Grafologie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.5.2005 12:27 - Linda

(Pod grafologií chápu psychologii písma, projektivní psychodiagnostickou techniku.)
Co o této vědě víte?
Nechali jste si dělat někdy posudek?
Jak jste byli s posudkem spokojení?
Myslíte, že je to věda?
Myslíte, že je srovnatelná s astrologií, výkladem karet nebo numerologií?

reagovat 26.1.2006 13:44 - Jana

Jsem přesvědčená, že písmo o svém pisateli prozradí strašně moc, dle mého názoru se písmo nedá napodobit, jen přibližně.Hodně řekne sklon písma,velikost,třeba taky jakým perem, propiskou kdo píše, jakou barvou píše,jaké tvary mají písmenka,jaký má podpis atd.Budu moc ráda, když přidáte příspěvěk.

reagovat 26.1.2006 18:11 - wmw

Moje zkušenosti v práci jsem falšoval několikrát podpis svých nadřízených a nepříšlo se na to,zatím.Ve skladu vydali vše co jsme potřebovali,nešlo o obohacení.A jednou jsem napsal takovou zprávu,nemohu popisovat úplně všechny detaily,je to sice více let ale stále nechci, aby se to provalilo.Ten dopis posuzoval policejní grafolog a nezjistil nic,výsledek byl že dopis psal školák.Dělali posudky na několik lidí a nepřišli na to.To je tak asi vše.Vše začalo na ZŠ ,kde jsem podepisoval klukům žákovské a domácí úkoly.Jednou jsem přepsal i známku z matiky a spolužák dopadlo to dobře,spolužáka přijali.

reagovat 26.1.2006 23:00 - Abola

To WMW
Já si asi budu fandit,když napíšu,že jsem přesvědčená, že bych to poznala,i když grafolog nejsem.To přece nejde, přesně se naučit psát všechna písmena přesně tak,jako autor. Nevěřím tomu.To byste musel mít sdad nějaké nadpřirozené schopnosti.Anebo ten učitel, skladník atd. písmo nesrovnával s originálem a odbyl to.Myslím si, že to není možné,pouze když text jen přehlédnéte,ale nepitváte.

reagovat 30.1.2006 17:26 - Jana

Jsem přesvědčená, že písmo o svém pisateli prozradí strašně moc, dle mého názoru se písmo nedá napodobit, jen přibližně.Hodně řekne sklon písma,velikost,třeba taky jakým perem, propiskou kdo píše, jakou barvou píše,jaké tvary mají písmenka,jaký má podpis atd.Budu moc ráda, když přidáte příspěvěk.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2010 17:47 - bohajeho

dneska jsem si v knihovně prolistoval knihu
Gloria Hargreaves, Peggy Wilson: Grafologický slovník : vaše osobnost od A-Z
a musím říct, že horší slátaninu jsem snad neviděl. Některé tvary písmen si snad museli autoři vymislet, neboť se mi zdá vrcholně nepravděpodobné že by je někdo užíval, jinak viz Beyerstein

reagovat 10.6.2010 17:48 - bohajeho

ehm vymyslet, mě to dneska nějak nemyslí

reagovat 6.4.2012 22:06 - liběna

Moje zkušenosti v práci...

Jste úplně mimo. Směšujete jablka a hrušky!

reagovat 6.4.2012 22:13 - liběna

dneska jsem si v knihovně...

No jo, milej pane. To je jako bych se chtěl dozvědět něco o botanice, a prolistoval si proto Broučky... Než vynesete soudy, aspoň se informujte o tom, kde shánět relevantní informace, to je jaksi takový standardní základ, víme?

reagovat 27.9.2012 11:30 - veveřák

dneska jsem si v knihovně...

Takže ta na základě nějaké pochybné příručky (znám, neuznávám) hodnotíš celou grafologii? To ale prozrazuje o tvé schopnosti úsudku dost nelichotivé věci...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *