Glioblastom CNS

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.3.2008 00:20 - zdena

Máte někdo zkušenosti s recidivou glioblastomu? Končí vždy smrtí nebo se někdo už vyléčil.

reagovat 7.3.2008 23:07 - David Zejda

Prognózy jsou velmi špatné, nicméně případy vyléčených pacientů jsou. Hrst takových příběhů shromáždila například nadace Musella, která se zabývá nádory mozku. Rád bych postupně některé přeložil a zveřejnil na webu http://www.nevzdavamese.cz .

reagovat 10.2.2010 21:01 - radka

Máte někdo zkušenosti s...

Můj tatínek to měl .Už je skoro rok mrtvý.Nevím jestli to máš nebo někdo jiný z rodiny.Nechci tě strašit.hezký pohled to nebyl,když vidíš jak se člověk mentálně mění a jiné věci ale nemusí to být pravda.Záleží kde ho máš.U tatínka byla zasažena motorika a navíc bral léky proti epilepsii a bylo zasažené centrum řeči.Do toho ho postihla mrtvička a do roka nám umřel.Zůstal ležákem .Omlouvám se jestli jsem tě vystrašila ale jak říkám je to pokaždé jiné a může se z toho člověk dostat.Přeji hodně štěstí v léčbě.

reagovat 3.4.2010 12:24 - anna

Můj manžel ho měl.Byl operovany,chemoterapie a ozařky.Prognoza byla velmi špatna.Měl chut žit.Dokazal se vyrovnat se situaci a dokazal byt radostny a spokojeny.Tim klidem byl uchraněny od epileptickych zachvatu.Měl zasaženy zrak,chuzi.Postupne slabnul,navaly horka v hlavě.Studene nohy a postupně ležak asi 14 dnu.Pak zapal plic a zemřel.Trvalo to asi rok.Je dobre,když pacjent muže travit zbytek života doma a nemusi umirat sam.Smrt je součast života,často zatlačena na nemocnični lužko.Doma ten člověk odejde doprovazen blizkymi.Je potřeba k tomu hodně sily,ale člověk ma pak určite skušenosti,ktere davaji silu žit dal.Přeji každemu,koho potka tato diagnoza hodně sily a využivani každeho okamžiku byt s tim,ktery odchazi čim nejvice spolu.Přeji každemu hodně sily a spravne rozhodovani.

reagovat 26.5.2010 20:21 - Maja

Přiznám se, že jsem tohle nečekala. Tuto nemoc má moje sestra. Před 2 měsíci bylo relativně vše ok, teď náhlý skok směrem dolů. Přestává chodit, mluvit, nečte, motorika je moc špatná. Stále čekám, že se to zlepší. Mám slzy v očích a přiznám se, že tohle jsem asi číst neměla.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2017 14:35 - Kacka

Pardon, že jsem tu tak dlouho nebyla, i když jsem napsala, ať se klidně ozvete. Stavíme totiž dům a máme tolik práce, že se mi to úplně vykouřilo z hlavy. Tak, když bude někdo chtít, napište buď sem (už nezapomenu, slibuju) nebo na mail: kozliksikula38@gmail.com . Jestli budu moct, ráda budu užitečná. A ještě jedna poznámka-ve světle nových skutečností bych vyměnila tu ketogenní dietu za dietu, která se jmenuje halellujah diet apod. Mají stránky v angličtině a tím se řídil též chris wark, ten má stránky chrisbeatcancer.com . Je tam hodně příběhů popsaných a jsou i na youtube. Velice zajímavé! Mimo jiné je tam maminka chlapečka s nádorem na mozku, poslali ho z nemocnice zemřít domů po "léčbě". Dostali ho z toho rodiče. Pak holka (asi 14 let nebo tak nějak),taky nádor na mozku, uzdravila se,dále 4. stadia slinivky, plic a tak - uzdraveno. I desítky let. Fakt dobrý!!! Je to o velice radikální změně stravy a postoje k životu a má to naprostou logiku. Mějte se co nejlíp

reagovat 21.7.2017 16:21 - Kacka

Dobrý den, máte zkušenosti...

Dobrý den Honzo, moc mě mrzí, jak to s vaší maminkou dopadlo, opravdu. Jen jsem chtěla říct, co se týče té hladovky, tak bavít se o tom s doktorama nemá vůbec smysl. Tam byste uspěl tak leda s jejich svatou trojicí, kterou papouškují od rána do večera. Četla jsem např. varování, že nesmíte sníst víc než 2 meruňková jádra za den, jinak se otrávíte kyanidem. A co např. životně důležitý vít. B12 - kyanokobalamin? Já jsem těch jader jeden čas 21 denně a ne umřela jsem a je plno lidí, kteří jich jedí daleko víc a kupodivu se tím dokonce uzdravují. A Breussova dieta funguje. Např.se s ní uzdravil Ing. Dvořák, který má v té knize i svou část a žije tak asi 20 let a podle doktorů mel byt

reagovat 21.7.2017 16:25 - Kacka

Dobrý den Honzo, moc mě...

mrtev těch zhruba 20 let. Na internetu je rozhovor s j.Duškem, kde mluví o dalších lidech, kteří se tímto způsobem uzdravili. Ale já jsem psala o hladovce pouze o vodě, ta funguje ještě líp, ale ne každý si ji může dovolit.

reagovat 21.7.2017 16:31 - Kacka

Jen si třeba přečtěte něco, na co přišel vědec Walter Longo + dokument zde: https://youtu.be/kFbIvPY5eh0 . Stojí za to vydržet a podívat se až do konce. Nebo třeba The truth about cancer taky na youtube. A je toho hrozně moc.k.

reagovat 21.8.2017 03:37 - Jina

Můj manžel onemocněl v 11.12.2015 a zemřel 17.7.2017 diagnoza glioblastom. Žil 17 měsíců od stanovení diagnozy.Do týdne byl operován a ihned nastoupil radiochemoterapii. Rok s touto nemocí byl skoro plnohodnotný. Manžel chemoterapii snášel celkem dobře a tak jsme po desíti měsících odjeli i na dovolenou do zahraničí.Stav se začal prudce zhoršovat 7 měsíců před úmrtím. Postupně se z něho stával ležák.V únoru letošního roku byl již plně inkontinentní ležící. Začal o všechno ztrácet zájem.Přestal číst,pak se i dívat na TV..postupně stále více spal a spal.Nakonec se přestal úplně hýbat, nemohl mluvit.Jeho mentální funkce šli dolu, až na úroveň malého dítěte. Začal mít velké bolesti hlavy,nemohl jíst a pak už ani pít. V té době jsme se už jen modlili, aby byl brzo konec.Manžel zemřel doma v mé náruči a to jen díky domácímu hospicu, který mně zásoboval nejen informacemi, ale i léky na tišení bolesti, 6x denně jsem mu píchala morfin. Byli mi nesmírnou oporou, bez nich by to sama nikdy nemohla zvládnout. Moc mi chybí, strašně se mi stýská, ale vím,že zemřel důstojně, bez bolestí v mém objetí a to mi pomáhá vyrovnat se s jeho odchodem.Na světě není léku na tuto strašnou nemoc a dle lékařů, vzhledem k povaze onemocnění ještě dlouho nebude.Všem, kteří nyní bojujete a nebo máte nemocného svého blízkého přeji mnoho sil. Není to lehké starat se o člověka s nádorem mozku a na konci to chce mnoho nejen fyzických,ale hlavně psychických sil.Když se rozhodnete nechat si umírajícího doma určitě si zajistěte domácí hospicovou péči.Bez ní se to nedá zvládnout.Zajistí vám léky, pomůcky a informace, které potřebujete.Hodně štěstí a hodně sil. J.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *