histrionska porucha

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.11.2004 15:28 - Radka

Chtěla bych se něco dozvědět o histrionské poruše a jak se projevuje. Zkoušela jsem ji najít na Vašich stránkách, ale marně. Myslím že to bude podobné jako hraniční porucha osobnosti, je to tak?

Radka

reagovat 26.11.2004 16:32 - Martin

Přikladem histrionske poruchy je udajně Adolf Hitler.

reagovat 27.11.2004 07:40 - Radka

No to je hezké. :-) Ale nemyslím že bych byla jako A.Hitler. Má psychožka mi řekla že mám histrionskou poruchu, já o této poruše nic nevím. Ale mám pocit spíš že patřím k borderline podle všech syndromů. - i když to je otázka - nemyslím, že je to porucha, protože v tom případě by jí trpělo snad minimálně 75 procent populace. A hlavně je i logicky v pořádku, pokud člověk, který nedostal příliš lásky od rodičů, se upíná na jiné lidi. Protože má potřebu lásky a citového sblížení, které mu doma chybělo. To je všechno prostě láska. Hodně to souvisí se sebepřijetím a sebevědomím a to se odráží od přijetí dítěte rodičů v dětství.

reagovat 29.11.2004 20:55 - Plostenka

Histrionska porucha osobnosti nema s hranicni moc spolecneho, valnou vetsinou se pacient s histrionskou pouze snazi vklinit sve priznaky do te hranicni, protoze pro nej znamena mensi odpovednost. Histrionska porucha ma nesladujici charakteirstiky: melka a labilni emotivita, sebedramatizace, teatralni vystupovani, nadmerne vyjadrovani emoci, sugestibilita, koketerie a flirtovani (nekdy neprimerene svemu vzhledu), neustala touha po oceneni, vzruseni a pozornosti, touha byt stredem pozornosti, egocentricnost, nestridnost, nedostatek empatie a ohleduplnosti ke druhym, naprosty nezajem o druhe, trvale manipulativni chovani, osoba se snadno urazi, nekdy ma vybuchy vzteku (hystericke zachvaty), nejsou schopny utvorit a udrzovat stabilni a hluboke vztahy, jsou neautenticti, chteji byt stale milovani a obdivovani a sami nic nedavat. Literatury je k tomuto spoustu, pokud chces, napis na mail a muzu Ti poslat nejake odkazy. Tuto diagnozu Ti stanovil primo lekar?
Plostenka

reagovat 7.12.2004 01:00 - Raduš

Ahoj, díky za info. Za ty informace bych byla ráda. Tady na netu nemůžu k tomu nic najít. Psycholožka mi nestanovila diagnózu přímo, ale řekla že mám náběh nebo lehčí histrionskou poruchu. Četla jsem o hraniční - a ta by na mě seděla téměř úplně. Nejsem manipulativní typ, ale naopak jsem dobře manipulovatelná. Stejně moje problémy souvisí s traumatem z výchovy a také s malým sebevědomím. Můžeš mi něco o té poruše poslat prosím, jaks psala? Radka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.2.2011 23:19 - Ola

Elvíro, na netu je toho celkem dost, ale lidi se na hysterické lidi dívají s despektem.
Co jsem četla, tak to vyznívá tak, jakoby si hysterik sám vybíral jak se bude chovat.
Jak to že u jiných nemocí se bere v úvahu jejich omezení,ale hysterie je vinou samotného člověka? Není to divné?

reagovat 4.3.2011 21:02 - Kalama

Dobrý den. Mám kolegyni s histrionskou poruchou osobnosti, o které ona neví. Mám s tím velký problém. Často se chová nevhodně před zákazníky. Bojím se jí to říct. Už dva roky se to snažím nějak vydržet, ale asi už to dloho nezvládnu. Vím, že bych jí to asi říct měla, ale bojím se její reakce a vlastně ani nevím, jak bych jí to měla říct. Nevíte někdo, co mám dělat?

reagovat 7.6.2011 12:40 - sestra

Histrionska porucha osobnosti...

Ahoj, prosím o zaslání odkazů či informací, tuto nemoc má moje setra.Děkuji moc.

reagovat 15.9.2011 03:22 - SOFOULI

Veškere informace lze najit pomoci internetu. (ZADEJTE/GOOGLE-PORUCHY OSOBNOSTI) :)

reagovat 19.9.2018 09:54 - Emir

„já jsem ten ukřivděný chudák, a ty mi teď musíš všechno vynahradit“. Více na: https://mojebetynka.maminka.cz/clanek/mamy-ktere-by-radeji-nemely-mit-deti

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *