Haglundova exostosa

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2006 13:17 - Radek

Mám před operací a mám celkem strach jak to dopadne.Nemůžu už pořádně došlápnout,pata ae opuchlá a silně bolestivá.Nemáte někdo zkušenost jak probíhá léčba,jak dlouho trvá,a zda je po operaci noha opět schopná nějaké námahy.Kamarád mně straší že budu jenom pajdat a níčemu to nebude.Doktor mně uklidňuje že to bude dobré.

reagovat 22.11.2006 15:51 - iva

Tak to je pěkná kravina. Jsem po operaci a je to v poho. Měla jsem bolesti, že to bylo šílený. Klid, bude to v cajku.

reagovat 12.2.2008 10:17 - RNDr.Vágner Rostislav

Zkušenosti se zánětem úponu achill.šlachy.

Po operaci mi p.docent Smetana řekl ,že operace byla moje záchrana,že výrustky z patní kosti by mi zcela zničily ahillovku..Skutečně je to lepší a po pár týdnech už normál...,ale po 2 letech stejně zjistíte ,že příčina odstraněna není(pořád to občas bolí a pajdám),tak jsem se ji snažil intuitivně vypátrat a tuším, že problém souvisí se sexualitou.Vím,že by pomohl vitálně čistý život ,popř. normálně sex.život, ale chce to ještě otestovat na větším vzorku.

Velice rád bych našel správné homeopatikum,má s tím někdo zkušenosti?

reagovat 4.6.2014 11:28 - Verča

Zdravím,
Právě jsem po operaci haglundovy exostozy a doktor řekl, že nález byl opravdu velký (2x2cm). Dostala jsem sádru na 3 týdny a chtěla bych se zeptat po jak dlohé době jste normálně chodili a hlavně kdy jste mohli začít sportovat bez omezení?
Předem moc děkuju za nějakou odpověď

reagovat 10.7.2014 14:40 - Pes

Zdravím,
Právě jsem po...

Ahoj,

ja jsem po operaci Haglundovy paty 2,5 měsíce, otok už mi splasknul uplne, ale mam tu patu stále porad takovou nějakou zvětšenou tvrdou. Pata stále bolí, řekl bych stejně jako před operací. Sportovat zatím nelze, tak taky bych rád veděl kdy už budu moct vyběhnout :-) ... Má někdo pozitivní zkušenosti?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2015 14:31 - zuzka

Zdravím,
Právě jsem po...

Ahoj,je to pozdě,ale třeba moje odpověď pomůže někomu jinému.já jsem měla na jedné patě nárustek opravdu veliky,ten mi odstranili minulý rok i přesto,že mi nebylo ani 15.Sádru jsem měla asi 3 týdny.Potom jsem kulhala asi 3 měsíce,občas se mi to zdálo až nesnesitelné,ta bolest.chodila jsem na ultrazvuk a ještě to druhý ,nevim,jak se to jmenovalo,a nějak to polevovalo,až to nakonec přešlo.Občas jsem vážně litovala..a nyní se chystám na operaci s druhou nohou:-)

reagovat 29.7.2015 23:54 - misulka.troj

Ahoj, je mi 16 a sportuji se psem (agility, canicross, dogtrekking), takže mám nohy dost zatížené. Asi před půl rokem mi byla diagnostikována Haglundova extosa s tím, že to nic není a mám jít 6x na DD proudy, že se to většinou samo spraví. DD proudy + absolutní klid a zimní období udělaly své a já byla ráda, že bolesti přestaly. Začala jsem se psem zase trénovat a chvíli jsem měla pokoj, ale na jaře se problémy dostavily znovu, ovšem na druhé noze, kde se mi udělal výrůstek asi půl centimetru za hranu paty, takže je dost viditelný. Nešla jsem k doktorovi, protože začínala sezóna závodů, ale rozhodla jsem se, že koncem léta půjdu k doktorovi. Paty mne pobolívají už po jakékoliv zátěži, takže jsem v podstatě pořád v klidu a nic nedělám. Můj dotaz zní, jestli mám doktorovi rovnou říct, že chci operaci? Chci od toho mít klid a užvat si v klidu sportu se psem. Za jakékoliv rady a názory děkuji! :)

reagovat 5.10.2016 11:40 - aleš

čauko.Tyhle problémi s Hagl.exostozou jsem taky řešil.Nic nepomohlo(boule i bolesti přetrvávali).Až po operaci vIvančicích u Mudr.Handla mi potíže přešli(jizva ani není vidět).Většinou chtěli dát nohu po operaci do sádry,ale já dostal příkaz po týdnu postupně naplno zatěžovat a protahovat.Cvičil jsem nestabilní plochy a po třech týdnech už bez berlí a v práci(celý den na nohách) plus kolo, zlehka.Po 2 až třech měsících mi povolil běh.Operace 02/12 a 7/12 jsem už absolvoval halfironmana.Dodnes jsem bez potíží(jenom preventivně kineziotejp) i když už nejsem tak rychlí :-))

reagovat 8.11.2016 19:46 - Marta

ahoj, operovali mi Hacklundovu patu minulý týden výrůstky mám na obou patách, na pravé větší a tu mi operovali,druhý den jsem byla po operaci doma. Mám to jen zavázané a od začátku si našlapuji na špičky prstů, den ode dne je to lepší.Tak doufám,že se brzy postavím zase na nohu. Mně by zajímalo, jestli na to existuje třeba nějaká dieta nebo doporučení co jíst.

reagovat 20.11.2017 11:15 - Dana

27.11. Jdu na operaci haglundovi paty strachy se mi zdá, že mě to přestává bolet je to možný

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *