Hlad, bída a chudoba

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.11.2005 17:23 - Simona

Vždy když vidím v televizi ukázky z chudých rozvojových zemí, Z Afriky, Asie atd.. jak tam lidé žijí. Okamžitě mě vyhrknou slzy a musím na to celý den myslet.
Nedávno dávali ukázku z benefičních koncertů které se konaly současně ve více zemích, a ty ukázky té bídy byly na mě moc.
Nejhorší je, že ty děti tam umírají hlady a tady člověk neví co by strčil dřív do huby.
Je mi těch lidí hrozně líto, když vidím ty vyhladovělá tělíčka těch dětí a ty jejich neštastné mámy co jim nemají co dát, je mi hrozně úzko.
Ten svět je nespravedlivý.
Takových milionů se vybírá, a nikdy to stačit nebude.'

reagovat 16.11.2005 17:55 - Sissi

Simono, ten problém je velký a je to opravdu kruté, ale uvědom si odkud to plyne. Rodiče těch dětí jsou nezodpovědní a nenechají se poučit. Nechtějí pracovat a dělají neustále děti. Je to zapeklitý problém... svět tam rve miliony do vzdělávání a do továren, ale moc to nefunguje. Lidé v těch zemích továrnu spíše rozkradou, než aby v ní pracovali...'

reagovat 16.11.2005 20:29 - Simona

No myslím, že to není až tak pravda. Ve většině takto postižených zemí jsou ženy dost zneužívány a znásilnováni, děti jim umírají, protože nemaj zhola nic.
Nedávno ten koncert co pořádá Bob Geldof/snad jsem to napsala správně/, byl pořádán na podporu proti hladu. Ty ukázky byly hrozné, většina lidí za to nemůže.
Nemaj pitnou vodu ani jídlo ani střechu nad hlavou, děti jim umírali v náručí, lezli po nich mouchy, byla to samaá kost a kůže, opravdu něco hrozného, denně chodily několik hodin po smetištích a sbírali odpadky.
Tím jsem chtěla říct, že myslím hlavně tuto chudobu a bídu, kde lidé umírají hladem, vlastně jen přežívají.
Ten koncert byl jinak skvělý. A jsem ráda, že i plno světových hvězd tento koncert podpořilo.
Já vím, že to tak prostě je, a nic s tím neuděláme, ale někdy když vidím ty děti, tak si říkám radši kdyby se nenarodili.
'

reagovat 16.11.2005 20:34 - krejčová

Rozumím Ti, také jsem ten koncert zhlídla/ukázku/, ten koncert byl skvělý.
Ty ukázky mě také drásaly srdce a slzám jsem se neubránila.
Já jsem koukala na dokument z Cecenska, a to byla opravdu síla.
Také tyto dokumenty dost prožívám. Když si člověk uvědomí kolik milionů dětí na světě takto trpí, je to něco opravdu hrozného.'

reagovat 16.11.2005 21:02 - Monika

Nemaj šukat a množit se jak králíci. Na co tam cpát nějakou podporu? A líto mi je víc opuštěnýho psa než takový verbeže.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2014 22:14 - wind

Jak naložit s přebytečným jídlem? Přijímají jej i charity nebo azylové domy, nebo kdo? Je škoda vyhodit něco, co nesním, nebo je třeba lehce po záruce, když potravina je v pořádku.. Máte nějakou zkušenost?

reagovat 14.5.2014 22:44 - je to

Ludvo, pockej ja se podivam...

Thailand

reagovat 14.5.2014 22:48 - Tomáš

Já nikdy nic nevyhazuju. Už takhle mám málo. A taky mě štve,co toho plno lidí,marketů... deně vyhodí,když má tolik lidí hlad. Osobně nevim kam to donýst. Napadá mě snad jen nakrmit opuštěné kočky,psy,nebo to donýst rovnou do útulku. Peníze bych nikam nedal. Vim,že většinu stejně rozkradou ty co maji už tak nadbytek. Ale kdyby byla možnost,tak bych dal jídlo přímo azilovímu domu,nebo útulku pro bezdomovce. Peníze bych dal leda konkrétnímu člověku/rodině přímo do ruky. Věřte,že jich je i kolem vás dost. Jinak se zkuste zeptat někde na charitě.

reagovat 14.5.2014 22:52 - vrchol je

kdyz se zacnou veset mysi ve spizi.a nejhorsi tornado je kdyz se udela na riti pavucina.

reagovat 15.5.2014 08:33 - b

Jak naložit s přebytečným...

Jednoduše. Tak vař a nakupuj míň.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *