Glutamát sodný - Umělý orgasmus jazyku - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.8.2007 10:01 - Dita

Zajimavy clanek. Cetla jsem interview s Dr. Russellem Blaylockem, ktery tvrdi, ze glutamat je dokonce zdravi velmi skodlivy a to nejen kdyz nekdo trpi intoleranci. Muze pry zpusobit infarkt nebo rakovinu.

Podivejte se na stranky: www.russellblaylock.com

reagovat 23.8.2007 10:10 - Gita

no jo, ale co by člověk neudělal pro to, aby dosáhl orgasmu, že?

reagovat 23.8.2007 10:29 - Dita

Pokud mas na mysli orgasmus jazyka, tak je spousta zpusobu... Treba ochucovat jidla ruznymi bylinkami (nejlepe v cerstvem stavu) jaho bazalka, pazitka, petrzel, estragon, tymian atd., ktere maji i jinak pozitivni vliv na organismus.

reagovat 30.9.2007 11:46 - Michal

No já nevím. Já jsem zase četl spoust vcelku rozumných argumentů, které říkají, že glutamát škodlivý není (v nějaké rozumné míře, ostatně jako cokoliv).A naopak právě může snížit příjem sodíku. Totiž běžná kuchyňská sůl se používá ke stejnému účelu--zvýraznění chuti. Ale protože glutamát ji zvýrazňuje více, může se ho použít o dost méně, než kdyby se použila pouze sůl.A Dr. Russel Baylock je jeden doktor, ale studie WHO říká něco jiného. A komu věřit? Já tedy spíš té WHO.

reagovat 30.9.2007 23:38 -

Jasně že je zdraví škodlivý,když ho nesmí děti do tří let.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2011 23:13 - Petr

Jasně že je zdraví...

Ale deti do tri let nesmi ani obycejnou sul a spoustu dalsi i pro dospele zdravich veci.

reagovat 2.3.2011 07:25 - Soudni znalec jidel

Lenka Siskova 100%, Firlet 0%

Ano, nakonec ani bychom oslolit nesmeli, ze ano.

Nesmirne me bavi tokani typu "americka sracka coca-cola neni nad ceskou kofolu", vskutku zabavne.

reagovat 7.4.2012 22:55 - Nemeli

Lenka Siskova 100%, Firlet...

spravne

reagovat 4.3.2013 14:34 - Seti

Z lékařských skript: Excitační aktivita glutamátu hraje hlavní roli v učení, paměti a vývoji mozku. Připojení glutamátu výše uvedeným receptorům, způsobuje následným influxem natria depolarizaci. Vede tedy přímo či nepřímo k zvýšení hladiny volného intracelulárního kalcia. Excitotoxicita byla objevena roku 1970, kdy byla vysledována schopnost vysokých koncentrací glutamátu či aspartátu zabíjet neurony. Smrt neuronů nebo kolaps normálních iontových gradientů v neuronech může způsobit masivní uvolnění glutamátu, který se váže na přilehlé neurony respektive jejich receptory...

- glutamát prostupuje placentou, studie zjistily, že hladina glutamátu v mozku plodu je dvojnásobná v porovnání s hladinou glutamátu matky
- po přijetí glutamátu v potravě se zvýší jeho hladina u člověka v plazmě 20-45x
- zvýšená hladina glutamátů v plazmě může vést k různým endokrinním poruchám (obezita)
- glutamát z potravy vstupuje rychle (až tisícinásobně) do některých částí mozku, které nejsou chráněny hematoencefalic­kou bariérou, u některých onemocnění, jako např hypertenze, diabetes, je funkce hematolyt. bariéry narušena
atd. atd.

Zajímavé odborné čtení: Cellular and Molecular Biology of Autism Spectrum Disorders

Mimochodem FDA a WHO nevěřím, mají na kontě nejednu aféru a pochybné výzkumy. Nikomu ovšem nebráním, aby do sebe ládoval, co je mu libo :-)

reagovat 22.2.2014 16:11 - boze

Ta nestastna vyjadreni "podavajici" chemicky vyklad. Pokud potrebuje autor jako hlavni zdroj nejaky nekvalitni slovnik, at zkusi priste psat treba o peceni vanilkovych rohlicku.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *