Hlasivky - zpev

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2003 20:33 - Marta

Byla bych moc vdecna za radu - zpivam v kapele a po chripce jsem zacala mit problem s hlasem. Nemuzu zpivat "naplno", pokud se o to presto snazim hlas preskoci. Citim bolest v hrudniku a "neco" co brani hlasu zcela "vyjit ven" Nekdy me prepadne suchy kasel.
Prosim o radu nejlepe nekoho kdo sam zpiva a sam se potyka se obcas potyka se selhanim hlasivek. Existuje nejaky inhalator do krku pro lepsi kondici hlasivek nebo alespon pro rychlou, kratkodobou pomoc treba jen na koncert? Jaka je prevence "ochrany hlasivek".? Jak prilis nenamahat hlasivky a zaroven moct trenovat hlas?
DIKY MOC ZA RADU Marta

reagovat 17.12.2003 19:40 - anetaa

Ahoj, potykam se se stejnym problemem-zpivam ve sboru.nepomohli mi ani na foniatrii-rekli, at skoncim se zpevem :(kratkodobe mi pomahaly nejake cinske bobule, ale ty uz nemuzu sehnat...takze ti neporadim, ale budu vdecna, kdyz nekdo poradi nam...asi je to nespravnou technikou zpevu...nevim

reagovat 19.12.2003 15:57 - eva

Ahoj holky,
já nevím, ale můj učitel zpěvu říká, že při cvičení se nemá vůbec zpívat nahlas. Nejlépe, když se budete rozezpívávat v pianku - opravdu jemně a spíše potižeji,že to hlasivkám nebude vůbec vadit a hlas budete trénovat i tak... Zařvat si můžete jenom na vystoupeních a občas na zkouškách... Chtěla jsem se zeptat... Kouříte???

reagovat 21.3.2004 14:52 - tyna

ahoy, kocky, mam pro vas radu : svařte mliko s panakem nejlepe vodky a dejte si ho pred spanim. ja ale potrebuju poradit opacne, mam prirodni sopranek a vzdycky sem chtela zpivat jazz a mit hlas nejlepe jeko macy gray. no a ted mam po flamu uuzasnej chraplak a premyslim, jak si ho udrzet. poradte mi.

reagovat 13.4.2005 11:16 - Daniela

Ahoj, já se ve tvém problému úplne našla. Neboj, nejsi sama. Muže to být oslabením hlasu po chorobe-pravidelným tréningem se to dá dohromady, nebo pretežováním hlasivek-hlasivky jsou vlastne sval-predstav si, že bežec na dlouhé trate necvičil a pak to najednou rozjel naplno...
V knihkupectví lze zakoupit knihu Hlasová výchova popového zpevu - František Tugendlieb-prodáva se i s CD. Doporučila mi to jedna velice dobrá hlasová učitelka. Pak skus taky:
Hybášek,Jan:Choroby hrtanu:Zdravotnické nakladatelství, Praha 1950
Lacina,Odrich:Problémy zpevního hlasu,Panton,Praha 1977
Preju hodne úspechu. Já taky zpívám v skupine, takže ti rozumim. Když budeš zase Ty vedet neco novýcho, prosím napiš mi.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2016 16:19 - Pavla Jana Navtátilová

Ahojte, založila jsem popovou skupinu a v té skupině budeme zpívat všichni, ale některé z nás a já neumíme moc dobře neumíme zpívat, když já zpívám doma tak mi celá rodina říká, že zpívám falešně. Prosím pomozte mi, jak si máme s mýma kamarádkama zlepšit hlas. Děkuji mnohokrát.

reagovat 29.8.2016 19:57 - voque

Ahoj, nezpivam dlouho, 1-2 tydne (ca. 1 hodinu) posledni 3 mesice. Byla jsem nemocna, uz je to mesic, ale od te doby me i po kratke dobe zpevu boli nahore v ustech (docela dost) a trochu i v krku, na hlasivkach vobec ne.Jsem kurak (6-8 cigaret denne). Muzu zpivat i kdyz to trochu boli? Nemuze to byt kourenim nebo jeste prechozenou chripkou.Zpivam rada i vysky, jen si nechci ublizit..
Dekuji za odpoved

reagovat 1.1.2017 20:29 - matěj

ahoj lidi je mi 14 led a spivam u jedne pani učitelky ktera ma kapelu a spivme skoro 3 hodiny muj hlas bych chtěl mit viši tak abych mohl spivat jako spěvačky ADELE a LUCIE BILA . Muj hlas je klučiči ale dokážu zaspivat i písně které neda ani pani učitelky a ptam se co by mohlo pomoct na znovu silny a viši hlas . Přemišlel jsem nad bilinkamy ale i operaci na viši hlas . co mislite

reagovat 17.6.2017 10:48 - Dasa

Já to mám taky hodně...

Ahoj,
Cath muzu se zeptat, co kromě oleje používáš na hlas (z hlediska ochrany i síly). Mám vcelku vysoký hlas a chtěla bych ho lehce zhrubšit. Díky

reagovat 1.9.2017 17:15 - Markéta

Ahoj vzdycky jsem zpívala hezky(tet se nechci nejak podceňovat ale vlastně jako uměla jsem zpívat)chodim na volejbal a řvu proste musim podporovat tým.Před prazdninami to este šlo ale tet zpivám hrozne falesně a nevím co s tím.Da se s tím eště něco udělat? Hrozne bych byla vdečná nejake pomoci.
Děkuji předem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *