hlasivky-zpev

Archiv příspěvků

reagovat 28.6.2010 13:58 - Tomaš

Lidi prosimvas . Mám jít do talentmanie A vždycky ěm přepadne taká tréma. Poradte mi prosim někdo co stim nebo nějake prašky. Díky moc .

reagovat 6.7.2010 23:38 - Vlad

Lidi prosimvas . Mám jít do...

No nevim prašky je nic moc napad no teda když ne seženeš nijake drogy :D a to bych ti neradil :D.Ja jsem zpěvak a mnel jsem hodne vystoupeni a nevim možna to je i špatny ale nezažil jsem nikde nijakou velkou tremu před vystoupenim.A když jsem mnel nijake nervy tak radim se dobže vyspat pit hodne vody moc ne mluvit před vystoupenim,a uvedom si ze to neni nic hrozneho a je to taky v tom jak to cyjtiš jesli jseš jistej v tom co delaš a když ne tak tam nemaš co delat.Jesli maš menši tremu před tim tak to je dobže to je zaruka že to nacvičiš a že tomu daš zaležet a trema je dukaz že to hodne chceš a maš strach protože to nechceš zkazit.Jinak před vystoupenim bud mezi lidma ktrim veřiš třeba s kamošema s rodinou v klidu jesli je to zpev tak každopadne nepij mleko a v den manije nenamahej hlas rozcvičkama rozcvičiš se jen přimo před tim jak tam vyjdeš a pořadne se před tim nadejchni :D a zamavej do kamery? držim palce.

reagovat 6.7.2010 23:50 - Vlad

Zakladame kapelu...a...

No řeknu ti na rovinu tim kouřenim jsi to pořadne pos....Kouřeni ke zpěvu rozhodne ne patři jsou sice lide ktere duej jak lokomotiva ale každej clovek ma ruzne silne hlasivky a proto ten hlas nekterim kuřakum vydrži dil, ale stejne každej dřive nebo pozde na to doplati.Nejsem doktor ale myslim si že kourenim z časem ztvrdnou\zvetši se okraji hlasivek a hlasivky přestanou byt tak pružne proto nemužeš zpivat vyšky.Každopadne jesli nemaš žadne dalši onemocneni hlasivek tak mužeš je cvičit a při spravnem cvičeni ti vyšky zvladneš sice nikdo neřkne za jak dlouho pac hlas cloveka je individualni zaležitost,jsli s tim zpevem to mysliš važne najdi si soukromeho ucitele.Rozhodne je třeba přestat kouřit a najdi na netu pojmy jako jsou Hlasova hygijena a nebo navštiv fonitarickou kliniku nebo krčniho doktora a ten ti poradi ruzne prašky a nebo cvičeni.Ale pamatuj že ta zaležitost je dlouhodoba tak ti držim palce:)A esce neco ten malinko propity hlas je docela sexy:D

Koloidní stříbro

reagovat 13.9.2010 10:19 - M.

Dobrý den. Existují i lidé, kteří nezpívají schválně! Mluví, ale přesto to zní jako roztodivný zpěv. Tito lidé, tzv. zpěváci, jsou nebezpeční!! Jsou tady, existují!! Jsou mezi námi!!!

reagovat 22.2.2011 14:23 - ElisaBeth

Teploů vincentku a rozpustné calcium. ;)

reagovat 6.12.2011 14:13 - Jan

ahoj neznate neco co by mi mohlo pomoct abych zpival lepe? abych mel lepsi hlas? diky

reagovat 27.1.2012 10:39 - Bára

Byla bych vážně šťastná, kdyby někdo zareagoval. Mám problém zpívám ve sboru a někdy se mi zpívá lépe a někdy je to horší. Potřebovala bych vědět jestli existuje nějaký babičkovský recept, po kterém by to bylo třeba po 1 hodině lepší. Zkoušela jsem jedny tabletky do krku ale moc to nepomohlo. Děkuju předem za rady. :-)

reagovat 30.12.2012 18:03 - Katka

Ahoj,

Zpívám už celkem osm let. A tenhle rok se u mě začaly projevovat příznaky, ze kterých nejsem schopná zpívat. Je to čím dál tím horší a tak mě napadlo, jestli nemám nějakým způsobem poškozené hlasivky.
Když se pokusím vyzpívat vyšší tóny, které jsem předtím naprosto zvládala, hlas se mi zlomí, takže dokážu sotva zpívat do f1, nebo g1. Poté mi buďto přejde do šepotu, anebo ho podle učitelky začnu strkat "do nosu", i když se sebevíc snažím, abych to tak nedělala.
Den, co den přemýšlím, že se zpěvem definitivně skoncuju, i když zpívat (třeba i ne profesionálně)je můj životní sen.
Předem děkuju za radu :)

reagovat 8.1.2013 20:33 - Daniela

Ahoj,

Zpívám už celkem...

Katko,
se zpěvem rozhodně končit nemusíš. Být tebou, tak bych si zašla k foniatrovi a hlasivky bych si nechala vyšetřit. Je dost možné, že bys mohla mít reflux, který může vznikat nadměrným stresem nebo zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Je také možné, že bys mohla mít uzlík na hlasivkách, ale tyto obě nemoci pozná jen lékař. Já jsem sopranistka a také mám občas potíže se zpěvem. Když chci, aby mi šlo zpívání lépe, tak si dám před hodinou pastilku islandského lišejníku, ale je potřeba si pastilku dát tak dvě hodiny před zpěvem.
To je ode mne asi tak vše.
Hodně štěstí.

reagovat 17.2.2013 22:21 - Miriam

Ahoj Marto.taky zpívám v...

Dobrý večer, taktiež spievam v zbore, určite je dobré veľa piť(nie studené nápoje,ani veľmi sladké),dodržiavať spánok od 7do9hodín, ak sú hlasivky unavené - treba im dopriať kľud(nerozprávať, pokiaľ netreba) a ak môtžte, s láskou vám radím nekupovať si homeopatiká - fungujú na pretrepávacom princípe a nejakej "energii" (samotní profesori farmácie ich považujú za neúčinné: účinnej látky je tam ako keby ste naliali do sto litrov vody jednu šálku repíkového výluhu a potom to ešte niekoľkokrát zriedili.) Je to smutné, že takto zarábajú na nevedomosti ľudí. Síce to môže zabrať, no choroba sa posunie do inej sféry.(napr. psychickej-zlé sny)

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *