harlequin baby syndrom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.9.2007 12:42 - Bubu

Viděla jsem video http://www.youtube.com/watch?v=_ssFda00gko ,které mě docela vystrašilo,z popisu a komentářů jsem moc nepochytila,anglicky umím jen tak zlehka... Chtěla bych se o "harlequin baby syndrom" dovědět něco víc,jak se to může stát a proč,a co se potom stane,když se takové dítě narodí....Máme doma nádherného,šikovného chlapečka a v budoucnu snad budem mít další děti.Dost mě to zasáhlo.

reagovat 12.9.2007 15:51 - TerezaK

http://www.google.com/search?hl=cs&q=harlequin+ichthyosis&btnG=Hledat&lr=

http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin_type_ichthyosis

reagovat 13.9.2007 07:08 -

Teda něco tak děsivého a zrůdného jsem už dlouho neviděla. To si pak člověk znovu uvědomí, jaký je zázrak, když se narodí zdravé dítě. Že to není vůbec samozřejmost. Doufám, i když je to asi kruté, že tyhle děti dlouho nežijí. Snad by bylo humánnější je i zabít, nevím.

reagovat 13.9.2007 07:52 - Karla

Teda, to bylo dost strašné, i ta ostatní videa tam... Neumím si představit, co cítí rodiče, když se jim narodí podobně postižené dítě... Je to opravdu kruté, ale i oni sami si určitě musí říkat, že by bylo lepší, když by se nenarodilo živé...

reagovat 13.9.2007 09:30 - Bubu

Terezce děkuji za odkazy,ale jak jsem psala,angličtina nic moc,ale něco víc už vím.Děkuju

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.7.2011 12:01 - adelka

to je silenost nechavat je na zivu...ti lidi jsou fakt nenormalni...co z toho ma z toho zivota...nic...vzdyt musi mit strasne zdravotni potize...to jako kdyby se mi narodila chobotnice...tak ji taky nechaji zit?a me nechaji se starat o chobotnici?fakt skvele

reagovat 31.7.2011 12:03 - adelka

DOSTATECNE ROSTOMILE?????????????????????????????????????????????????????????????????????to nemyslis vazne...tak jako je rozdil mezi timhle...a ditetem....takovy shit!

reagovat 1.11.2011 21:56 - klára

to je silenost nechavat je na...

Nechávat je na živu? Přirovnávat narozené DÍTĚ k chobotnici? Nechápu jak někdo může napsat takovouhle bezohlednou hloupost.

reagovat 17.12.2011 20:55 - Zdenka

DOSTATECNE...

pevne dúfam, že na svoje dieťa nikdy nebudeš musieť povedať, že je to "taký shit"

reagovat 6.11.2013 14:26 - Petra

Viděla jsem video...

Harlequin ichthyosis: Je projevem nejtěžší kongenitální poruchy rohovění, která se dědí autozomálně recesivně a je většinou inkompatibilní se životem. Kůže novorozence je tvrdá, hrubá, s hlubokými příčnými i podélnými trhlinami v místech ohybů. Pancéřovité rigidní plochy kůže mezi trhlinami jsou polygonálního tvaru, hladké, šedavé nebo žlutavé barvy. Způsobují tlakové deformace tváře a prstů. Na spojivkách chemóza zakrývá bulby, na víčkách je ektropium, ústa jsou sešpulená, uši a nos deformované a malé.Vlasy a nehty jsou hypotrofické nebo chybějí. Přidružena je porucha termoregulace a ventilace. Infekce a rozvoj sepse bývá příčinou exitu. Na rozdíl od konzistentních fenotypických rysů je popsáno množství rozdílných biochemických a strukturálních charakteristik, které naznačují, že molekulární základ pro Harlequin ichtyózu je heterogenní. Nálezy výšeného obsahu epidermálních triglyceridů ukazují na defekt lipidů, ale byla popsána i těžká porucha keratinizace. Navíc je v řadě případů prokázán defekt protein-fosfatázy typu 2, která konvertuje profilaggrin na filaggrin .

Více zde: http://www.ichtyoza-collodion-baby.cz/news/odborne-vysvetleni/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *