Holení podpaží v kombinaci s deodorantem může být nebezpečné - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2004 12:35 - eva

Migréna je nepříjemná věc, ale nemyslíte, že je dobré hledat příčinu!!! Co takhle "splašené hormony"!

reagovat 25.1.2004 12:36 - eva

Migréna je nepříjemná věc, ale nemyslíte, že je dobré hledat příčinu!!! Co takhle "splašené hormony"!

reagovat 26.1.2004 13:09 - Pája

naprosto nečekaně,hned napoprvé s oční aurou,takže mě náležitě vylekalo,jestli nemám nádor.O migrénách jsem příliš nevěděla.Nejsem hrdinka,takže jsem spěchala na neurologii.Po vyšetření jsem byla zpravena,že jde o migrénu.Jelikož ji mívám od té doby jen občas a dá se to vydržet (jen se nesmím předklánět a kašlat),žádné léky neužívám.Časem jsem zjistila,že se mi migréna spouští i ostrým světlem.Ale zatím je nejhorší jen 1. hodina s aurou.

reagovat 26.1.2004 21:18 - Latka

jo migrena je zverstvo :)

reagovat 27.1.2004 11:57 - Hanka

Trápí mě migréna více jak 30 let.Mívám i dnes(skoro v padesáti) několikadenní migrény a to se je snažím ihned v počátku zastavit léky a pak dalšími a dalšími.Nejlépe mi zabere Zomig, ale je strašně drahý, takže ten až tak čtvrtý den. Proto každému radím, pokud trpíte na migrénu již v mládí snažte se ji u neurologa léčit, nečekejte, že odejde sama.Záchvat nemohu nijak ovlivnit, protože největší vliv má změna počasí. Takže nedejte se odradit, že jde "pouze" o migrenu a lečte ji zavčas.Zdraví Hanka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2004 19:43 - Sarka

Rozdíl je, antiperspirant blokuje pocení a deodorant jenom rozkládá to, co se vypotí, tak, aby to nebylo cítit. Jenomže jak jsem zjistila, tak výrobci si to označují jak chtějí. Jinak bych neměla v koupelně deodorant, který je vlastně antiperspirant.

reagovat 2.3.2004 10:53 - Magda

PROBOHA, COPAK SE TADY VŠICHNI ÚPLNĚ ZBLÁZNILI?

Vyberte si libovolnou nemoc, která postihuje všechny věkové skupiny a vzorek populace žen, které tato nemoc postihla. Zaručeně dojdete k závěru, že holení podpaží v kombinaci s deodorantem způsobuje prakticky všechny nemoci, které si jen vzpomenete. A víte proč? Protože při tom čtení nepoužíváte hlavu.
Prostě proto, že používámí deodorantů a vyholování podpaží, případně klína je módou převážně mezi mladými ženami. A ti vědci prostě jen vybrali skupinu nemocných žen (pouze nemocné). Logicky potom ty mladé si holily podpaží a používali deodorant. To přece o ničem nesvědčí.
A i kdyby v jejich skupině byly i ženy zdravé, o ničem to nesvědčí. Někde tady je podobný článek o barvách na vlasy, jež obsahují rakovinotvorné aromatické amidy (čemuž bych věřila daleko více).Může to potom jen znamenat, že ženy, které si holí podpaží a používají deodorant o sebe rády pečují i jinak, používají make-upy,líčí si oči, krémují se a třeba si i barví vlasy. Není náhodou více žen, které o sebe pečují a barví si vlasy, než žen, které si barví vlasy, ale jinak o sebe nepečují? Potom tu rakovinu může způsobit třeba jejich barva.Takže klídek.


Tak a teď přímo k tomu článku od Katky:
1)V podpaží je sice větší hustota potních žláz, než má zbytek těla, ale to neznamená, že ty škodliviny zbytek těla nezvládne vyloučit. podpaží má přece jen malou plochu.
2)Muži jsou méně náchylní k rakovině prsu prostě proto, že prsa nemají, resp. nemají prsní tukovou tkáň. Žena je také méně náchylná k rakovině prostaty, než muž, i když cosi jako zakrslou formu prostaty má. to spíš hledejte důvod v nošení podprsenky, která na ta prsa tlačí.
3)Alzheimerova choroba a způsob jejiho vzniku je zatím natolik neprozkoumanou záležitostí, že prakticky kteroukoli látku můžete podezřívat z jejího vzniku.Ale opravdu jenom podezřívat.
4)Není rychlejší a účinnější cesty, jak dostat látku do těla, než z kůže podpažní jamky? A co takhle perorálně,vdechnutím nebo injekcí? Kůže sama o sobě slouží přeci jako bariéra proti vstupu tzn. omezuje vstup cizorodých látek, které nejsou uzpůsobeny tomu, aby mohly nějak prostoupit(masti). Příjem zinku z čajové konve je přeci daleko horší,proto měl ty popsané účinky a už se z něj ty konve nevyrábějí.
5)Zajímalo by mě, v čem se liší zinkozirkonový od zinkochlorhydrátového a v čem je horší?Ten zirkon tam fakt nechápu,to je překlep, nebo co? Jinak podle zákona by každý výrobek s obalem větším, než něco v centimetrech čtverečních měl obsahovat český návod k použití a také složení. To bývá většinou v češtině nebo angličtině,což je u názvů chemických sloučenin dost podobné. Ale pokud to tam není, neměl by se takový výrobek u nás vůbec prodávat.

reagovat 2.8.2007 19:19 - Ola

Důležité je složení neměl by obsahovat aluminium chlorohydrate,ten brání potu z těla,antiperspirant ho obsahuje.

reagovat 5.5.2008 14:51 - Katka

ja kupuju tenhle roll-on od Bosse http://parfemy.idarek.cz/parfemy/42-hugo-boss/38151-hugo-boss-boss-woman---roll-on-50-w.php , ktery je bez aluminia a jeste krasne voni.

reagovat 31.12.2014 16:45 - Mika

Deodoranty většinou hliník neobsahují, protože je to "vůně". Za to antiperspirant hliník většinou obsahuje, protože neslouží jen k vonění jako deodorant, ale také k omezení potivosti právě pomocí hliníku. Jaká je účinnost už je otázka druhá. Takže ve zmíněném výzkumu dané ženy spíš používaly antiperspirant, nikoliv deodorant.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *