homocystein

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.3.2003 05:24 - Michaela Krulová

Dobrý den, v poslední době jsem slyšela o problému zvaném homocystein. Prý když si člověk sníží jeho hladinu v krvi stane se zázrak a člověk omládne a zbaví se mnoha nemocí. Ráda bych věděla co to vlastně homocystein je a jak v těle funguje. Děkuji Michaela

reagovat 28.4.2004 13:11 - Setapoux

Ano homocystein se stal v poslední době asi trochu módním prvkem. Nedávno vyšla knížka od Dr. Karla Erbena, kde důkladně popisuje vztah stravy, hladinou homocysteinu a chorobami. Z výzkumů vyplývá, že snížením hladiny homocysteinu (dostatečným přísunem kys. listové, vitamíny B6, B12 a B2) se snižuje hladina homocysteinu v krvi a následně tomu odpovídá snížení procenta úmrtnosti na kardiovaskulární choroby, rizik v těhotenství apod. Problém ale podle mě je v tom, že ani tímto způsobem se nedá zcela uzdravit - to lze pouze duchovním pochopením příčin nemoci a žádný preparát to nespraví, dokud se nezměním uvnitř. Velmi pravděpodobně se člověk udrží v lepším stavu do vyššího věku aby ho potom přejelo auto nebo podlehl jiné civilizační chorobě.

reagovat 11.10.2004 01:42 - Didita

Homocystein je vysoce reaktivní aminokyselina, která se podílí na přenosu kyslíku a energie buňce. Je tedy v těle nepostradatelná, ale pouze v malé míře.
To, že žijeme ve znečištěném prostředí a jíme potravu, která má v sobě spooustu chemie (konzervanty, barviva...) se narušuje metabolismus homocysteinu a ten se nemůže přeměnit, takže se v těle hromadí.
Zvýšená hladina homocysteinu (měří se z krve) způsobuje to, že se buňky nemohou správně množit. Homocystein je považován za prapříčinu všech civilizačních chorob (viz článek na doktorka.cz).
Většina lékařů považuje za normální hladinu homocysteinu do 15 nějakých jednotek. Víceprezident asociace Svazu pacientů ČR MUDr. Karel Erben, který se homocysteinem zabývá už 10 let, tvrdí, že zdravý člověk by měl mít hladinu homocysteinu: do 5,5 ženy a do 7,5 muži. Má to ověřené dlouholetou praxí.
K tomu, aby metabolismus homocysteinu probíhal, jak má, je zapotřebí dostatek vitamínů B2, B6, B12 a kyseliny listové. Takové množství není člověk schopen ve své stravě přijmout. Musel by sníst denně dvě tašky čersvé zeleniny.
MUDr. Erben spolupracuje s českou firmou, která se zabývá kromě jiného i potravinovými doplňky. Na snižování hladiny homocysteinu doporučuje Vitatonic, který obsahuje všechny vyjmenované vitamíny. Nedá se sehnat v lékárně, je pouze na objednávku. Běžně dostupný by měl být přípravek Ra-vit, který je ale o 190 Kč dražší, než zmiňovaný Vitatonic.
Podrobnější informace poskytnu na e-mailu: martina.diditka"seznam.cz
Didita

reagovat 11.10.2004 07:26 - Eva

Mám známé, kteří mají dítko s nemocí homocystinurie. Musí dodržovat přísnou dietu, v léčbě se používá listová kyselina, vitamin B6, B12, betain a suplementace methioninem.
Optimální hladina homocysteinu v krvi je 5-12. U této nemoci vzniká vysoké riziko tromboembolické nemoci /mrtviček/.

reagovat 11.10.2004 16:23 - Milan

Prodává se přípravek BUMET který je vyvinut právě na snížení homocysteinu v krvi. Mají ho v některých lékárnách , stojí kolem 100 Kč.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.1.2016 19:58 - Tomáš

Snižovat homocystein se nedá jen tak od oka. Je potřeba změřit jeho hladinu v krvi a teprve podle naměřeného výsledku určit přesné dávkování kyseliny listové, B6 a B12. Přípravek z lékárny BUMET, zrovna tak jako i Vitatonic ke snížení nestačí. Souběžně se snižováním homocysteinu je dobré snížit i celkové překyselení a změnit jídelníček. Více o tom např. na. www.podpurnalecba.cz

reagovat 10.2.2017 21:01 - Jiří

Karel Erben se vždy velmi energicky ve svých projevech zaštiťuje vědou a objevy které před námi lékaři údajně tají. Sám však skutečné vědecké poznatky nerespektuje a odmítá opustit slibnou teorii, která se však bohužel ukázala jako falešná. Vehementně odsuzuje lékařsko-farmaceutickou lobby, která usiluje, na rozdíl od něho, jen o zisk. Jde však Erbenovi skutečně jen o dobro pacientů? Liší se od jím odsuzované lékařsko-farmaceutické lobby? Zcela jistě ne, protože právě o zisk jde evidentně i Erbenovi.
Založil soukromou „Poradnu podpory zdraví v R.M.A.Centru v Praze – Holešovicích. Za úplatu nabízí stanovení hladiny homocysteinu (Hcy), kde propaguje zaručené prostředky na snižování hladiny Hcy a na prevenci a léčbu všech chorob. Erben se chová jako klasický léčitel a rovněž jako velmi úspěšný dealer firem uplatňujících tzv.přímý prodej se síťovým marketingem, např. LR Health & Beauty systems. Propaguje léčbu, jejíž účinnost NEBYLA klinicky prokázána, pro pacienta tato „léčba“ představuje nemalé finanční náklady a někdy dokonce i zdravotní riziko. Jedná se o hrubě neetický nábor zoufalých pacientů, včetně onkologických.

reagovat 15.10.2017 11:43 - Pavol

Ja ak dovolite ostanem nohami na zemi. Inymi slovami liecbu znizovanim homocysteinu ani neodmietam ani jej slebo nedoverujem. Sotva mi laici vyriesime danu debatu, a ak sa o to pokusame, tak to dopadne presne tak ako u pana Jiriho, ktory v podstate len siri nazor. Studie a vedecke poznatky su pre odbornikov, ktori by na ich zklade mali rozhodnut. Zial prave tieto sa casto robia na mieru a robia s vopred zelanym vysledkom. Nam pacientom tak nakoniec neostava ine, len jednoducho zvazit ci dany postup vyskusame. Ja som sa rozhodol to vyskusat, zacal som len tento tyzden. Velmi rad sa s vami podelim o vysledok. Zda sa, ze vzajomne informovanie sa medzi pacientami samotnymi moze napomoct pri utvoreni si spravneho nazoru. Aj ked samozrejme, chcelo by to nejaky overeny a nezneuzivany system, preto ze aj tu sa da pod falosnym menom pacienta ohovorit alebo vychvalit. Podla mojho nazoru by sa mala medicina nekonvencnych postupov spojit a pokusit sa vytvorit podla moznosti verejnu databazu svojich vysledkov. Overeni pacienti suhlasiaci so zverejnenim ich mena a vysledku liecby, plus dalsie informacie. Otazka pre vsetkych, ktori sa tym zaoberaju a zivia. Preco nieco podobne uz davno nie je?!

reagovat 30.11.2017 21:21 - Klára

Dobrý den, v poslední době...

Hezký den, o homocysteinu se dá najít spoustu informací na internetu - například tady se vše moc pěkně popsané - https://www.eushops.cz/Vliv-vitaminu-na-snizovani-hladiny-homocysteinu :) Přeji pěkné počtení :)

reagovat 30.11.2017 22:31 - Pravda

Co v male davce lek, to ve velke jed...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *