(Ne)hojení odřenin, ran

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2004 14:16 - Tom

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Před časem se mi přestali dobře hojit takové ty běžné odřeniny, ranky, škrábance. Zatímco dříve se mi bez problémů vše zhojilo velmi brzy, nyní se objeví na dotyčném místě jizva, barva kůže je spíše růžová a i po dlouhé době je to vždy vidět. Je mi 30let. Nejedná se o nějaký závažný problém, ale docela mě to štve. Např. před 14 dny se mi udělali po nějaké práci na zahradě puchýře na rukou, které pak praskly, ale kůže se hojí velmi pomalu a je růžová, bude se to hojit ještě cca 3 týdny. Byl jsem na rozborech krve (virová i buněčná imunita), údajně až na mírný pokles jednoho druhu bílých krvinek mám krev v pořádku. Doporučení ze strany lékařky byla změna stravy, více vitamíénů, méně stresu :o). Nevím, kde je problém a proto pokud by někdo věděl, co s tím, příp. kde mi pomohou, budu za vaši radu velmi vděčný. Předem děkuji.'

reagovat 10.8.2005 10:00 - Pavla

Krev máš v pořádku?Já bych v tom viděla sníženou srážlivost způsobenou nedostatkem krevních destiček...ale když tvrdíš, že máš krev v pořádku, tak nevim...Ve starých bylinkářích se na hojení ran doporučuje většinou jitrocel nebo švédský kapky, ale pokud je použiješ jako obklad, je dobrý předtím pokožku namazat sádlem, který by mělo zabránit vytáhnutí mastnoty z kůže, protože švédský kapky mají velkej podíl lihu...Jinak nevim, co bych ti k tomu tak napsala, doktor nejsem,ale zajímají mě bylinky, tak snad ti to pomůže..Každopádně přeju hodně zdaru...'

reagovat 10.8.2005 10:19 - Jeanette

Na vině může být cukrovka. Nech se vysetrit. Staci krev.'

reagovat 10.8.2005 10:23 - Lucie

¨Může to být způsobené, právě nedostatkenm vitamínů, pokud máš zájem o vyléčení, písni mi na můj meilík, ráda Ti poradím, co užívat atd. Přeji brzké vyřešení Tvých problémů.
Lucie. mujmejlaposta"centrum.cz'

reagovat 10.8.2005 12:02 -

Určitě si nech vyšetřit krev, ale do toho bych doporučila pít Aloeveragel na pročištění a zvýšení imunity a na ty nehojící se věci aloe taky pomůže, jejich Emergency sprej je výborný na to. Akorát to chce trocha peněz :/ tak ať ti to dobře dopadne..'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.3.2016 08:52 - Darek

Na hojení zkuste třeba Ha gel..od rosenpharmy ;) Je levnej a fakt dobrej. Hojení značně urychluje.

reagovat 4.4.2016 09:50 - Narko

Darku kolik stojí, co hemagel?
Nevím co koupit..

reagovat 6.4.2016 09:13 - Darek

Hemagel je o dost dražší.
Rosen HA gel stojí 120 Kč(16ml).

reagovat 19.4.2016 09:16 - Narko

Díky moc, už jsem koupil Ten Ha gel ;-)
Tak uvidíme.

reagovat 19.4.2016 22:17 - H

Na hojení ran, boláků a všeho možného je nejlepší Betadine. Prodává se tekutá a také ve formě masti. Používá se po operacích-i během nich, lije se i do otevřených ran, v nemocnicích to je dnes nejpoužívanější věc. Sama jsem si tím vyléčila kde co. Dávám to i psovi, pokud je potřeba. Dokonce se prodávají pro ženy i čípky Betadine. A vůbec nepálí, neštípe..Neznám nic lepšího na rychlé hojení.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *