Gynefix

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.1.2011 23:38 - Šárka

Dobrý den, tato nehormonální antikoncepce přišla na trh teprve nedávno.Zajímalo by mě zda si jí nechal někdo aplikovat, jaká je cena, jak probíhá zákrok. Je mi 20, nemohu užívat hormonální antikoncepci a gynekolog mi klasické tělísko do tvaru T nedoporučil(příliš malá děloha).Děkuji.

reagovat 18.1.2011 16:26 - Zdeněk2

Mezi mladými děvčaty v německy mluvících zemích jsou nitroděložní tělíska Gynefix poměrně dost rozšířená už několik roků. Není to jeden celek, ale několik článků spojených za sebou, která se do stěny dělohy jedním koncem zabodnou, aby nebyly vypuzeny. Nejsou ale tak rozšířená jako klasická tělíska a zdaleka ne každý lékař je ženám zavádí. Jiná otázka je, jestli je tato antikoncepce u nás vůbec dostupná. Kdybys uměla německy, mohli bych Ti poslat odkaz na němecou diskuzi, kde si o tom uživatelky vyměňují zkušenosti. Faktem ale je, že jsou děvčata, která mají už od 17 roků zavedeno klasické tělísko a vyhovuje jim to.

reagovat 1.2.2011 16:20 - Martina

Dobrý den, tato...

GyneFIX začínají certifikovaní lékaři aplikovat. Jejich seznam naleznete na webových stránkách firmy WH-Pharma www.wh-pharma.cz, která tělísko distribuuje a lékaře školí. Přeji hodně štěstí. Tělísko sice nepotřebuji, ale jeví se mi jako celkem skvělá novinka pro všechny, které nesnášejí, nechtějí či nemohou užívat hormonální antikoncepci a také ty, které ještě nerodily.

reagovat 8.2.2011 20:14 - RadkaK

měla bych zájem o více informací o tělísku Gynefix. Připadá mi zajímavé - dlouhodobé, bez hormonů a hlavně i pro hodně mladé. Máte někdo nějakou zkušenost???

reagovat 10.2.2011 12:18 - Macik

měla bych zájem o více...

Mně můj doktor teď doporučuje zavést Gynefix, přestože už nejsem zrovna nejmladší a mám teď už třetí dítě - prý kvůli tomu, že je toto tělísko pevně "zakotvené" v děloze a nemůže tak vypadnout...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2016 21:38 - s.

tak já se také přidám :)
na prvním zavedení Gynefixu jsem šla před 3 lety (do té doby HA) na základně doporučení mé kamarádky žijící v Německu, která již má Gynefix zaveden podruhé. V Praze jsem si nechala řetížek zavést v celkové narkóze, za které jsem si připlatila 1000Kč, zákrok byl na cca 10min a pro mě zcěla bezbolestný, po probuzení z narkozy jsem normálně odešla do taxíka a směr domů, druhý den do práce. CCa 12 dní jsem lehce krvácela, od té doby mám velmi silnou menses a první 2 dny bolesti podbřišku, ale to přisuzuji právě NEhormonálnímu druhu antikoncepce, aby nebylo nic v těle potlačováno, ovlivněno hormony, což není účel Gynefixu. Jinak žádné problémy nemám, při "šmoulení" (jak tu zaznělo:) si zatím také nikdo nestěžoval :) takže já mohu vřele doporučit! A jde to i bezbolestně.

reagovat 22.5.2016 10:52 - Zuzana

měla bych zájem o více...

Ahojky, tělisko mám už rok a jsem na 100% spokojená , nevim co u Vás znamenà hodně mladé,ale mně je osmnáct. Zavedeni proběhlo v pořádku a pouze jen ten den mě bolelo břicho, další dny proběhly v pořàdku :)

reagovat 13.4.2017 11:09 - Jana


Ahoj, mohu poprosit o zkušenosti s tělískem Gynefix. Všude kde čtu píší, že většinu výhod má hormonální tělísko (Mirena). Oproti obyčejnému nehormonálnímu, kde hrozí záněty, silná menstruace, bolesti,....Gynefix je lepší variantou nehormonálního tělíska? Žádné z těchto příznaků níkdo kdo ho máte nepociťujete? A také se chci zeptat, přibírání na váze a zadržování vody, jak je to s pilulkami, s tímto tělískem hrozí?
Děkuji

reagovat 28.6.2017 10:46 - Martina

Ahoj, já mám Gynefix zavedený už 5 rokem. Poslední rok jsem začala mít časté výtoky a jen někdy. Před týdnem jsem začala krvácet a vylučovat kousky sraženin, myslela jsem si, že je to menstruace,ale krvácet jsem začala po 14 dnech poslední menses. Tak mi to bylo divné a šla jsem na vyšetření. Poslali mě do nemocnice na vyndání tělíska. V nemocnici mě při celkové narkóze provedli výškrab a vyčištění, ale nepodařilo se jim tělísko vyjmout, protože ho nemohli najít a dle RTG prý přirostlo k děloze. Chtějí mi ho vyndat pomocí kamerky, ale budu muset podstoupit opět celé to kolečko a upřímě po narkoze mě nebylo zrovna nejlíp. Tělísko mi zaváděl pan doktor ambulantně bez narkozy a byla to banalita, jen trochu bolestivá, ale dalo se to vydržet. Celé ty roky jsem byla nadšená a velmi spokojená, až teď ten 5 rok se nevyvedl. Žádné přibrání na váze, žádné výkyvy nálad, žádné zadržování vody, menstruace jen 2 dny silnější, nebolestivá. Hormonální antikoncepci už nechci, mám s ní špatné zkušenosti. Tak uvidím, co bude dál.

reagovat 10.8.2017 13:16 - Helena

Ahoj,tělísko se mi asi dva týdny po zavedení uvolnilo. Druhé zavedení už bylo trochu nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Už to budou čytři roky a nepozoruji žádné negativní účinky. Menstruaci mám pořád stejnou. Zajímal by mě dlouhodobý dopad mědi na organismus. Nikde jsem se to ale nedočetla

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *