halucinace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2001 09:31 - eva

již delší dobu (1 rok) se občas v noci budím a vidím ve tmě různé halucinace - např. pavouky, hady apod. je to tak realistické, že budím manžela a myslím si, že to je pravda. chci podotknout, že ve snech nic takového nemám a je to až po probuzení! jinak nemám žádné další problémy, např. depresi nebo něco podobného. mohla bych mít třeba něco s očima?

reagovat 15.8.2001 12:33 - Lenka

Měla jsem kdysi ten samý problém, já zase viděla létat ptáky nebo motýly. Přestalo to nějak samo.

reagovat 23.3.2002 11:59 - Petra

Doporucuju zajit na holotropni dychani (nejlepe k Vancurovi). Myslim, ze by mohl poradit, kde je pricina tech halucinaci a sama si je tam treba odbourate.

reagovat 18.5.2002 10:33 - David Kalioglou

,,,a já doporučuju:užít si to!Ty bláho,vždyt kdo může říct,že má možnost vidět třeba motýla v prosinci ve své ložnici:-)proč z toho dělat problém?je co je,Ted a Tady!Jedinný problém je naše tenze:-))Ahoj a bavte se,o tom to tady celé je!

reagovat 15.6.2002 01:42 - psychonaut

Tak nepapej ty pejpry pred spanim ;o))))

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.2.2017 21:38 - Kdybych trpěl halucinacemi,

dobrovolně a neprodleně bych ukončil svůj život.

reagovat 16.2.2017 01:11 - Jíra

(Pokračování.)
Druhý případ je z domku v okrajové části Prahy, kde bydlí naše bývalá pracovnice. Ta se tam čas od času setkává s duchem. Žádné noční přízraky, normálně za bílého dne; někdy ho letmo zahlédne, jak přejde venku pod oknem, jindy ho tuší nebo slyší uvnitř, při běžné domácí práci. Není v tom žádná pravidelnost. Kolegyně je normální ženská, má dokonce zdravotnické vzdělání a v domku bydlí s manželem a psem (fena retrívra). Nepředstavujte si nějakou tajemnou ponurou vilu z hororových filmů - je to naopak hezký, moderně zařízený patrový rodinný domek s prostornou zahradou kolem dokola; všude dostatek slunce, příjemné prostředí. Byl jsem u nich mnohokrát (vždycky jen ve dne, i ve sklepě, a sekali jsme zdi pro elektrické rozvody), ale s ničím nezvyklým jsem se nesetkal. Ta paní se pochopitelně, když to zažila po několikáté (a měla jistotu, že nejde o halucinaci), o celou věc zajímala hlouběji a bylo jí řečeno, že to je pravděpodobně duch bývalého obyvatele nebo majitele domu. Protože je rozumná a duch jí nijak neškodí, bere to normálně, nic proti němu nepodnikla a nanejvýš prý řekne nahlas "Tak jsi zase tady, viď?".

Dokončení příště.

reagovat 16.2.2017 01:15 - Steve

Může být paní citlivější na tyto věci ... a je vnímat, proč né? Nebyla by ani první ani poslední. :-) Ale zřejmě nikdo jiný tohleto nevidí, necítí ... že jo?

reagovat 16.2.2017 15:26 - No

Pokud nic nevidí tak si zřejme nevzala Pervitin nebo podobnou drogu .

reagovat 22.2.2017 00:43 - Jíra

(Dokončení.)

V zájmu objektivity ("ďáblův advokát") musím dodat:
V 1.případu - je možné, že za hvízdáním a neumělým voláním mohou být i ptáci, hnízdící v rozlehlé hale. Takový kos dovede napodobovat kdeco - moje výrazné pískání na psa třeba napodobil tak mistrně, že pes se málem vydal za jeho hlasem i přes řeku... Kromě toho jim nevadí ani průmyslový ruch a v takovém prostředí bez obav hnízdí (v práci jsme měli kosy i v hlučné kompresorovně; brzy poznali, že jim občasný lomoz není nebezpečný). - Rovněž prudké otevření nebo zabouchnutí vrat může být zcela přirozené náhlým vznikem průvanu v tak velkých prostorách.
To ostatní je pak nutno přičítat ne halucinaci, ale k paranormálním jevům.

V 2.případu mi přišlo zarážející, že na přítomnost tajemné bytosti nikdy nereagovala zmíněná fena retrívra; je známo, že zvířata jsou na tyto jevy citlivější než lidé.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *