Hlubinná abreaktivní psychoterapie - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2001 22:07 - Petra

Pro vsechny zajemce: Kdysi jsem se dostala do pece cloveku nabizejicimu podobne "zazracne" sluzby. Dokonale mi rozvratil zivot. Po jeho "zasazich" jsem musela dlouho navstevovat skutecneho psychoterapeuta, aby mne dostal alespon do puvodniho stavu. Od te doby vim, ze vydava-li se nekdo za PSYCHOTERAPEUTA (coz asi ano, nabizi-li psychoterapii), MUSI MIT CERTIFIKAT O ABSOLVOVANI DLOUHODOBEHO (MNOHOLETEHO) PSYCHOTERAPEUTICKEHO VYCVIKU, ktery je uznan Asociaci klinickych psychologu. Psychoterapie a ji podobne obory jsou casovanou bombou a dostane-li je do ruky neodbornik, muze vam vybuch zdemolovat vsechno. Petra.

reagovat 4.8.2001 20:59 - Jan Kulhánek

Můj názor je takový, že hlubinná abreaktivní psychoterapie ve skutečnosti není žádnou psychoterapií. Sama o sobě je technikou, opírající se o velmi povrchní (a oficiální psychologií nepodloženou a nepřijímanou) teorii v rukou neprofesionálů. Technik je v psychoterapii celá řada, hlavní je, kdo je používá! Za touto "terapií" stojí Dianetická společnost (scientologové), kterí rozhodně ve světě psychoterapie nemají co dělat. O této společnosti si může každý utvořit názor sám, dnes je spousta možností. NIKOMU HLUBINNĚ ABREAKTIVNí PSYCHOTERAPII NEDOPORUČUJU - je to hazadr s vlastním duševním zdravím. K podobným experimentům není ostatně žádný důvod - dobrých psychoterapeutů je u nás docela dost.

reagovat 11.10.2001 22:49 - Ing. Andrej Dragomirecký

Hlubinnou abreaktivní psychoterapií se zabývám už více než dvacet let. Jsou miznámy i jiné psychoterapie. Velice rád bych věděl, o jaké své znalosti a zkušenosti opírá svá tvrzení pan Kulhánek ve svém komentáři. O jaké

reagovat 10.11.2006 22:24 - Ivana

Terapie metodou abreaktivní psychologie sice, na první dojem, rozvrátila mé ustrnulé vnímání života, ale právě proto, abych vzápětí mohla začít vnímat celé spektrum pocitů a reakcí, které jsem nebyla před terapií schopna pojmout a vnímat život v plné kráse a hlavně zodpovědnosti za sebe. Doporučuji a nic nebezpečného v ní neshledávám.

reagovat 28.5.2008 11:15 - Kesery

Pokud někdo budete chtít zavítat k panu Dragomireckému, tak předem vám říkám, že je to ztráta času a peněz. A pokud nemáte dost velkou fantazii, protože tu na jeho sezení potřebujete nutně,tak tam ani nechoďte, protože jeho dotěrné, neustále se opakující otázky, vám polezou na nervy, stejně tak, jako sám paj Dragomirecký. Jak jsem to vnímal já, když jsem se jednou účastnil jeho sezení, byl jsem znechucen tím, jak tetno člověk může v této sféře vůbec podnikat a že se za to nestydí. Je to člověk, který využívá naivity lidí nebo opravdu věří tomu,co říka tak pevně,že mu to nepřijde ani divné, co povídá. Pokud chcete k někomu na regresi, tak si nejdříve zajděte na přednášku toho člověka, pokud je pořádá nebo na doporučení. Jaá jsem hledal naslepo a už vím, že to nikdy neudělám. Navíc už předem jsem z toho neměl dobrý pocit a proot další rada, dejte i na svou intuici.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.8.2016 12:37 - prosím o zkušenosti

Pokud chcete opravdu solidní...

Děkuji za zprávu. Já jsem zase slyšela od několika různých zdrojů, že právě ing. Dragomirecký tuto metodu posunul dál a je ještě lepší, než dianetika, ze které jak píšete, prý vychází. Osobní zkušenost nemám ale ani s jednou z nich, protože nechci naletět, takže zatím zjišťuji informace. Každopádně dianetické centrum navštívím, chtěla bych ale i srovnání právě s někým, kdo prošel školou Dragomireckého. Uvítám další rady a zkušenosti, budu moc vděčná.

reagovat 7.8.2016 16:21 - dobrý den

No tak tj.těžký, Minerva...

Možná by bylo dobrý jít k někomu kdo je zároveň vystudovaný psycholog, přece jen je to práce s podvědomím. Zkusím najít jednu takovou pani teď si nevzpomenu na jméno, ale byla v Praze.
Kamarádka byla párkrát u různých lidí a " někde se viděla " ovšem že by si uvědomila příčinu problému na to nedošlo. Vůbec to prý byly spíš zmatené útržky. Takže jí to vůbec nepomohlo. Nemám nic proti kurzúm ale né každý to ovládá.

reagovat 7.8.2016 18:21 - ?

No někteří lidé umí dobře mluvit musíte dát na zkušenost přímo s regresí, já tyhle neznám tak nevím. Taky hledám recenze ale přímo se nikdo moc nevyjadřuje že by řekl co viděl zažil s jak mu to pomohlo
Jde určitě i o sympatie je to citlivá oblast.

reagovat 7.8.2016 21:40 - ?

No právě. Chtěla jsem...

Zkuste si najít recenze, co jsem četla jsou tito...paní Hanzalová www.psychoterapeutické-sluzby.cz, Boris Jaroš ( přispívá do časopisu Médium, myslím že na you tube je i video), v časopisuMeduňka zas chválili Janu Synkovou tel.byl 605711617 ale nevím zda platí ), bezva je stránka www.tetekaterina.cz pani Pokorná ...myslím že dělá i regrese, jezdí i do Prahy. Ale i jinak je to dobrý web můžete se tam i poptat , je tam plno informací. Taky jsem z Prahy a stále přemýšlím kam na to zajít. :-)

reagovat 7.8.2016 21:42 - ?

Pardon www.tetakaterina.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *