Fyzické tresty

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.12.2005 15:40 - Helena

Mám problém. V poslední době se všude dočítám, že používání fyzických trestů má na psychiku dětí velmi neblahé účinky. Na toto téma existují velmi odlišné názory. Můj manžel například považuje za normu, když dítě dostane páskem na zadek. Mě taky připadalo, že je to normální, ale ne žádnými "nástroji"!
Mám šestiletého syna a několik menších výprasků už dostal. Já mám o něj stejně strach, proč by si psychologové vymýšleli, že je to škodlivé? Cokdyž z toho bude mít nějaké následky?
Prosím, poraďte. Jaké jsou vaše zkušenosti?

reagovat 2.12.2005 22:04 - N

Heleno zkus kliknout na Google - Good parenting. Doufam ze umis anglicky a tak tam muzes najit mnoho informacnich clanku jaka je spravna vychova. Hned dopredu ti mohu zdelit, ze kriceni, nebo placani na zadek nepatri k inteligentnimu rodicovstvi a takove chovani je nepristupne - natoz ani se nezminuji o bitim remenem nebo vareckou apd.- to uz patri k tryzneni.
Bohuzel telesne trestani ma dlouhou tradici v nasi republice a lidi si neuvedomuji, ze zpusob tohoto jednaji je na nizke urovni a nepatri do nynejsi vyspele civilizace. Nikdo nema pravo se bolestive dotykat ditete, nebo mu jinak ublizovat.
Je velmi smutne, ze tvuj manzel neuctiva tve citeni a ty jako rodic mas odpovednost a pravo se zastat sveho maleho syna.
V modernich psychologickych knihach se uci proti telesnemu trestani a jaky je spravny postup k vychove deti, ale bohuzel i mnoho ceskych psychyatru je pozadu, coz jsem zjistila na ceskem internetu.

reagovat 2.12.2005 22:24 - trestaný

Nikdy, pamatuj že nikdy, trest nesmí přejít přes únosnou míru. Toho tvýho vola bych zabil. Bít šestileté dítě je absolutní NEZRALOST otce. Rád bych ho potkal a dal mu na prdel řemenem před lidmi. Já byl týrané dítě a věř mi, že dodnes takováto hovada absolutně nesnáším. Pokud chceš mít z dítěte ustrašeného kriplíka, bojícího se vlastního stínu, je to nejlepší cesta, jak toho dosahnout.
Za celý svůj dospělý život jsem neuhodil dítě, ženu a člověka vůbec. Jseš máma, nikdy nedopusť, aby nějaký kretén, byť otec, tloukl TVOJE dítě.

reagovat 2.12.2005 22:33 - trestaný

Heleno promiň, nějak jsem se rozohnil, ale prožil jsem si svoje. Fyzický trest (synonymum pro ponížení dětí), je selhání dospělého ve výchově. Jedním z cílů výchovy je, aby se děti naučily pravidla. To jde i bez bití, protože každou ránu, co člověk dá dítěti, by měl ten dospělý pocítit na vlastní kůži jako svoji chybu.

reagovat 3.12.2005 07:08 - johanz

FUJ

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.12.2012 19:21 - P

žádám trest smrti pro ty, co považují řezání dětí za normální výchovnou metodu.

reagovat 12.12.2012 19:39 - D

žádám trest smrti pro ty,...

To ale musis kontaktovat ustavni cinitele. Tady na Doktorce ho nikdo neschvali.

reagovat 12.12.2012 19:43 - ...


I já si myslím, že...

Sice starší příspěvek, ale nestačím se divit. Holku ve 14ti mlátit na holou a před mladšími sourozenci? Je mi z toho na blití.

reagovat 2.10.2013 13:06 - Eva

Sice starší příspěvek,...

mně to přijde normální a naprosto adekvátní reakce na nevhodné chování dítěte,.takové dítě není pak v dospělosti ani přehnaně sebevědomé-je vychované...

reagovat 2.7.2017 18:29 - Michal

Já jsem dostával v pubertě od mamky a sice různými způsoby. Teďkons je mi 28 a potřeboval bych opět od ženy okolo 40cítky dostat. novakabc@email.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *