Hodně zvláštní alergie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.5.2007 02:32 - Tom

Zhruba od 13let trpím dle mého názoru hodně zvláštní alergii. Jednoho dne se mi udělala po celém těle klasická urtika(kopřivka), byl to letní den a já se koupal v řece. Myslel jsem si, že je to reakce na něco ve vodě,ale bohužel to je jinak. V podstatě jde o alergii na teplo. Když je mi horko,nebo když vlezu do horké vody, tak se do 10ti minut osypu po celém těle, po odeznění tepelného podnětu urtika tak do 2hodin zmizí. Dále když sportuji a tím se vlastně zahřeji, tak se také osypu. Je to velice nepříjemné jak esteticky, tak tím že to sakra svědí. Mám vyzkoušené, že spolehlivě kopřivka nastoupí po horké koupeli, když si třeba zaběhám, nebo udělám 30-50kliků. někdy stačí jet jen pár hodin autobusem,kde je horko a mám mírnější formu . Nejintenzivněji se projeví urtika při sportu v horku. Leta dělám horolezectví a když lezu, tak sem osypanej po celém těle a intenzivně to svědí. klidně můžu lézt celý den, urtika postupně mizí ikdyž sportim dál, jen to trvá déle i několik hodin než vymizí, v případě, že se po výsevu urtiky zchladím,tak vymizí zhruba do 2 hodin a pak pokračuji-li ve sportu ten den se již neobjeví. Mám různé fáze jak v rámci roku,tak i let. některé roky je potřeba více se zahřát jindy stačí maliko a jsem osypaný, také intenzita výsevu je různá. Největší problém spatřuji v tom, že naprosto nic nezabírá. Chodil jsem pravidelně na kalciovky, jeden čas sem si je i sám píchal, bral různá antihistaminika,ale naprosto bez efektu, prostě nic nezabralo. Mám zvíšené hodnoty IgE,ale to může být tím, že jsem dlouholetý včelař(reakce na včelí jed minimální i po desítkách žihadel najednou). Letošní rok je jedním z těch štastnějších už už to vypadalo, že mám po problému,ale občas slabší výsev mám. Naučil jsem se s tim žít, hodně mi vadilo obzvlášť v době mých prvních sexuálních zážitků, že se osypu při sexu(na to už jsem si zvykl :-))Každopádně žádný alergolog nikdy nepřišel na to co se mnou vlastně je. V odborné literatuře jsem to taky nenašel. Myslím, že v mém případě jde o alergii na teplo v kombinaci na alergii na svalové metabolity. Nadruhou stranu nejde nejspíš o čistou alergii a bude to spíš otázka imunologická,jinak by mi alespoň částečně zabraly antihistaminika ne?! Máte nějaký názor, nebo zkušenost?
S opačným problémem-chladovou urtikarii sem se setkal u spousty lidí,ale to co mám já nikdo nechápe...'

reagovat 1.6.2007 04:27 - lok

to je teda divná alergie :-)'

reagovat 1.6.2007 08:49 -

Tome, já zase měla přes rok záchvaty svědění celého těla. Kůži pořád zježenou a také se nepřišlo na to, od čeho to je. No můžu Ti říci, že je to teda taky hodně nepříjemné a docela vysilující. Od loňska užívám přerušovaně vnitřně gel z aloe vera. Obsahuje to mnoho významnejch a zdravejch látek pro organismus a podporuje to imunitu a má to i antihistaminické účinky. Je fakt, že letos mám se svěděním pokoj. Něco tam asi zabralo. Zkus to vyzkoušet. Od Fy Forever - to jsou prý nejkvalitnější výrobky. Já tedy na to nedám dopustit, jak jsem na to moc nevěřila, ale fakt mám pokoj.'

reagovat 1.6.2007 11:55 - Bozena

Muj muz mel alergii na vlastni pot. Nesel kvuli tomu ani na vojnu. Bohuzel nevim zadne podrobnosti. Ted je uz v poradku.

reagovat 7.6.2007 22:23 - žanet

ahoj Tome, jedná se o tepelnou urtiku.Trpí tím manžel.Žádné mastičky ani antihistaminika.JDE OPRAVDU O PROBLÉM IMUNOLOGICKÝ.Pomohla mu autovakcína.platilo se za ni asi 300kč a trvá min.rok.Pomohla mu teda dočasně, protože nevydržel léčbu a ukončil nemocenskou.Dochází se na pravidelné injekce.A zkus si nechat udělat alergický test na chlorid kobaltnatý.Hodně štěstí...'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.2.2017 21:53 - Ladislav

Ahoj mam stejny problem jako...

Úplně presne tak to mám i ja a staci mi když sedim par hodin v aute a problém je na světe. Začíná to malými pupínky které se zvětšují a slivaji se do jednoho nebo více větších,vůbec nevím co s tim..

reagovat 22.6.2017 23:05 - Patrik

Hlavně že frajeri studujou a nikdo tu nic nenapíše:) mám stejný problém a furt nikdo nic :)

reagovat 15.10.2017 00:02 - Misa

Mam to samé, uz od dětství. Naštěstí jen lehčí formu. Zabírají mi prášky na alergie. Ovšem ne jako prevence, ale kdyz se to objeví, tak po prášku mam za cca 30 minut pokoj. A s tim pravidelným sportem to také pomaha.

reagovat 6.3.2018 14:54 - Pavel

Mám to taky :) už rok mě to štve, zatím bez úspěchu je to nějaká vzácná alergie :) taktéž při sportu nebo při zpocení...štve mě to ale nenadělám s tím nic....vyzkoušel jsme X věcí vyměnit,jídlo,oblečení,praní ale nakonec je to při sportu klidně jen v trenkách cvičím tak se to objeví někdy více někdy méně :) a cca do 1-2-3h to zmizí podle toho jak moc to mám :) ruce,nohy,záda,břicho krk, jen obličej nikdy to nechápu :)

reagovat 6.3.2018 17:19 - no

Ja mam alergii na práci, jak po mě někdo něco chce, tak mě to hrozně skroutí ruce, vypadám pak jako lachtan.
Nic na to nezabírá, musím si lehnout a počkat až to odezní.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *