hloupý, ale schopný člověk

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.11.2011 15:00 - Martin

Dobrý den,
Mám takový dost nepříjemný a pro mě neřešitelný problém. Celý život už od základní školy jsem byl vždycky hvězda třídy. Neměl vůbec problémy s komunikací s lidmi, poznávání nových přátel a vůbec se vším. Nevím proč, během střední školy jsem se úplně uzavřel. Přijde mi, že se všichni moji vrstevníci posunuli mílovými kroky dopředu a já za nimi z psychologického hlediska zaostávám. Všechno to přisuzuji mojí inteligenci. Připadám si naprosto blbej, nedokážu se pořádně vyjádřit a všechno co řeknu mi přijde jako naprostá blbost. Ona to teda blbost opravdu je, to se jen nedomnívám. Nemám žádný všeobecný přehled. Posledně jsme s přáteli hráli řadu stolových her na způsob Aktivity a Česko, kdy jsem za celou hru nevěděl snad žádnou správnou odpověď. Neznám vůbec historii, politiku, známé osobnosti jako je Seifert, Lenin, Stalin, Žižka,… Nic bych Vám o nich neřekl. Zkrátka neznám vůbec nic. Jednoduše jsem na úrovni studenta základní školy. Po této zkušenosti jsem se úplně zhroutil a ztratil chuť do života. Nicméně jsem studentem vysoké školy, na které nemám větší problém skládat zkoušky. To přikládám mým schopnostem. Myslím si, že jsem velice schopný člověk, ale úplně hloupý. Ve společnosti se tudíž nemůžu vůbec zapojit do diskuze. Mým největším problémem je paměť. Jak jsem řekl, nemám problém složit zkoušku, ale za pár dnů si z toho už nepamatuji vůbec, ale vůbec nic. Mohl bych se to v podstatě učit znovu. Je tomu tak ale i v běžném životě, nedokážu interpretovat výsledky pracovní schůzky, jelikož si to prostě nepamatuju. Přijde mi, že mi zamrznul mozek. Vím, že mozek je sval, který se musí posilovat, nicméně jsem na vysoké škole, kde mi neustále soukají do hlavy spoustu informací, z kterých mě následně zkouší. To ale nepřináší žádné výsledky. Naučím se to na pár dní a následně úplně všechno zapomenu.
Nevím, co mám s tímto problémem dělat. Na úspěšnou budoucnost mám velice dobře našlápnuto, ale sám si už teď uvědomuju, že pokud můj vývoj bude nadále stagnovat, tak o všechno přijdu.
Prosím o radu

Děkuji

reagovat 13.11.2011 18:27 - Jakub

Ja jsem hloupy a neschopny, ale nastesti krasny a mam velky penis, takze se budu zivit telem a ne mozkem.

reagovat 13.11.2011 20:04 - Eddye

Martine, nevím, co Ti poradit nebo jak Tě povzbudit. Ale z Tvého písemného projevu mám pocit, že vůbec nejsi hloupý nebo omezený člověk! Málokterý Tvůj vrstevník dnes dokáže vcelku srozumitelně popsat své pocity a k tomu bez gramatických chyb! Možná jsi teď jen v období, kdy tak trošku tápeš, kdy nad vším zbytečně moc přemýšlíš, i nad nepodstatnými detaily. Vůbec Tě neznám, ale vážně nemám pocit, že bys byl nějaký zaostalý za ostatními. Jsi prostě v období, kdy do sebe musíš soukat mnoho a mnoho informací a mozek se prostě brání tím proti případnému přetížení tím, že toho spoustu zase hned vypouští. Ale pokud nemáš problémy při zkouškách, tak to neřeš. Stejně pak v dalším životě spoustu věcí ze školy v praxi neuplatníš. Já mám u mužů ráda, když mají všeobecný rozhled, ale abys tak působil, tak rozhodně nemusíš mít načtené spousty encyklopedií. jde o to, abys hlavně působil příjemně, pohodově. A že se nezapojuješ ve společnosti bych přisuzovala spíš tomu, že jsi možná nesmělý...? nelámej nad sebou hůl, určitě bych to neviděla tak černě! Máš přítelkyni?

reagovat 13.11.2011 20:31 - Bramborak

Dobrý den,
Mám takový...

Nesmíš to hulit tak často! :D Neboj, s tou školou jsem na tom uplně stejně. Letos bych měl končit páťák a občas si říkám: "je to vůbec možné? :D Vždyť si z učiva pamatuji jen zlomečky". Ta škola je skutečně nalejvárna. Přesně jak píšeš, něco se naučím a během několika dní si z toho téměř nic nepamatuju. Jsem v posledním ročníku, takže na to teď myslím dost často. Nezbývá než doufat, že se mi v dnešní podělané době podaří najít místo, pokud možno v oboru, kde budu nabírat praktické vědomosti a zkušenosti, a že neskončím, stejně jako hromada absolventů, s titulem na pracáku.

reagovat 13.11.2011 21:56 - praktik

Martine, nezoufej, jsi na nejlepší cestě dát se na politiku. Tam své schopnosti, neschopnosti dokonale využiješ.Máš naprosto dokonalé předpoklady, zapomínat to, co by sis měl pamatovat. A ta nesmělost tě také brzo přejde, po prvním ukradeném melounu nabudeš sebevědomí, že nebudeš vědět, co s ním.Ať se ti daří. Budou li bohatí jedinci, bude bohatý celý stát.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.11.2011 09:41 - fdsfsf

Hádám že studuješ nějaký technický obor, tam už je to skoro diagnóza. Technici sice mají znalosti ve svém oboru (alespoň někteří)a umí logicky uvažovat, ale obecný kulturní přehled mají často dost omezený (není se čemu divit). Někteří to dokonce považují za přednost ;)

reagovat 16.11.2011 11:57 - Jarek z R

Martine, to, že různé věci, slova a myšlenky pitváš, a že se odlišuješ od svého okolí, má své výrazně pozitivní stránky - byť se může zdát, že ti to jen komplikuje život (velmi dobře znám z vlastní zkušenosti). Dělat si na věci vlastní názor, přijímat osobní odpovědnost za své činy, slova, myšlenky je nesrovnatelně lepší, než "jít s davem" - přestože nevybočovat bývá o dost pohodlnější.
Pamatuj, že mrtvé ryby plavou po proudu, kdežto proti proudu plavou ryby živé
(a myslím, že těm mrtvým nemají co závidět).

reagovat 16.11.2011 12:44 - Mrtvá ryby

Martine, to, že různé...

.... ale když plavat s proudem je TAK jednoduché....,nač se pachtit proti proudu?
Nač mít svůj názor, nač bojovat proti neřádům nečestným praktikám a dogmatům, řekněte i nač? Co z toho člověk má? Jen pocuchané nervy.

Takže pěkně v klídku, bříškem nahoru, ploutvičku přes ploutev, hlavně když to teče :DDD, no ne?

reagovat 16.11.2011 18:01 - Klea

Dobrý den,
Mám takový...

.."neznám známé osobnosti jako je Seifert, Lenin, Stalin, Žižka"..A kdo je zná? Kdo byli ví asi každý - nějakou základní poučku, ale podrobně, nepovrchně to ví asi málo kdo. A je to vůbec potřeba vědět vše o Leninovi, Stalinovi. Není lepší něco opravdu znát - něco, co je opravdu důležité pro tvůj současný život. Znám lidi, co vědí téměř vše - vše četli, o všem slyšeli- ale kde mají najít své osobní věci, či jak si něco zařídit na úřadech nevědí.

reagovat 19.11.2016 10:51 - MICHAKL

Dobrý den,
Mám takový...

Máš velmi krutě našlápnuto do světa super vědců jako byl Tesla,Werner von Braun,Einstein a další.Pokračuj a pořád dál.Heslo Vím,že nic nevím je naprosto typické pro super myslící lidi.Pokračuj.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *