holubarstvi a zajem o holuby v dnesni dobe

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.1.2015 11:30 - michael

Dobry den zajimal by me nazor ostatnich a chov vystavnich holubu. Drive byli holubi v kazdem staveni na vesnici ale dnes rapidne klesa zajem o jejich chov pritom o holoubata na maso je zajem stale. Ale malo, kdo se dnes chce venovat tomuto konicku. Coz si myslim,ze je celkem skoda vzhledem k rozmanitosti holubich plemen u nas.

reagovat 21.1.2015 10:00 - žádná romantika starých časů

Dobry den zajimal by me nazor...

Mít souseda holubáře je vážně "radost". Naproti nám má jeden takový holuby, to znamená, že věčně je všechno posrané. Nemůžeme sušit prádlo venku, jinak bude "zchlejstané", výkaly na plotě, altáně, zahradního vybavení, všude hov*a. a to ani nemluvím o tom, když zasijeme např. hrách, nebo na políčku obilí. To jsou hrmadné nálety a všechno ty hajzlíci vyzobou. Nedají se ani vyplašit, max. na ně platí dělobuch, ale pak zase hned přiletí zase. Naštvaní jsou i ostatní sousedé, potýkají se se stejným problémem.

reagovat 21.1.2015 11:04 - !

Holubi jsou jako naši poslanci, vše poserou ale střílet se nesmějí! Měl jsem s nima taky problém. Naučili se chodit a hnízdit v květináčích na balkóně a samozřejmě vše podělali a zničily kytky a bylinky! Nic nepomáhalo tak jsem na ně vymyslel past. Kolupil jsem si v železářství pastičky na krysy a na nástražný plíšek jsem přiletoval víčka od piva.Dám do nich 2 až 3 zrníčka hrachu a natáhnu.Žravost městských holubů je taková, že neodolají a pokud je to nezabije tak aspoň si to dlouho pomatují a vyhejbají se !

reagovat 21.1.2015 19:42 - Petr

Můj děda byl vášnivý holubář, měl několik desítek párů holubů a dokonce jakési zkoušky na jejich posuzování. Holubi posrali, co jen mohli. Jakmile jsme na zahradě vysadili na jaře sazenice, okamžitě to sežrali. Já tím pádem nemusím holuby vůbec, na našem balkóně jsme nechali instalovat sítě a je škoda, že je nemohu střílet. Souhlas s "!". Vše poserou, ale střílet se nesmí.

reagovat 21.1.2015 22:50 - To teda

Dobry den zajimal by me nazor...

není velký zájem o holoubky a holubářství. Mnohá plemana jsou u nás přitom na pokraji vyhubení. Nikdo samozřejmě nechce podporovat divoké voražené městské holuby. Tazatel měl na mysli ušlechtilá plemena. A ti teda rozhodně přemnožení nejsou. Jestli jich je u nás 4000, tak to je hodně. Dřív byly příspěvky na zrní, tak si je lidi drželi. Dneska je hovno a ještě se platí příspěvky a prachy za umístění na výstavě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.1.2015 22:55 - Holoubek

není velký zájem o...

Jj, 4000 ušlechtilých vrkáčů se nepodporuje, na to stát nemá... zato 400 000 neušlechtilých Cigošů se podporuje, na to stát má....

reagovat 22.1.2015 08:18 - hmhm

není velký zájem o...

Ušlechtělej, nebo neušlechtilej, všude serou, všechno ze zahrádky vyzobou, je lepší, když je nikdo v okolí nechová. A holubí maso není také nic moc, vůbec mi nechutnalo.

reagovat 22.1.2015 08:56 - !!!

Ale stále se ještě tady nikdo nezmínil kolik nemocí přenosných na lidi holubi roznášejí bez jakékoliv kontroly!

reagovat 22.1.2015 09:09 - michael

To koukam tedy... presne kvuli temto nazorum je vetsina dnesnich chovu zcela volierovych! A co se nemoci tyce nikdy jsme u nas nic nemeli a to mel holuby uz muj deda i tata. Dnes mame vse ve volierach,ockovane a prelecene! Protoze na vystavach a hlavne kazdy chovatel ktery chce mit uspesny chov ma vse zcela vakcinovane.

reagovat 22.1.2015 10:36 - no

To koukam tedy... presne...

Pokud vaše holuby neobtěžují ostatní kálením a vyďobáváním ze záhonů, tak pak nic proti. Je to vaše věc a váš zájem a to je pak v pohodě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *