagovat 27.3.2004 22:54 - Eva

Doktor by měl nejdřív udělat analyzu stavu, tj zjistit hladinu hormonů apod. Sama jsem takhle také před pár lety přišla tzv. "preventivně". Dostala jsem hned také hormony a byla pochválena, pak mě napadlo, jak může doktor vědět dávkování, když nezjistil stav a tak na můj dotaz bylo zodpovězeno, že je to stejně tak malé množství hormonů, že to nehraje roli a tak jsem se na to vykašlala. Myslím, že to nikdo pořádně neví a také každý organismus se s tím různě vyrovnává. My můžeme soudit jen podle dostupných informací a ty jsou značně protichůdné

reagovat 28.3.2004 20:36 - Veronika

Evo, děkuji ti za názor. Mám taky sto chutí se na to vykašlat, nikdo mě hladinu hormonu nevyšetřil. Důvodem pro předepsání je zjištěná mírná osteoporóza, hormony jsou asi "bonus". Nechápu, proč mi najednou nestačí jen vápník, můj stav se nijak významně nezhoršil, jiné potíže nemám, v klimakteriu nejsem. Směla bych se zeptat, kolik ti je a zda jsi měla nějaké potíže? Absolvovala si vyšetření vápníku? Jak vůbec tvůj doktor předepsání HST zdůvodnil?
Děkuji tobě i ostatním za odpověď.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2009 09:08 - B.

Neměla jsem čas to dopsat.Zajímaly by mě vedlejší účinky Utrogestanu a jestli se po něm přibírá na váze.Četla jsem,že některým ženám je po něm špatně.Ale jednalo se těhotné.Tak by mě zajímalo,jestli ho některá užíváte i v přechodu,jako doplněk k estrogenům,tak jak píše jajka.

reagovat 10.8.2009 10:29 - jajka

pro B: výhoda Utrogestanu je v tom, že se jedná o přirozený progesteron (nikoli syntetický gestagen). A tahle kombinace nezvyšuje riziko rakoviny prsu.

Ten Utrogestan se prý dá zavádět vaginálně, perorálně má příznivý vliv na poruchy spánku.Mé informace jsou ze zahraničí, kde je to substituce první volby. U žen v premenopauze se dokonce ordinuje jenom Utrogestan (kvůli dominanci estrogenů), až začnou ubývat i estrogeny, tak se dodávají nejlépe transdermálně.

No a ten přírůstek váhy.... všichni a všude tvrdí, že v přechodu se tak jako tak přibírá. Spíš mluví o zadržování tekutin pod vlivem estrogenů.

reagovat 22.12.2009 19:33 - Niki

Ahoj,pokud někomu zbyl Estrofem,tak ho koupím.Mail: 6Niki1@email.cz

reagovat 22.4.2010 07:04 - Niki

Nemáte některá na prodej hormonální tělísko RISELLE.Koupím.Kontakt:6Niki1@email.cz

reagovat 18.10.2015 17:48 - Andrea

pro B: výhoda Utrogestanu je...

A existuje něco proti tomu zadržování vody?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *