Henoch Schonleinova purpura

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.6.2004 21:46 - klára

Mám šestiletého syna,který je v současné době s Henoch Schonleinovou purpurou hospitalizován.Hledám veškeré informace o vzniku,průběhu,následcích a omezeních po léčbě. Vím jen ,že jde o krvácení kapilár s nebezpečím krvácení např.do ledvin.Máte někdo zkušenost a znalosti? Díky.Klára

reagovat 16.6.2004 14:44 - Dana

Kláro,mám pár informací.HSP je vaskulitida postihující malé cévy.Postihuje kůži,střevo a glomeruly-v ledvinách.Vyskytuje se v dětském věku - více chlapci.Vyvolávací faktor je infekce,alergie,léky,potraviny.V ledvinách se projevuje hematurií a malou protenurií/krev a bílkovina/.Mohou být bolesti kloubů.U většiny nemocných dojde ke spontánnímu odeznění.Podávají se antibiotika pri infekci.Prognoza záleží na postižení ledvin -podávají se kortikoidy.Přeji ať se to upraví samo a bez následků.Dana

reagovat 28.7.2004 14:01 - myška

Ahoj,
prodělala jsem purpuru jako desetileté dítě. Už si přesně nevybavím čím mě léčili - musela byc se zeptat rodičů, ale s jistotou mohu říct, že kortikoidy jsem nebrala. Brala jsem hlavně obrovské množství vitamínu. Nemoc se projevovala krvavými flíčky a fleky na nohách. Nemoc jsem měla zanedbanou, protože moje dětská lékařka tehdy nepoznala o jakou nemoc se jedná a neustále mě poslílala na kožní odd., kde také nikdo nepoznal co to je. Díky neléčené nemoci jsem časem nemohla např. nemohla natáhnout nohu, jakoby se mi zkrátil sval (mluvím samozřejmě neodborně) Pomohli mi až v nemocnici v jiném městě, kam mě tehdy moje rodiče díky známému doktorovi. Ležela jsem tam měsíc a pak ještě téměř půl roku marodila doma. Doktoři mi tenkrát nedovolili udělat ani jediný krůček - všude jsem se pohybovala na vozíčku. Ale dnes v 25ti letech žádné problémy nemám (ťuky, ťuk) Faktem ale je, že jsem se ještě dlouho po nemoci potýkala se špatnými výsledky moči a absolvovala několikeré vyšetření ledvin, ale nešlo o nic vážného - zazněly různé názory - např. prodělaný zánět ledvin a právě zanednaná léčba Henoch Schonleinovy Purpury. Ale dnes se opradu cítím zdravá a žádné vážnější problémy nemám.
Věřím, že i vy se s léčbou poperete, medicína je zase o krok dál. Hodně štěstí.

reagovat 3.11.2004 09:26 - Petra 31 let.

Můj syn ji prodělal v 18měsících,nyní mu je 6let a zatim žádné následky snad nemá. Ležel jen týden v nemocnici,protože k tomu měl jako vyvolávající infekt zánět průdušek a ucha, bral vitamíny a antibiotika. Měl strašné krevní testy,tzv.krevní obraz,který se 14dní po odchodu z nemocnice opakoval a zlepšoval se. Jinak pak byl již bez problémů.Přeji vše dobré.

reagovat 5.5.2005 22:18 - Klara

Prosim vas, pani doktorko, moji dceri je 18, onemocnela HSP, nevim nic o tehle nemoci, pomozte, jak je to vazne? Jake mohou byt nasledky? Nemoc se objevila nahle, nevim s ceho, ted ma cervene fleky na nohou a svedi ji to. Nemuze spat kvuli svedeni.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.4.2017 21:04 - Petra

Ráda bych všechny velmi...

Zdravím,nás to postihlo teď,ležíme už třetí týden v nemocnici. Rozvinul se z toho nefrotický syndrom,takže bilkovina v moči a mikroskopické hematurie na testacnim papírku. Vysoké dávky Prednisonu, prášky na hypertenzi a srážlivost krve, mám hrůzu z toho co nás ještě čeká :-(

reagovat 12.6.2017 22:16 - magda

Tak jenom krátce. Po roce a půl se konečně vytratila krev v moči. Doufáme, že už se to nevrátí.

reagovat 7.5.2018 16:50 - Petra

Zdravím všechny, bude mi...

Ahoj Dominiku, mohl by ses mi prosim ozvat? Byla bych ti moc vdecna. Je mi 30 a HSP se mi vratila po dvou letech. Prosim ozvi se mi na mobil 732 560 917. Dekuju

reagovat 23.7.2018 13:33 - Klára

Syn 2,5roku už 2 měsíce bojuje s HSP, prošel si úplně ucebnicovym popisem purpury (otoky kloubů, oči, uši, sourek, bolesti bříška, zvracení, lehce pozitivní okultní krvácení, petechie stále se vracející na nohách, rukách i zadečku, léčba prednisonem, na otoky nurofen a na žaludek Helicid. Krev i bilkovina v krvi nebyla, až poslední týden se objevila krev na 2 krize na testacnim proužku.Nevěděli si rady a věty typu : chce to trpělivost a klidový režim už mě dohaneli k šílenství. Na pokraji mého nervového zhroucení nás naše skvělá pediatřicka poslala na dětskou kliniku v Plzni, kde mu v nose našli zlatého stafylokoka (možná příčina?, kéž by mu na to přišli už dříve a ne po 2mesicich ) nyní čekáme na výsledky imunologie. A konzultaci s nefrologem.
Pravděpodobně nás čeká biopsie ledvin,ale stále věříme, že díky objevení stafylokoka budeme moci nasadit vhodnou léčbu a konečně se to pohne k lepšímu.

reagovat 30.7.2018 23:56 - Vojtech

Moje sestra před dvěma lety prodělala léčbu HSP. Tato diagnóza byla bohužel diagnostikována pozdě. Paní hematoloska nás tak téměř poslala na psychiatrické vyšetření. Na stesti se přes moje naléhání se dostala sestra do VFN kde se ji dostalo pomoci. Onemocnění poškodilo nevratné ledviny , prodělává léčbu prednisonem, endoxanem. Nyní nás čeká asi dializa a následně transplantace. Péče které se nám dostává ve VFN si nesmírně cením protože přes veškeré komplikace se o sestru šťastní krasne. Jsou to andělé, často si pobrecim jak moc mě to trápí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *