Gyn.vyšetření v těhotenství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.10.2005 10:41 - Jola

Dobrý den, měla bych dotaz, jak by mělo probíhat první vyšetření u gynekologa když je žena těhotná? Děkuji moc za odpovědi!

reagovat 6.10.2005 10:58 - Olga

Zeptej se svého gynekologa.

reagovat 6.10.2005 15:03 - Alis

Myslim, ze normalne. Vyzlecies sa, prehmata Ta rukou a potom mozno ultrazvukom a vezme Ti krv.

reagovat 7.10.2005 09:10 - Kvítko

Ahojky, moje první vyšetření vypadalo tak, že mě doktorka prohmatala, podívala se ultrazvukem a řekla, že jsem těhotná :). Další kontrola za měsíc. Tam až ti vezmou krev - udělají počáteční testy na HIV, faktor atd.. a taky s sebou vezmeš moč - jestli je vše v pořádku. Byla jsem v pátém týdnu. Další vyšetření jsem měla obdobné - navíc jsem viděla díky ultrazvuku srdíčko bijící o sto šest. Kontroly jsou po měsících, pokud nemáš problémy. Už jsem v 18tt+3, za sebou mám i genetiku, která byla v pořádku. Další vyšetření mě čeká dnes - u mého doktora a 19/10 jdu na ultrazvuk screening. Myslím, že hodně informací najdeš na jiných stránkách. např. www.rodina.cz; www.emimino.cz atd.. - tady se tomu nikdo tolik nevěnuje - viz předchozí příspěvky. Např. zeptej se svého gynekologa ... to není opravdu dostačující, protože záleží jakého máš. Já jsem musela svou doktorku vyměnit, protože nedělala, co měla. A to jsem se nedozvěděla od ní :).
Hodně štěstí a zdravé mimi K.

reagovat 7.10.2005 15:36 - Jola

Ahoj Kvítko, díky moc za vysvětlení. To jsem přesně chtěla slyšet. Bylo mi hned jasné, že odpovědi: zeptej se svého gynekologa není to co jsem chtěla slyšet. Na těch stránkách co jsi radila jsem už byla a je to opravdu lepší než tady na toto téma. Já mám právě s doktory všelijaké zkušenosti. Tak díky moc! A přeji krásné těhotenství a zdravé miminko!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.10.2005 15:36 - Jola

Ahoj Kvítko, díky moc za vysvětlení. To jsem přesně chtěla slyšet. Bylo mi hned jasné, že odpovědi: zeptej se svého gynekologa není to co jsem chtěla slyšet. Na těch stránkách co jsi radila jsem už byla a je to opravdu lepší než tady na toto téma. Já mám právě s doktory všelijaké zkušenosti. Tak díky moc! A přeji krásné těhotenství a zdravé miminko!

reagovat 29.10.2006 18:58 - mama

ahoj holky,je to pravda,mam tu samou zkusenost se svou doktorkou. Take jsem ji zmenila a myslim,ze mi to psichycky dost pomohlo.Kdyz jsem u sve minule doktorky chtela udelat vysetreni na potvrzeni tehotenstvi,pani doktorka me ani neprohledla,ale nabidla mi ultrazvuk za 350kc.....sila co

reagovat 10.11.2011 11:47 - Marie

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jsem těhotná, 14 tyden těhu, podstoupila jsem screening v 1. trimestru a krevní testy, dnes mi doktor volal výsledky, že dawnův syndrom negativní, ale že mám prý zvýšený nějaký hormon, který případně může způsobit předčasný porod atd, na další vyšetření jdu v 18 týdnu, vůbec tedy nevím co mě čeká a jaké jsou další rizika, nemáte některá zkušenosti s takovým výsledkem, moc děkuji, jsem z toho pěkně vynervená:-(

reagovat 10.11.2011 14:54 - Markéta H

Při prvním těhotenství jsem hledala na internetu mnoho informací o komplikacích a o vyšetřeních a dnes vidím, jak mě to zbytečně stresovalo. Také se mi nezdá vhodné, že lékař zavolá ženě, že je nějaké riziko a nechá ji měsíc ve stresu. U triple testu je potřeba co nejpřesněji znát den početí - jakmile se rodič splete o určitý počet dnů, je výsledek testu mimo.Je to dost divné, když se tripple test má dělat v 16 tt a ty už znáš výsledek ve 14tt.
Najdi si o triplle testu více informací a uvidíš, že se nemusíš obávat. Kdyby něco napiš mi na mai marketa.hamanova@seznam.cz
nebo mrkni na web
marketa-hamanova.webnode.cz chystám na téma vyšetření v těhotenství nějaké články - zatím tam nejsou.

reagovat 10.11.2011 15:01 - Markéta H

Důležitá vyšetření v těhotenství
1. vyšetření - potvrzení těhotenství
2. vyšetření vstupní kontrola 10.-12.týden těhotenství - vystavení těhotenské průkazky
3. vyšetření 16.tt - triple test (lze ho odmítnou stejně jako amniocentézu)
4. vyšetření 20.tt - UTZ
5. vyšetření 24.tt
Dále se dochází každý třetí týden do 32.tt potom každých 14 dnů do 36tt. Pak se dochází týdně, popř. častěji.
každý lékař má svoji praxi a svůj způsob - neexistuje jasně dáno, co má a jak lékař dělat. Vždy máte právo lékaře změnit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *