Hemeroidy, nebo rakovina tlusteho streva?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.9.2009 14:59 - Martin26

Dobrý den, jsem 26 let starý muž. Již od 16ti mně trápí svědění řitního otvoru a krev na toaletním papíře (ne při každé potřebě), které jsem připisoval hemeroidům (nejspíše vnějším, jelikož v okolí řitního otvoru mohu nahmatat mále bulky) a čekal jsem (10let:)) jeslti se to zhorší. Zhoršení jsem nezpozoroval. Až včera mě vyděsila zkutečnost, že pří hygieně konečníku, jsem narazil na sekret v podobě čirého hlenu. Začal jsem tedy hledat symptomy a zjistil jsem, že podobné symptomy má i rakovina tlustého střeva. Na průjmy ani zácpy moc netrpím, jednou do měsíce se podobný problém objeví, ale to přikladám spíše špatné potravině. Ubytek váhy jsem zpozoroval, za poslední cca 3 měsíce jsem zhubnul přibližně 10 kilo (z 107 na 97, měřím 195cm). Hubnutí nemusí být symptom, jelikož jsem zhubnout chěl a tudíž jsem se snažil více hýbat a méně jíst v noci. Trpím také poměrně často stresem. K hubnutí přispěla i vracející se angina, díky které jsem nebyl několik dní schopný konzumovat potraviny. Další fakt který mi dělá starosti, je ten, že občas, přibližně 10 minut po vykonaní velké potřeby, mám pocit, že bych mohl jít znova. Většinou když du, tak potřebu dokonám. Občas mám i stolici poměrně úzkou, jindy opět normální. Rakovinou tlustého střeva, pokud vím, nikdo v rodině netrpěl.
Chtěl bych znát Váš názor na symptomy a jestli existuje nějaký zasadní rozdíl v příznacích hemeroidů a rakoviny trávicího traktu. Dále mi není jasné časové období, za jaké se hemeroidy dostávájí skrze jejich fáze a pokud je normální, že by byly 10 let ve stejné fázi, jelikož moje se nezhoršují. Stejně tak mě zajímá časový průběh rakoviny trávicího traktu. Za jak dlouho se přibližně polyp přemění na nádor, který způsobuje větší potíže, které donutí pacienta vyhledat odbornou pomoc a jaké potíže to většinou bívají?

Děkuji za kontruktivní odpovědi a odpovědi odborníků :)'

reagovat 4.9.2009 18:21 -

Ty jsi hypochondr a tak mladý. Takhle se hlídat, dojemné. Máš něco na práci? No nic, zajdi na vyšetření k odborníkovi :-)'

reagovat 4.9.2009 18:35 - Martin26

No nevím jestli se zrovna hlídám, když žiju 10 let s hemeroidy, ale děkuji za radu :)'

reagovat 4.9.2009 19:36 -

Martine, nic ve zlém, ale hlídáš se 10 let a nejdeš k lékaři na vyšetření, není to divném, nebo nejsi divný ty? Jinak nemáš zač, a opravdu jdi k lékaři. Gastoentrolog ti poradí.'

reagovat 5.9.2009 10:39 - Martin26

Nevim jestli je dulezite resit kdo, nebo co je divny. Jak sem psal, dekuji za konstruktivni, nebo odbornou radu. Za ne vase prispevky nejdou povazovat.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.7.2012 13:46 - Alena

Martine, pravděpodobně to opravdu budou hemeroidy. Kup si v lékárně tobolky a gel Hemostop, momentálně jsem kupovala nový druh - Hemostop micron. Mi pomáhá na hemeroidy perfektně, problémy se mi úplně vytratily, teď používám tobolky spíše preventivně.

reagovat 18.7.2012 14:02 - Mirka

Aleno, prosím vás, jak dlouho trvalo, než vám ten hemostop zabral? Koupila jsem si ho včera, ale nejraději bych, aby už dnes účinkoval.

reagovat 19.7.2012 14:10 - Alena

První účinky jsem začala pozorovat zhruba po prvním týdnu užívání, kdy přestalo pálení a bolest. Výrazný efekt se dostavil během měsíce a potíže se už nevrátily, ale jak říkám, používám ho stále preventivně.

reagovat 15.8.2012 10:56 - Mirka

Aleno, moc vám děkuji za radu. Pomohlo mi to, už jsem úplně bez potíží :-)

reagovat 2.5.2013 09:39 - holy

chci se podělit o zkušenosti a poradit při problémech s hemoroidy. trpěla jsem po porodu na ty vnitřní, ale za čas přešly (ovšem někdy se ozvaly krutou bolestí, hlavně v noci, snažila jsem se to nějak zvládnout). teď jsem změnila zaměstnání, kde se víc namáhám a pracuji ve velikém horku. u ř. otvoru jsem měla léta takový malý uzlík, moc jsem si ho nevšímala, nebyly s ním problémy, až teď. náhle (po námaze v práci) natekl, zfialověl a zvětšil objem několikanásobně, bolel, prostě klasika. podotýkám, že v létě hodně jezdím na horském kole, ale nikdy jsem takovou potíž něměla, takže určitě to bylo způsobeno 1. stressem (nová práce, kde jsem musela přivyknout námaze, a vlastně i režimu - pracuji v noci a moc se nevyspím ), 2. samotná práce (je dost tělesně namahavá, vlastně celých osm hodin jsem n a nohou) 3. horko (v provozu je teplota vzduchu stabilně mezi 25 - 32°C) 4. v rodině máme předpoklady ke vzniku křečových žil (když sedím a odpočívám, snažím se odlehčit nohám) 5. trochu zváštní, ale dočetla jsem se, že i to je příčina - prostě trochu to přeháním s hygienou , několikrát denně a vždy po "velké" se myju, ale snažím se používat speciální mycí gely s vyrovnaným ph. Takže jsem byla zděšená, že bych měla jít k lékaři a podstoupit ono nepříjemné vyšetření. Snažila jsem se léčit sama: gel z dubové kůry (ten mě pálil a celkově mi "nesedl" stejně tak čípky, sprchování ledovou vodou - to bylo podobné a úleva jen na chvíli. už jsem myslela, že mě lékař nemine...všechno jsem tedy zavrhla a hledala info na netu. našla jsem radu, že se má použít mast z konopí. moc jsem tomu nevěřila a protože mám doma kvalitní mast z čistého sádla a konopí od člověka, který ho pěstuje a užívá léta, takže žádné "seno", použila jsem ji. během 5 ti dnů několikadenního potírání uzlíku se potíže zmírnily a teď už cítím, že odezní úplně. jsem moc ráda a o to víc, že jsem mast chtěla vyhodit (mám ji v ledničce už víc než rok nevyužívanou). nemusela jsem ani nijak dramaticky změnit jídelníček (jinak jím celkem zdravě - téměř žádné uzeniny, hodně piju, denně aspoň jedno jablko..atd.) takže dnes nadám na konopnou mast dopustit, místo popelnice jsem ji přendala do hezčích skleněných kelímků a budu ji používat dál na neduhy tohoto typu. v práci jsem si pomalu zvykla (budou to dva měsíce) a už nemám takový strach, že něco nestihnu nebo nezvládnu udělat. eliminovala jsem tedy (až na mytí) těch pět výše popsaných bodů a doufám, že už bude vše dobré. přeji všem s podobnými potížemi zdraví a zaručuju se stoprocentně za konopnou mast (ze sádla nebo vazelíny), určitě zabere všem při potížích s hemoroidy. jo, a sežeňte si konopí nebo mast přímo od člověka, který se vyzná, ne z lékárny nebo vyrobenou komerčně - tam nemusí být účinek tak markantní. a také je téměř zadarmo! :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *