herpes simplex a těhotenství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2004 10:50 - ivana

Mám v těle virus herpes simplex a nyní jsem otěhotněla, slyšela jsem, že s tímto virusem bych dítě mít neměla. Může virus plod poškodit? Děkuji za radu

reagovat 21.8.2005 12:34 - Eva

No to mi ani neříkej. Bohužel též jsem majitelkou tohoto viru a právě se snažíme s manželem o mimčo. tak pokud s tím máte někdo zkušenosti tak prosíme o názor. díky

reagovat 21.8.2005 22:18 - Mirka

tento virus má v těle hrozně moc lidí, to by jsme vymřeli, kdybychom nemohli mít dítě. nebezpečný by virus byl kdyby se během těhotenství hodně aktivoval.

reagovat 27.6.2008 02:37 - Petra

Ahoj. Jsem ve 29. tydnu tehotenstvi a prave jsem dostala od doktorky zpravu, ze mam Herpes! Vi to uz od ledna, kdy jsem byla jen kratce tehotna. Docetla jsem se na internetu, ze miminko muze dokonce i oslepnout diky tomuto virusu. Vite nekdo neco urciteho?

reagovat 27.6.2008 07:45 - Lena

Ježíš holky neblbněte, tento virus má v sobě fakt každej a Herpes zoster také-ten vlastně zůstane po prodělaných neštovicích a když se nějakým způsobem aktivuje, tak se projevuje jako pásový opar. Hlavně nepanikařte, jezte hodně vitamínů a udržujte duševní pohodu, jelikož právě stres dokáže tuto potvoru aktivovat. Tak vám držím palečky a hlavně klídek...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.1.2010 15:46 - Soňa

Ahoj holky, jsem v desátém týdnu a genitální herpes simplex mám už několik let. Objevuje se mi i několikrát do roka, nejčastěji v létě. V době těhotenství jsem ho zatím měla jednou, ale průběh nebyl tak hrozný. Mázla jsem si trochu herpesinu, ale nejsem si jistá, zda se to v těhotenství nebo v prvních třech měsících smí. Doktorka mě upozornila, že nejspíš budu mít císařský řez, ale já bych docela ráda rodila klasicky. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Rodily jste klasicky, pokud se vám herpes neobjevil nebo vás radši vzali na císaře?

reagovat 15.11.2010 14:44 - marcela

Ahoj holky, jsem v...

Ahoj rodila jsem jsem normálně.A výsevů oparu jsem měla v těhotenství několik. 10 dní před očekávaným porodem jsem brala preventivně herpesin. Dávej, ale pozor v šestinedělí na miminko. Já jsem bohužel byla tak vyčerpaná, že jsem mela jeden opar za druhým tak jsme oba museli pořad brat herpesin. Hodně štěstí :)

reagovat 25.3.2011 08:44 - Bill

Herpes is a virus that can be spread very easily. It is a virus that can spread from person to person through skin to skin contact, and it can end up appearing on many different areas of the body. Herpes is marked by an eruption of a cluster of blisters, and although you will usually notice an immediate breakout, some people do not break out at all. More info http://www.valtrexsite.com/Article-herpes-pregnancy.htm

reagovat 9.1.2013 11:04 - chamonix

Ahoj holky, jsem v...

Já mám podobný problém několik let, akutní výsev se projevil jen dvakrát a můžu tě uklidnit, že pokud není v tomto stadiu v době porodu, tak se rodí normálně. Mám za sebou dva porody (bez císaře), teď jsem ve 30.týdnu potřetí a cítím, že ta příšera H.genitalis se probouzí (děti měly neštovice, což je podobný virová skupina), ale do porodu je pořád ještě dost času. Držím palce, hlavně být v klidu, nemyslet na to a posilovat imunitu.

reagovat 18.11.2013 21:14 - barakuda

Dobrý den, před 8 lety jsem...

Ahoj. S herpesem žiju už asi 12 let, v předchozím těhu se objevil několikrát, dle doporučení lékařů i v prvním trimestru lze mazat mastičkou herpesin, při úpornějším průběhu lze od druhé trimestru podat i tabletky pokud nutné. Pro přirozený porod se doporučuje supresivní terapie od 36.týdne-tj. podávat tabletky herpesinu, aby se zamezilo výsevu před porodem. Pak lze rodit přirozeně pokud se neobjeví výsev při porodu. U mě se bohužel objevil 5 dní před porodem (supresivní terapii jsem bohužel neabsolvovala)a tak byl pro jistotu proveden císař. Mám zdravou dceru. Úmrtnost při nákaze při porodu je 50-70 procent, takže je to hrůza. Teď jsem v 29tt a herpes jsem měla během těhu asi 4x, dítě je v pořádku, mazala jsem a jednou brala i tabletky. Tentokrát bych chtěla nstoupit buď superesivní terapii nebo si rovnou domluvit císaře. I když bych chtěla zažít přirozený porod, herpes mě trošku děsí a císař mi připadá jako bezpečná volba, i když pokud člověk nemá akutní výsev v době porodu, je zbytečný.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *