Hemangiom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2001 01:04 - Andrea

Lékaři mi zjistili hemangiom na játrech. Prý je to dědičné. Kromě žlučníkových záchvatů , které díky dodržování zdravé výživy se snížily na minimum / prý hemangiom s kolikami žlučníku může souviset /mě trápí stále červená brada a záněty na ní. Domnívám se, že tento problém způsobuje právě hemangiom. Dá se s tím kromě chirurgického zákroku něco dělat?

reagovat 17.10.2001 16:04 - Lucka

Mám na rtu už asi 2 roky tmavý flíček, prý je to hemangiom a dá se odstranit jedině laserem - říkala mi zubní lékařka.Ale nevím, kde tento zákrok provádí - může mi doktorka nebo někdo z vás poradit, kam se s tímhle problémem obrátit? Bydlím v Jihlavě. Děkuji předem za radu. L.

reagovat 23.2.2002 16:49 - Jana

Můj tříměsíční syn má na pravé tváři haemangiom, který mu tmavne a zvětšuje se, prý tím jak miminko roste. Někteří lékaři radí odstranit, jiní prý ještě počkat. Taky zkusím homeopatii. Můžete mi říct o co se vlastně jedná a jak to vzniká? Může to být zapříčiněno nějakou mou chybou v těhotenství?
Děkuji

reagovat 23.2.2002 23:11 - Doktorka

Hemangiomy se odstraňují laserem na následujících pracovištích: Asklepion

reagovat 23.2.2002 23:17 - Doktorka

Hemangiom je nezhoubný nádor cévní tkáně, jehož barva závisí na umístění (světle červená u povrchových a tmavočervená až modročerná u hlubokých). V některých případech se hemangiom u dětí po 3-9 měsíční době růstu může přestat zvětšovat a mezi 7-10 rokem dítěte může úplně vymizet či zanechat stopy v podobě jizvy, atrofie...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2014 21:03 - Inna

Ahoj Holky,myslim si,ze by sem mel psat jen ten,co chce dat tomu druhemu dobrou radu a ne ho kritizovat ,takze Helo ,jestli se tu nebo snad nekdo jiny podobny tobe, prihlasi na tuhle stranku ,tak to jen znaci o tom,ze rad strka nos do veci,do kterych mu nic neni!Ja mam ten sami problem. Hemangiom a bolesti v pravem podrzebri,ktere doprovazi nevolnost,zimnice,unava a nepravidelna stolice.Uz jsem z toho vecnyho litani a z tech bolesti pekne vystavena. A nikdo mi nedokaze rict,co ty moje problemy zpusobuje ale Hamangiom to pry neni,ani zlucnik ani jatra,tak ja uz nevim a ty bolesti mam kazdy den uz rok a pul..

reagovat 26.10.2015 17:54 - Ivana

Diskuse tu poněkud utichla- ráda bych, kdyby některé z těch, co tu přispívaly ze začátku, daly vědět, jak se to vyvíjí. Mně byl letos náhodou při operaci objeven hemangiom cca 4x4x2 cm. Bohužel za tři měsíce vyrostl o centimetr. Nejdříve mi bylo řečeno, že je to hemangiom, pak diagnostická nejistota, hemangiom nebo FNH, absolvovala jsem MR. Teď čekám ještě týden na výsledky. Je to dost hrozný pocit- mám neustále bolesti pod pravým žebrem s projekcí do zad, tlaky, nevolnosti. Nevím, co to vlastně je a jak s tím dál, což psychice nepřidává. Takže zatím jsem nasadila bylinky, protože mám ještě mírně zvýšené jaterní testy. Útvar je na pravém jaterním laloku u žlučníku, takže asi působí útlakové bolesti+ dráždí nějaká nervová zakončení. Jím ostropestřecovou kaši od dědka kořenáře, víc dělat nemůžu.

reagovat 15.12.2015 13:18 - Lenka

Diskuse tu poněkud utichla-...

Ahoj Ivano,
já jsem dnes náhodně také narazila na tuhle, již utichlou diskusi o hemangiomech.
Byla bych také ráda, kdyby některá z těch, které dávaly příspěvky, daly prosím vědět, co a jak se postupně vyvíjelo.
Je jasné, že u každého je to individuální, ale přeci jen, bylo by dobré o tom vědět více.
Já byla minulý týden na CT vyšetření - s břichem. Vše v pořádku, ale náhodně mi byly zjištěny, pravděpodobně právě hemangiomy. Mám tři - 35x26x45 mm, 10 mm a 7 mm.
Čeká mě právě, až za měsíc MR, ještě pro upřesnění. To čekání je opravdu dost depresivní a psychice nepřidává.
Tak držím pěsti! .. a děkuji za odpovědi :-)


reagovat 19.1.2017 22:08 - Iveta

Dobrý deň, ako ste dopadli...

Zdravim v Praze byla dcera na operaci '''po nekolika mesicich se hemangiom vratil'Tak jseme jeli k dr,Šmuclerovy na hloubkovy leaser '''kdyzta mi zavolejte 721417057 Iveta

reagovat 6.4.2017 20:02 - Katka

Dobrý den, také do této diskuze přidám svůj příběh....
Když mi byl jeden měsíc objevil se na mé tváři malý červený "pupínek", který se poté proměnil v obrovský,rudě červený,vypouklý flek přes celou tvář. Vím, že se mnou maminka rok co rok jezdila do Prahy do nemocnice, kde mi to vyfotili a řekli, že se zmenšuje a poslali nás domů. Po x letech se mnou maminka na "focení" přestala jezdit.
Dnes je mi 21let a řeším problém s pozůstatky hemangiomu, čtu diskuze,různé lékařské postupy, dívám se na videa, ale bohužel nikde jsem nenašla podobný případ tomu mému. Všude se plasticky operují jen děti s obrovským hmangiomem jako jsem měla já.
Teď už mám na tváři pouze "jizvu" , kůže není taková jako na jiné části tváře a přirovnala bych to k přerůstající ráně.....proto prosím,poraďte mi kam se obrátit nebo co zkusit. :( v dětství i v pubertě jsem si díky tomu zažila své, a i když mi lidé říkají, že už to skoro nejde vidět, tak nejsem schopná se vyrovnat s tím, že to tam je a někdo cizí se kvůli tomu na mě dívá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *