Hormonální Antikoncepce? Ano či ne?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2007 19:54 - HA braker

Ahojka lidičky... je mi 17 a jsem odpůrcem HA. ekluje se mi predstava, ze mam v tele cizi hormony + se mi nelibi zpusob jakym HA brani poceti. Myslim ze i 9 mesicu tehotenstvi je zahul, natoz kdyz si to telo mysli furt.
CO je vas nazor? je HA zlo?

reagovat 3.1.2007 09:02 - Lenka

Podívej se na jiné podobné diskuze. Mluví se o tom všude, každý má jiný názor.

reagovat 6.1.2007 23:23 - John

Holky pozor na hormony všeho druhu !!!!

Kde jste: Hlavní stránka >> Diskuse > Antikoncepce, hormony, léky První příspěvky v diskusi

3. 11. 2000 12:09:00, Bára Mašková

Toto téma jsem již jednou otevřela, ale pak při změnách servru bylo omylem smazáno, takže jsem byla požádána napsat ho znovu.

Jako klasická homeopatka bych chtěla všechny dívky a paní velmi důrazně VAROVAT před používáním hormonů všeho druhu, včetně horm. antikoncepce !!! Množí se bohužel případy, kdy mi chodí na léčbu ženy, kde právě různé hormony do těla byly spouštěčem jejich různých problémů, ať již od problémů s kůží, což je banalita, přes problémy s plodností, až po různé cysty a karcinomy. Lékaři většinou řeší problémy nasazením "antihormonů" a Vaše tělo pak logicky neví, co se s ním děje. Opravdu si vše důkladně zvažte, než do něčeho podobného půjdete. Ten pláč holek a "já jsem to nevěděla, že může takhle škodit" vám opravdu nepřeji zažívat. Přirozeně, že nám nikdo neřekne, o co jde, farmaceutický průmysl patří po zbrojařském k druhému nejvýnosnějšímu kšeftu na světě. A právě hormonální antikoncepce je jednou z jeho opěrných větví. Více o tématu klasické homeopatie, léčbě neplodnosti a dalších aspektů na mé stránce http://www.osud.cz/homeopatie , kde je i má odpovědna zdarma, takže se případně můžete zeptat, nebudou-li vás tisíce, to bych opravdu nezvládala....

reagovat 17.1.2007 07:07 - M.S.

Přátelé, jsem odpůrce HA, těší mě, že se to aspoň někde řeší, ale na druhou stranu mě mrzí, jak málo jsme informováni.

Před 3 roky jsem ležela v nemocnici s trombózou po úraze. Podle lékaře k jejímu vzniku značně HA přispěla. Ve vedlejším pokoji ležela 19letá slečna se stejným onemocnením POUZE z užívání antikoncepce. Kamarádka potratila 4. den těhotenství - podle jejího lékaře byl potrat způsoben dlouhodobým užíváním HA a není to nic neobvyklého. Jiná známá 10 let užívala HA a po jejím vysazení nemohla 3 roky otěhotnět, neustále musela chodit na injekce, těhotenství měla rizikové, porodila o 6 týdnů dřív - vše způsobeno HA.

Když jsem si byla pro první HA, nebylo mi řečeno VŮBEC NIC!!! A to je to, co mě na tom nejvíc mrzí.

reagovat 17.1.2007 09:13 - Uška

Já jsem s HA taky sekla...neustále se vracející mykózy, díky tomu jsem měla dost podrářděnou poševní sliznici, takže pohlavní styk byl fakt hroznej. Začala jsem mít problémy s děložním čípkem... bývalá spolužačka měla taky trombus (dokonce na srdci a chvíli to s ní bylo hodně zlý) a to užívala HA necelý rok.

Já už hormonální antikoncepci nechci ani vidět!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.5.2012 17:43 - lena

Ahoj holky. je mi 17 let a HA(MINERVA) jsem měla spíše kůli akné...ale po půl roce jsem se rozhodla ukončit, jelikož tělo samo ví co je pro něj nejlepší...a bojím se HA jelikož mou sestru přivedla právě HA na kapačky. A právě bych se chtěla zeptat jestli když doberu platíčko, počkám na menstruaci a pak už další platíčko nezačnu brát,jestli se něco stane..btv..jestli to budu muset hnedka oznámit své gynekoložce nebo ne? Díky za odpovědi :-)

reagovat 6.2.2013 16:51 - Hanka

Zdravím, přidávám i svou zkušenost. Užívala jsem kombinovanou HA 12 let, dokud mě nepostihla mrtvice. Příčina: HA + vrozená vada srdce (holky pozor na to, většina z nás to neví, ale 20% lidí tím trpí, jedná se o aneurysma síňového septa). Trombofilní stav mi zjišťovali až následně v nemocnici (takže vůbec neplatí, že by gynekolog pravidelně hlídal srážlivost krve), jedná se o DNA test řádově za desetitisíce korun, proto se preventivně téměř neprovádí. Ale i bez mutace genů to se mnou seklo, takže od komb.HA dávám ruce pryč. Teda mám to výslovně od neurologa, hematologa a kardiologa zakázáno.

reagovat 23.10.2013 08:13 - Eliška

Zdravíčko, chtěla bych se vás zeptat na jednu věc. Minulý týden jsem začala s prvním dnem menstruace poprvé brát antikoncepci a o 7 dní později pořád trochu krvácím. Nikdy jsem takhle dlouhé krvácení neměla. Je to v pořádku nebo mam zavola doktorku? Díky :)

reagovat 4.12.2013 22:39 - Hana

ahoj lidi, brala jsem antikoncepci od 17 do 21 let jelikož jsem měla pravidelně s cyklem opakující se mykózy, se kterými mi gynekoložka nebyla schopna poradit jinak než, že mi každý měsíc předepsala canesten tak jsem antikoncepci vypustila. Je mi 27 a až teď se mé tělo srovnalo. Docela doba na to jak všichni tvrdí že není problém otěhotnět když prášky vysadíte. Docela mě překvapilo, že i dnes mi gynekoložka nebyla schopná nabídnout jinou alternativu antikoncepce než hormonální! Přijde mi to jako ostuda, že gynekolog není lékař kterému jde o Vaše zdraví.

reagovat 19.1.2015 10:06 - profet

Ona má hormonální antikoncepce (HA) ještě i jinou stránku než případný negativní vliv na zdraví a psychiku. Mám na mysli hlavně její raně potratový účinek při selhání primární funkce bránění ovulaci, což potvrdil i známý sexuolog Radim Uzel - viz http://aktualityhvezd.wordpress.com/2010/03/15/radim-uzel-potvrdil-abortivni-ucinky-hormonalni-antikoncepce/ , nebo podrobný popis „Antikoncepce – Co potřebujete vědět, ale nikdo o tom nemluví“ (hlavně str.6 a násl.) na http://www.prolife.cz/download/sklad/b004-antikoncepce.pdf Považuji za velké zlo, že o těchto i dalších negativních účincích HA gynekologové téměř neinformují. Mnohé ženy by možná už z etických důvodů odmítly. Raně potratově působí i další metody bránící uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, jako nitroděložní tělíska atd., které jsou klamně nazývany „antikoncepční“.
Někdo může namítnout:„Vyhnat oplodněné vajíčko či sotva se rozvinuvší zárodek není přece potrat.“ Ale nový jedinec vzniká okamžikem početí, nikoliv otěhotnění..
Nevím, proč v dnešní době vyspělé techniky se musí všem vnucovat HA, když se zcela přirozenou metodou neplodných dnů (bez chemie) aplikovanou s pomocí malých osobních počítačů vyvinutých pro tento účel (např.Lady Comp) lze dosáhnou spolehlivosti srovnatelné s HA - viz např.: http://www.naturcomp.cz/ , zkušenosti uživatelek viz http://www.prozdravi.cz/recenze/lady-comp-prirozena-antikoncepce.html Tyto minipočitače se vyrábí už řadu let.
Ještě jednou závažnou skutečností týkající se HA je téměř katastrofální působení hormonů vyplavovaných z těla do vody a do přírody - viz např.:
http://petr-kubac.blog.cz/1304/absolutni-antikoncepce
nebo video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=wsLV2Mblh8M

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *