Holka voják ano nebo ne

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.6.2008 22:00 - marketa42

AHoj!

Zajímal by mě váš názor.Chtěla bych se stát vojákem z povolání, ale docela mám strach, jak se na to dívají pánové. Rodiče mým výběrem nejsou moc nadšeni. Učím se velmi dobře a upřímně - myslím, že vojácí mají spíš svaly v těle než v hlavě. Doufám, že se nikoho nedotknu. Nechci to zahodit, ale zas na druhou stranu se mi moc líbí všechna ta cvičení, když už únavou člověk ani nevidí a posunuje svoje hranice o mnoho dál než si myslel, že jsou. Prosím, co si o tom myslíte?'

reagovat 29.7.2009 15:58 - Marek

Moderni armada demokraticke zeme nabizi i zenam velke vyhody a udela lepsiho cloveka jak z muze, tak ze zeny. Velka cast ceskeho naroda ale moderni neni, tak proto ty negativni reakce na tvuj plan. Ignoruj je a udelej to, co chces.

reagovat 29.7.2009 20:30 - vojín

Jasně, dej se k nám. Aspoň bude v zákopech veselo!'

reagovat 29.7.2009 21:02 -

Vojíne, tys byl někdy v zákopech? Pokud vím, tak česká armáda byla naposledy bojeschopná za husitských válek.'

reagovat 11.8.2010 18:58 - Klara

Také bych se chtěla stát vojandou, a proto se ptám co musím vše umět aby mě přijali

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2010 23:52 - xy

xy: tak to si vy chlapi zase...

No tak takovýhle argument jsem čekal, jenomže totiž porod a válka neni jedno a totéž. Já naprosto nespochybňuji, tvoji statečnost při porodu, ale srovnávat tyhle dvě věci je naprosto nesprávné už jen z principu, muž nikdy nemůže rodit, protože není pro to uzpůsoben od přírody, to je úloha ženy, příroda to tak prostě zařídila ať se nám to líbí nebo ne, ale to nic nemění na tom, že žena je fyzicky slabší tvor než muž. Byl to muž jež od pradávna vedl války, byla to jeho úloha zabezpečit potravu a být bojovníkem, úloha ženy zase byla rodit a starat se o děti, jen moderní doba tyto úlohy promýchyla, avšak dispozice, které nám matka příroda po tisíciletích dávala a dává jsou pořád stejné, žena je ženou a muž mužem a to doslova a dopísmene po stránce fyzické. Problém dnešních žen je, že se za každou cenu snaží vyrovnat mužům ve všech oblastech, protože jim to společenské poměry umužnily. Ženy z jakéhosi falešného pocitu diskriminace mají snahu se prodrat na místa, jež po staletích zastávali muži a lživě si namlouvají, že v oněch odvětvích budou stejně dobré neli lepší než muži, je to fenomém konce 20. století, je zajímavé, že ještě před 50ti lety, by se těžko hledaly ty všechny nadšené uchazečky o vojenskou službu, a že by ČSLA v tom bylaně jak extra konzervativní si nemyslím, řekl bych, že je to i určitý módní trend těch posledních 20ti let.

reagovat 12.8.2010 02:27 - P.

Mám kamarádku vojenskou lékařku. Vše bylo bez problémů než ji před pár měsíci odvolali do Iraku. Má dvě malé děti, ale to nikoho nezajímá. jednou se dala k armádě tak musí poslouchat. Neboli plnit rozkaz za každou cenu.
Myslím, že ženy mohou v armádě pracovat jako administrativní pracovnice nebo něco podobného. Pokud se dostanou mezi řadové vojáky je to opravdu problém. Jednak s tím, že muži je buďto obtěžují nebo jim dávají najevo že nejsou tak schopné jako oni. Americká armáda řeší mnoho takovýchto případů. Nedávno byl také skandál u britských strážců "Tower of London", kam se poprvé dostala žena a musela čeli šikaně ze strany mužů. Tohle samozřejmě není armáda, ale velice podobný princip.
A taky si neumím představit jak musí žena spolubojovník působit na řadu nadržených mužů, kteří jsou půl roku někde v poušti bez sexu a jakéhokoliv kontaktu s normálním světem.

reagovat 12.8.2010 07:14 - Kapitánka v činné službě

Pro P-pokud by tvoje kamarádka ten Irák odmítla,nic by se nestalo.Mohla se svobodně rozhodnout,nikdo ji nenutil.Je vidět.že o podmínkách v armádě jsi mylně informován.

reagovat 12.8.2010 13:43 - P.

Pro P-pokud by tvoje...

Odmítnout nemohla. Kdyby to šlo, odmítla by. jediné co jí povolili byla dovolená po 4 měsících a celkově ji tu dobu pobytu zkrátili vzhledem k situaci v rodině.

reagovat 12.8.2010 13:50 - Kapitánka v činné službě

Misi nemůžeš dostat rozkazem,to je nesmysl.Většinou je o mise velká rivalita mezi vojáky-z finančních důvodů.Navíc matka dětí je zohledněna.Nevím o žádné povinné misi,vždy je to na rozhodnutí dotyčného vojáka z povolání.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *