histerektomie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.10.2003 13:52 - lenka

ahoj, ráda bych znala zkušenosti a popřípadě rady jak zvládnout období po operaci do té doby,než je Vám dán hormon na tělo a jak asi dlouho trvají obtíže spojené s odebráním v produktivním věku pokud z nějakého důvodu hormony brát nesmíte díky

reagovat 14.2.2004 09:20 - saraj

Ahojte,jsem 7 roku po teto operaci a mám velké potíže.Je pravda jsem zdravá,ale po psychické stránke je to neunosné.Manžel se se mnou rozvedl po 16 letech,jen 3 roky po operaci.Jasné chápala jsem ho.Jaký muž bude se ženou,když se sexualní stránka změnila.Vydržel to jen 3 roky.Musím užívat léky ale platím si je sama.Pojištovna neproplatí ani korunu.Moc bych chtěla vědět,reakce ostatních žen po této operaci.Prosím napište jestli vás doktoři tak zašili,že se nemúžete milovat s mužem co má penis normálních rozměrú.Moc mě to trápí a potřebovala bych vědět,jestli má někdo takové skušenosti a trápení.Je mi 45 let a nechci skončit sexuální život.Prosím napište.

reagovat 19.2.2004 00:31 - jana

Já jsem 3 roky po. Zašitá jsem dobře, jako panenka, ALE: zmítám se mezi hormony a nehormonálními preparáty, potím se, šíleně mě bolí hlava - naštěstí jen občas. ALE: to nejhorší - manžel se nechce milovat. Nejdřív to bylo super, že můžem bez ochrany, ale poslední dobou jako by se štítil, bál, neměl absolutní zájem, nevím. Přitom jinak žijeme v pohodě i s dětmi (10+12).
Skončím větou podobnou tvé - je mi 40 a nechci bát bez sexu vedle manžela.

reagovat 23.2.2004 16:46 - lenka

Ahojky děvčata,
jsem ráda,že se konečně někdo ozval.
Díky zákroku,který byl akutní jsem prodělala umělý přechod a tělo je stále v prapodivném stavu.Doktoři se na mě jen útrpně dívají jak na hypochondra,když vyprávím své problémy,které mě děsí a píšou prášky co mi nepomáhají.
Už třetí den po operaci mi začaly příšerné návaly,pocit slabosti,závratě a poruchy spánku.Doma se k tomu přidala deprese a pocit,že já jsem někdo jiný,neovládala jsem některé stavy- chtělo se mi pořád brečet a byla jsem hodně lítostivá.
Sex úplně neodmítám,ale touha není taková jako dříve a některé věci co mě dříve vzrušovaly se mi přímo hnusí.
Věřím,že je to zaviněno hormonálním šokem a stále doufám,že přijdu na možnost jak se zase dát dokupy.Ve vzácných chvílích pohody jsou intimní chvíle zase super,ale v 90 % nic moc.
Přítel myslí jen na "jedno" a tím,že nechápe jak mi je, se od sebe rychle vzdalujeme.Navíc dělá naschvály a uráží se,když ho odmítnu.Většinou si vybere chvílí,když mi je nejhůř.
Kamarádka je po operaci jako já a cítí se bezvadně,prý to chce trpělivost a porozumění. Jsem teprve rok po zákroku a často sama sobě protivná.Nikdy jsem se nepropadala do tak hrozného zoufalství a neuvažovala o sebevraždě až teď.Snažím se být pozitivní člověk,ale jde to zatraceně těžko.
Co jste všechno vyzkoušely? Také si říkám,zda by nepomohla výměna doktora.
Možná se někdo ozve a poradí,jak na to .

reagovat 10.3.2004 14:13 - Helča

Také mám podobné problémy a i já bych uvítala rady jak z toho ven,vím,že žen které prodělají his..... je opravdu hodně,ale asi se jim sem nechce psát a to je škoda.Já bych už vyzkoušela co se dá,abych se přiblížila životu před......je mi 43 a připadám si na 80 let.Nechci se cpát prášky na nervy a sedět v koutku jak polekaná myš.Co se takhle alespoň pro začátek navzájem podpořit ?! Sdělit si dojmy a pocity,ať víme co je normální a co ne.
Budu čekat,já nemám moc možností si popovídat,jen tímto způsobem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.12.2014 17:41 - MaDi

Dobrý den,je mi 38let a cca...

Mojí matce je 80 let, histerektomii prodělala v 50 letech.

Je to slušná, se svým životem vyrovnaná žena ... jen si musela v určitém věku upravit své priority .. to je vše, nic víc, nic míň!

reagovat 25.12.2014 20:15 - Marlen pro Evu

Dobrý den,je mi 38let a cca...

Evo, musela jsem podstoupit hysterektomii před dvaceti lety ve svých 42 letech, nešlo to jinak.
Nejdřív jsem bojovala o život, takže sex jsem neřešila. Potom trvalo několik let, kdy jsem cítila rozdíl mezi sexem předtím a potom. A pak jsem potkala muže, který tyhle rozdíly docela setřel, prostě zkoušel tak dlouho, až přišel na způsob, který mi naprosto vyhovuje. Mimochodem, vůbec nepoznal, že mi v těle něco chybí, já sama jsem mu to neřekla.
Tím chci říct, že hodně záleží na partnerovi a jestli máš dobrého muže, určitě to zvládneš.
Držím palce.

reagovat 26.12.2014 10:18 - Jana

Dobrý den,je mi 38let a cca...

Pokud máš takové potíže,pak sex bude určitě lepší.
Sama jsem po operaci od 43 let.Až nyní asi po 15 letech zaznamenávám snížené libido.Orgasmu dosahuji s pomocí klitorisu,což je jediná změna oproti dřívějšku.Užívám hormonální léky.

reagovat 27.12.2017 09:00 - Jana

Přečtěte si z Google
ajournal.co.uk complications of hysterectomy, je to vědecký článek z British Journal of Science.
Můžete zadat i do překladače a je to určeno pro ty, co ještě HY nepodstoupily. Jen nevím, jestli dr. o těchto vedl. účincích vůbec vědí, když nás všechny cpou do HY, je to i můj případ, že jeden Dr. na mě až křičel, že děloha půjde ven. Je to i z důvodu financí- víc zákroků- více peněz. Legální zločin?
Pěkný den všem.

reagovat 27.12.2017 15:11 - Sylva

Přečtěte si z...

Ano, je to zločin na ženách! Určitě není důvod provádět takovou operaci u takového velkého počtu žen. Zajímalo by mě, jak je to v cizině.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *