Gustáv Husák - náš poslední komunistický prezident

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2012 13:25 - Boris

Je to uz pres 20 let od jeho smrti, a necelych 25 let, co postupne ztratil veskerou svoji politickou moc. Maloktera postava ceskych a slovenskych dejin je pritom natolik kontroverzni, a pritom zaroven tak vyrazne spjata s rozmanitymi etapami nasi historie nejen druhe, ale jiz i prvni poloviny minuleho stoleti. Klerofasisticky kolaborant, kavarensky komunista, hrdina Slovenskeho narodniho povstani, jeden z hlavnich akteru komunistickeho puce, burzoazni nacionalista, politicky vezen, reformator, normalizator, zastance pokojneho predani moci nekomunistum - to jsou jen nektere z charakteristik, ktere byly tomuto muzi v prubehu jeho politicke kariery prisuzovany. Kdyz zemrel, prisli mu na pohreb i jeho prominentni politicti oponenti, ale treba jiz ne jeho vlastni sestra, ktera udajne prohlasila, ze s takovym c*****m ona nechce mit nic spolecneho. Toz ozvete se, pametnici starsi 40 let, i lide mladsi, kteri na nej snad mate nejaky nazor. Verim, ze o tomto chameleonu zde muze byt receno spoustu zajimaveho od rady velmi rozmanitych diskuteru....

reagovat 20.5.2012 17:33 - hana

postava a doba, které jsou naštěstí pryč.

reagovat 20.5.2012 18:23 - Boris

Husak se stal sefem slovenskeho "Sboru poverenikov", tedy jakesi povalecne slovenske quazi-vlady, uz v roce 46, kdy mu bylo jen 33. Do unoroveho puce v roce 48 pak stacil ruznymi natlakovymi akcemi vykousat z klicovych pozic v tomto organu slovenske demokraty, i kdyz ve volbach v roce 46 ziskala tamni Demokraticka strana na Slovensku pres 60 % hlasu. Dosahl toho sice s podporou komunistu v prazske Gottwaldove vlade, ale jeho pozice na Slovensku musela byt i tak velmi obtizna. Pokud i za tak narocnych podminek dokazal rychle odrovnat sve hlavni konkurenty, kteri se na Slovensku tesili nesrovnatelne vetsi lidove podpore nez on sam, svedci to o tom, ze to musel byt mimoradne schopny pletichar a manipulator s vybornym politickym instinktem i ochotou riskovat.

reagovat 21.5.2012 08:23 - !

Za dobu své moci vládl společně s lidmi, kteří ho zavřeli, kteří byli zavření s ním a které on sám nechal zavřít. Podivné.

reagovat 21.5.2012 22:50 - Boris

Za dobu své moci vládl...

To jen svedci o jeho mocenskem pragmatismu. Udrzoval i pateticky kult Klementa Gottwalda, byt jej Gottwald nechal uveznit, a to patrne se zamerem popravy - ktere brzy po Gottwaldove smrti Husak unikl ostatne jen o vlasek, pod vlivem mimoradne stastnych okolnosti.

Vedle takoveho Vaclava Klause byl Gustav Husak za cele minule stoleti urcite jednim z nejschopnejsich technologu moci, kteri kdy vladli z Maticky Prahy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2018 01:17 - ππ

Co to je za blbou otázku??? Proč by mě nemělo zajímat?
Vážně každý Rus pije jen vodku? To máš o Rusích hodně málo informací.

reagovat 24.6.2018 01:21 - bič

Nicméně morálně...

Ale to se velice pleteš. Rusko staví nové zpracovatelské závody, které už jsou vybavené špičkovými technologiemi. Nebo si snad myslíš, že země, která dokáže vyrobit superzbraně a létat do kosmu, že nemá moderní technologie ? Ty jsi opravdu naivní.

reagovat 24.6.2018 01:25 - bič

Co to je za blbou otázku???...

Co tím chceš sdělit ? To jakože Rusové skáčou nazí po stromech, smrkají do hrstě a vytírají si zadek lopuchem ?

reagovat 24.6.2018 01:26 - bič

Co tím chceš sdělit ? To...

Omlouvám se, to byla reakce na Déčko.

reagovat 24.6.2018 01:30 - bič

Co to je za blbou otázku???...

Samozřejmě, že Rusové pijou i pivo, víno a ostatní nápoje včetně např. kvasu. Ale běžného občana Ruska zajímá zdražení francouzského vína asi podobně, jako našeho bezdomovce či důchodce zdražení kaviáru, nebo zlevnění varhan.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *