Hladovění nebo půst ? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.4.2002 15:36 - Iva

Zajímalo by mne, když chci držet půst nebo hladovku podle lunárního kalendáře, jestli začínám 24h od uvedené hodiny, kdy začíná novoluní, první čtvrt, úplněk atd. Např. Pátek ve 03.45h
začíná úplněk, tak od této hodiny držím 24h půst/hladovku? nebo je jiná metoda?
Děkuji za odpověď. Iva

reagovat 2.9.2004 15:29 - Sasa

Muzete mi prosim napsat,kde zjistim kdy mam pust podle fazi mesice,drzet?Dekuji

reagovat 20.6.2005 23:26 - Bobr

paní doktorka ví o tzv. hladovění starou belu a neměla by si zde plácat játra - to především. Jediná slušná, útlá knížečka je Nikolajev-Nilov: Hladovění. Vřele doporučuji, je tam naprosto vše a funguje to přesně.Malachov a Partyková jsou již jen přežvykovači.
Nějaké fáze Měsíce ap. jsou pochopitelně také kraviny. On i název "hladovka" je zavádějící, protže hlad se dostavuje někdy po 6., 7. týdnu života o vodě, ev. čaji.
Výsledky takovéto hladovky jsou nad všechna očekávání. Tělo je nesmírně moudré a je třeba jej pouze nerušit.
Tedy : žádné šťávy, žádné vývary - voda a neslazený šípkový čaj - a budete zírat! Vím o čem mluvím.
Myslím si dokonce (ale bez důkazů, ovšemže), že
kdyby to anorektici dodrželi a zkusili opravdu nejíst, jsem si naprosto jist, že by se dali dohromady také. To jedení-nejedení je totiž nejhorší zločin na vlastním těle. Přeju Vám všem pevné zdraví.

reagovat 28.2.2006 11:33 - Petr

Bobře,nebo i ostatní-pozádám o kontakt-pokud se někdo zabýva v ČR půstem pod dohledem.v rakousku existují kliniky drMayera resp.Raucha.Po světě má prý mnoho příznivců v řadách dr., v ČR jsem nenašel nikoho.Jen zlatokopy zabývající se rádoby detoxikací a těžící z lidských nemocí.Mám i spoustu zkušeností, ale s tímto jsem v koncích.Zkoušel jsem Mayerovu kůru,chybí mi tam ten dohled....Díky!!!!!!!!§§

reagovat 28.2.2006 21:58 - izabela

Mám otázku na Bobra (príspevok z 20.6.2005): kde sa dá menovaná knižočka Nikolajev-Nilov "HLadovění" zohnať? Bola by som povďačná za odpoveď. A ešte otázka na Petra (príspevok z 28.2.2006: v čom spočíva Mayerova kúra? Díky moc za odpovede.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2012 22:26 - Jana

Pití destilované vody je to...

Dobrý den, myslím si, že na pití dešťové vody není nic špatného - zvířata si také raději vyberou dešťovou než tu z kohoutku nebo balenou. A zvířata určitě vědí, co dělají. Proč by tato voda škodila lidem?

reagovat 30.7.2012 22:28 - Jana

Ahoj. Určitě zbytečně...

Prosím Vás, kdyby to bylo účinné, už by v Americe byli ze všech hubeňouři.

reagovat 2.8.2012 08:24 - Petr Hadač

Tento článek je závádějící. Půst znamená, že nejíte absolutně nic a pijete pouze vodu, čili žádné šťávy. Pokud pijete šťávy, už to není půst, ale dieta. Pojem hladovění rozhodně neznamená nic, co by mělo společného s periodou pouhých 24 hodin.

reagovat 2.8.2012 08:35 - Petr Hadač

Doporučuji knihu Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková, vyšlo už 4. rozšířené vydání. Je tam velmi čtivě popsáno vše - od historie půstu přes popis toho, jak se na půst připravit, co se během půstu odehrává v těle, jaké jsou možnosti (kombinace, alternativy atd.), až po to, jak se po půstu vrátit ke stravě. Dále vysvětluje využití biorytmů, mj. i lunárních, na které se tady někteří ptají.

reagovat 1.5.2015 12:54 - BOB

To my makrobiotici si raději...

Nic nebude v těle kolovat, pokud je každý den klystýr !!! A ten MUDr. Partyková doporučuje !!! Napřed si řádně přečtěte co MUDr. Partyková píše a pak nebudete svůj mozek vystavovat ostudě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *