Granuloma anulare

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2009 19:02 - Jana

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s onemocněním GRANULOMA ANULARE. Pokud ano, prosím o informace a léčbu. Děkuji

reagovat 7.11.2009 22:27 - Jarka

Ahojky, měla jsem ho taky-teda jen celkem malé ložisko na rukou, zmizelo to po dlouhé podpoře imunity, měla jsem zjištěné chlamydie, většinou to i způsobují nebo další infekce co jsou těžko léčitelné. Léčba částečně kortikoidy, záleží na rozsahu. Určitě posilovat imunitu, když tělo překoná infekci, která to celé pravděpodobně rozjede, tak by to mělo i zmizet, ale těžko říct, jestli natrvalo, já to už tak rok nemám, tak snad to vydrží, přeju hodně štěstí.

reagovat 11.11.2009 22:01 - Jana

Ahoj. Byla jsem s tím u doktorky a ta mě poslala na testy na cukrovku. Jelikož u nás v rodině nikdo nikdy cukrovku neměl, myslím, že tohle ta příčina nebude. Asi před měsícem jsem prodělala chlamydie, teď to spojuji s touto infekcí. Děkuji

reagovat 20.2.2010 15:48 - O.

Dlouho sem nikdo na toto téma nepsal. Mám s tím problém asi rok, zhoršuje se to, mám obavy, aby se to nerozlézalo dál. Všechna možná vyšetření mám v pořádku. Masti nezabírají. Máte někdo zkušenost?

reagovat 7.1.2011 23:53 - MUDr. Lutrová Helena

Dlouho sem nikdo na toto...

Dobrý den,
granuloma anulare patří do rámce psychosomatických autoimunitních onemocnění, souvisí
s psychikou. V komentářích na internetu i z vlastní zkušenosti se zdá, že se vyskytuje často u lidí , kteří mají pozitivní protilátky proti Clamydophilla pneumonie, zejména ve tř. IgA, ale přeléčení cílovým ATB, tj. azitromycinem, je bez efektu.
Nutné je celkové posílení imunity a zejména eliminace stresu.
Z mojí osobní zkušenosti nejlépe funguje
užívání antidepresiv v kombinaci
s homeopatikem Berberis vulgaris 5 Ch 2x denně 5 kuliček, po zlepšení stavu možno použít ředění 9 Ch 1x denně 5 kuliček, jako udržovací dávku 15 Ch - 10 kuliček 1x týdně / možno zakoupit v lékárně bez předpisu/. Každý stres onemocnění zhoršuje.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.1.2011 17:30 - O.

Dobrý den,
granuloma...

Dobrý den, děkuji za odpověď. Také si myslím, že je původ stresový. Bohužel v dnešní době se stresům vyhnout nedá a nepoddat se jim vyžaduje asi dlouhodobé učení a sebeovládání. Jsem celkem dost citlivý jedinec a tam vidím základ většiny mých problémů. Na antidepresiva se necítím, s homeopatiky zkušenosti nemám a ta, co doporučujete, jsou z okruhu "na nervy"?

reagovat 21.6.2016 17:00 - ilona

dobry den mam dceru je ji 9 v listopadu to budou 2 roky co ma granulora anulare všechny výsledky v poradku kozni imunologie a porat se ji to zhorsuje

reagovat 30.12.2016 20:17 - Zuzana

Dobry den,nase dcera 7let,ma granuloma annulare pet let.Stale se zhorsovalo,az se ji udelal velky granulom jako fazole.Nechali jsme ji vyriznout na vzorek.Granuloma se potvrdilo,ale ma to jeste horsi nez to mela.Uz si nevime rady,rozleza se ji to hodne rychle a uz se dela novy granulom.Prece neni mozne,ze na to neexistuje,zadna lecba.

reagovat 20.5.2017 18:02 - Alice

Dobrý den odpovídám všem s tímto onemocněním jsem bojovala před 9 lety.Nejdřív jsem měla malé ložisko na loktech pak na kolenou- léčili mě na lupénku,kterou nikdo v rodině neměl.po roce jsem vyměnila lékaře,doktorka mi diagnostikovala granuloma annulare.Skoušeli jsme masti a takové věci nic nezabralo.A pak během týdne jsem měla výsev po celém těle byla jsem zoufalá,doktorka mě ihned přesměrovala do vojenské nemocnice k primáři na kožní v Brně.Tam mi udělali histologii vyříznutého vzorku a dg. se potvrdila.I primář říkal že toto ještě neviděl od mastí přes polívání tekutým dusíkem nepomáhalo nic,Dokonce si přizval lékaře z Prahy,který navrhl nějaké léky které tady nejsou schválené a museli by jsme požádat o vyjímku ministerstvo zdravotnictví což by trvalo asi rok od toho jsme ustoupili,pak mi sdělili že musím se nechat hospitalizovat,že mi nasadí kortikosteroidy v kapačkách + uva světloterapii a pokud tžo nezabere zkusíme chemoterřapii-prý nějakou slabší určenou pro děti, že se to musí nějak zastavit.Byla jsem v šoku pupínkem to začalo a nakonec skončím u chemoterapie.Souhlasila jsem s hospitalizací - naštěstí kortikosteroidy a světloterapie Uva zabrala- ložiska se sploštila i zesvětlala z fialovočervené barvy na normální narůžovělou barvu.po 3 Týdnech v nemocnici jsem pak docházela 2x týdně na UVA a završila jsem to dovolenou v řecku u moře a po granuloma ani památky.Teď po 9 letech se mi objevili malá ložiska na rukou-přičítám to všem těm změnám v mém životě hlavně tech hormonálních.Mám 10.měsíčního chlapečka,takže pochody v těle během těhotenství i porodu a únava asi na tom mají podíl.Takže za 3 dny jdu k lékaři,zavčas a už s postupem jakým mě mají léčit,do fáze před 9 lety bych už se nechtěla vrátit.Buďte trpělivý a hlavně si najděte lékaře který Vám chce pomoct a ne jen si vás odškrtnout ze seznamu vyřízeno.Tímto taky děkuji primáři Rothovi z kožního oddělení ve vojenské nemocnici Brno.

reagovat 8.10.2017 22:17 - RADEK

Dobrý den, dokáže někdo poradit nakeho dobreho a schopneho lekare ktery se touto nemoci zabyva a nebo u koho jste byli uspesne vyleceni ? Dekuji za kazdu odpoved. mam vyrazku uz dlouho a nikdo si neví rady. Diky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *