Holotropni dychani

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.12.2002 00:32 - Iveta

Jake mate zkusenosti s touto metodou? Pomohla vam v necem nebo jste meli nejaky negativni zazitek? Zazili jste to, co popisuje Stanislav Grof ve svych knihach? Diky predem za vase zkusenosti a postrehy k teto metode.

reagovat 30.11.2003 18:49 - Renata

Ahoj.
Podle Grofa se při pravidelném a hlubokém dýchání dostaneš do hypnotického stavu způsobeného změnou chemie v mozku. Tím se ti otevře víc či míň intenzivní pohled do části tvého nevědomí. Většinou se vrátíš k nějakému traumatickému zážitku (vlastní porod, znásilnění...ale i hluboce uložené pocity zklamání apod.) nebo naopak zážitku emočně silnému a pozitivnímu. Jenže, nikdo neví a nemůže vědět (narozdíl od hypnózy, kdy tě někdo vede jistým směrem), která z těch nevědomých komůrek se ti otevře. Dýchání často provázejí nervové křeče, křik, zvracení, ale i záchvaty smíchu...Byla jsem dýchat před rokem s kamarádem v jednm malém zapadlém městečku za Budějovicemi. Zůstali jsme po celý víkend v dřevěném polorozpadlém statku, jíst nám příliš nedávali (ale pokud šlo o záměr očisty, pak je to v pořádku)Dýchalo se ve dvojicích - jeden hlídal dýchajícího (tzv. sitr).Asi polovina lidí po celé čtyři hodiny jednoho dýchacího kruhu pouze leželo a dýchalo. Další se postupně začali svíjet a křičet...dostali ze sebe negativní emoce, vykřičeli se z bolesti psychické i fyzické (včetně mě). Je však třeba brát v úvahu rizika, která nejsou malá. Můj kamarád si na počátku dýchání kleknul, rozpřáhnul ruce a hlava nu spadla na hrudník. Pak mu začaly stékat slzy (v životě jsem ho neviděla brečet)Takto zůstal po tři hodiny. Prožil ukřižování a dodnes má problémy se sny, bojí se tmy...mám pocit, že mu dýchání dost uškodilo.

Záleží však na každém, co od toho očekává, kolik do toho dá. Rozhodně opravdu nedoporučuju !"zdýchat se na vlastní pěst" bez dozoru! Staly se případy, kdy se dotyčný zadusil zvratky, nebo utrpěl nějaký úraz..Základem je mít alespoň jednoho člověka jako dohled nebo vyjet s nějakou supinou kvalifikovaných lidí na víkendový dýchánek.
Přeji hodně štěstí a hlavně duševního zdraví. Je to nemalé riziko, ale když ho úspšně podstoupíte, zjistíte, že jste čistí a šťatní jak nikdy.

reagovat 1.12.2003 09:35 - Ivo

Já můžu holotropní dýchání jednoznačně doporučit, ale je potřeba si vybrat u koho budeš dýchat.Měl by mít certifikát od dr. Grofa - např. MUDr. Kmuníčková, Míra Kašpar, Lída Chrášťanská, ale jsou i další.

reagovat 1.12.2003 21:06 - Anča

A k čemu to vůbec je?

reagovat 13.5.2004 17:17 - Veronika

tak jak to mám udělat? Chtěla bych to vyzkoušet

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.5.2011 13:54 - Jana

Samozřejmě ještě k...

Co?

reagovat 30.5.2011 13:55 - Kristý

Co?

Ta Jana,to jsem byla já, vůbec mi to sem nejde přidat! RO - Je to hlavně všem, co trpí různými komplexy a sebeobviňováním,ale nejen to.
Dále je důležitá strava pro naše těla hmotná a tím i jemnohmotná, vyhýbat se chemii, drogám, alkoholu, jinak pak není možné fungovat ve vyšších frekvencích a ty jsou nezbytné pro to, co nás čeká do roku 2012, hlavně žádný strach z toho roku. Doporučuji se podívat na dokument na těchto stránkách: http://karolinaloskotova.blog.cz/1104/rok-2012-mayska-proroctvi-a-kruhy-v-obili

reagovat 1.3.2012 10:52 - HOLOS

Problematikou léčby psychospirituální krize, závislostí, psychosomatických a úpsychiatrických onemocnění se zabýváme od roku 1997. Od roku 2000 poskytnutujeme profesionální psychologické a psychiatrické ošetření lidem v obtížné životní situaci, v situaci ohrožení zdraví nebo života, v dlouhodobě nepříznivé situaci, kteří ji nemohou nebo nedokážou zvládnout vlastními silami. První pracoviště v ČR s lůžkovou kapacitou s péčí pro lidi v psychospirituální krizi. Ambulantní léčba pomocí holotropní terapie.
HOLOS centrum, M. Dolanské 12, Opava, 746 01
Kontakt: Tel: 603 718 185, 773 615 324, , email: holos@holos.cz
Denně Po – Pá 9- 15hod.
Krizová linka pomoci 24 hod denně: Tel: 603 718 185
Za HOLOS Opava MUDr. Milan Hrabánek

reagovat 27.4.2012 14:39 - Robert

Romane,

při mém...

Samozřejmě, že si poradí pokud má zkušenosti z minulých životů. Já vždy prováděl holotropní dýchání (ve skutečnosti to není nic jiného než pranayama)o samotě. Stavy byly různé. Ale problémy jsem neměl nikdy. Já osobně nejsem velkým přívržencem toho aby holotropní dýchání bylo pro všechny. To má být jen pro duchovně pokročilé lidi. Ostatním to může přinést problémy. Lepší je pro většinu postupná cesta. Zkušenosti a vývoj mnoha životů se nedají jen tak lehce přeskočit.

reagovat 27.3.2013 11:48 - David

Dobrý den, mám tokový dotaz ohledně holotropu už jsem to zkouše dvakrát a oba pokusy úspěšně. Když omdlím vybaví se mi vše špatné atd... ale když se proberu tak se cítím mnohem lépe něž před tím. Prostě mi to asi nějako pomáhá zbavit se něčeho negativního, nevím.
Můj dotaz spočívá vtom jestli to muže zanechat nějaké následky??
Předem dík za odpověď, nevím kam toto téma zařadit, snad jsem ho zařadil správně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *