HA: Svoboda pro ženy, nebo odsouzení ke svobodě?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.6.2006 16:35 - Victoria

Slyšela jsem názor, že díky HA je žena svobodnější, protože si může sama hlídat, jestli otěhotní nebo ne a nemusí se v tom spoléhat na chlapa. Mně to ale spíš přijde jako odsouzení ke svobodě: spousta chlapů automaticky očekává, že jejich partnerka bere antikoncepci a že se tedy o ochranu postará ona. Podle mě to není správné. Žena by měla antikoncepci brát jen tehdy, když to sama chce a nemělo by se to od ní automaticky očekávat. Stejně tak by samozřejmě ani žena od muže neměla automaticky očekávat, že používá kondomy a že se tedy o ochranu postará on. Sex je záležitostí (minimálně) dvou lidí, tak by se podle mě o ochranu měli starat oba dva. Co o tom soudíte?

reagovat 20.6.2006 18:28 - Viktor

Souhlas. Navrhuji pro Viktorii speciální antikoncepci. Bude se skládat ze dvou tablet. Růžovou polkne Viktorie a modrou případný sameček. Ten kdo to zvorá a nevezme tabletu, otěhotní a ten druhý mu bude platit alimenty. To je myslím spravedlivé. Protože požitek ze společného sexu si, alespoň většinou, užijí oba.

reagovat 20.6.2006 19:24 - Michal

Na antikoncepci by se meli domluvit oba partneri. Na omluvu nas kluku bych ale rekl, ze my mame jen dva druhy antikoncepce, vasektomii a kondom. Kdyz ma muz vasektomii, tak o tom jeho partnerka urcite vi. Kdyz pouzije kondom, tak o tom partnerka nemuze nevedet a v obou pripadech si muze byt jista, ze o antikoncepci se postaral jeji partner. Vy holky ale muzete brat treba pilulky a kdyz o tom svemu partnerovi nereknete, tak to nemuze vedet. Kdyz na to spoleha a vy pilulky nebetere, tak vam nebrani nic v tom, abyste ho na to upozornily a on pak bude muset pouzit kondom.

reagovat 20.6.2006 20:35 - jája

Nějak nechápu smysl této diskuse:-)

reagovat 20.6.2006 22:31 - Eva

Ráda bych se také zapojila do diskuze. O tom, že se začala revoluce objevením HA a žena se tak stala svobodnější (podle některých svobodnější) - mohla rozhodovat o tom, kdy a s kým otěhotní a potom společně s parnerem plánovat velikost rodiny, jsem také slyšela.Není to ale podle mě správné. Nejsem

feministka, ale musím říct, že se ženám upírá jejich přirozenost - jejich plodnost. To že, se ze zdravé (plodné) ženy hormonální antikoncepcí stane neplodná (tudíž podle lékařského hlediska nemocná) žena, není podle mě správné.

Ode mě také partner očekával, že budu brát antikoncepci. Kdybych ho sama od sebe neodehnala, tak by se na nic neptal a sám by se taky o nic nepostaral. Takže jsem se postarala sama. Celý rok jsem pak čekala, že výdaje na HA budeme hradit společně (když už jsme tedy začali se sexem). Toho jsem se dočkala, až jsem si o to řekla. Nakonec jsem HA po třech letech vysadila, od něj jsem se dočkala jenom pár narážek na moji inteligenci. Potom následovaly kondomy - o to jsem se starala taky já - se vším všudy (koupě i jejich použití - asi víte, co tím myslím). Nakonec se se mnou rozešel kvůli zdravotním problémům, které jsem začala mít po vysazení HA. A našel si novou, která začala HA opět brát. To je příběh z mého života.

Je to nejspíš jeden z mnoha mužů, ale chtěla bych vidět jeho, kdyby si měl jít předepsat antikoncepci, užívat ji každý den a pak mít další zdravotní problémy...

Nebojte, i antikoncepce pro muže jednou bude...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.12.2006 13:07 -

!!!!!!!!ahoj holky,na trhu je NOVA NEHORMONALNI ANTIKONCEPCE(takze zadne zvysovani vahy,snizene libido,deprese..)je to nitrodelozni telisko SilverLily nebo Goldlily. Je to vhodne i pro holky CO NERODILY(telisko je v ruznych velikostech) a NEOBSAHUJE HORMONY. JE ze stribra nebo ze zlata. Dá se objednat v lékárně a gynekolog vám ho zavede.UCINNOST 99,6%. sILVERLILY ZINC NAVIC SNIZUJE DELKU KRVACENI A PUSOBI BAKTERICIDNE A FUNGICIDNE-PROTI KVASINKAM.

CENA JE 1400 SILVERLILY A 2000 GOLDLILY A JE TO NA 7 LET ale muzete si ho nechat samozr.kdykoliv vyndat.

TADY JE ODKAZ NA STRANKY.

http://www.metrimpex.cz/Nabidka-2-3.htm

CETLA SEM O NEM V RUZNYCH DISKUZICH A VSICHNI SPOKOJENÍ. je nehormonalni, takze se nepribira ani nahodou.

reagovat 19.12.2006 13:39 -

Už jděte s tou antikoncepcí do prdele. Celá Doktorka je zamořená "HA, HAK a antik. pilulkami".

Ta, která to dělá, ať dostane genitální herpes.

reagovat 6.1.2007 23:12 - John

PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země.

NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA.

(pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc)

Motto :

reagovat 25.1.2009 15:44 - jerry

alimenty jsou nespravedlnost!!

reagovat 25.1.2009 16:06 -

.. hlavně pro to dítě...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *