Furunkly

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2003 23:09 - Rachel

Prosím o radu. Mám již několik let
problémy s vytvářením tzv. furunklů
v tříslech. Jsou velmi bolestivé. Jednou už jsem musela na chirurgický výkon. Proč se jich nemohu zbavit.
Dbám na zvýšenou hygienu, ale myslím, že bude problém jinde. Poradíte mi?
Děkuji'

reagovat 9.7.2003 21:20 - Rachel

Nikdo nemá stejný problém?'

reagovat 30.6.2004 20:41 - Alča

Ahoj, mam podobny problem jako ty. Ale me uz jeden furunkl rezali, protoze se mi tam stale tvoril absces, dokonce dvakrat, pak uz to nechali byt, protoze to pry nema cenu porad rezat, no spis uz nevedeli co se mnou. Brala jsem i antibiotika ale nepomohly. Ted uz se to zda byt lepsi, ale nedelala jsem s tim nic jineho, nez ze to kazdy den tak ctyrikrat sprchuju. No nevim jak to bude dal, ale taky bych nejakou radu brala, protoze to rezani je fakt hruza.

reagovat 5.2.2008 21:38 - veja

ahoj máms tejný problém navštívila jsem asi 5 doktorů nikdo si s tím enví rady je mi 15 furunkly s emi dělají už 5 let mám jich vážně hodně pořád se to rozšiřuje dochtoři si s tím enví rady a vykašlali se na ěm že prý se toho už nezbavím že je to nevylečitelné takže hrůza :('

reagovat 17.2.2008 19:23 - Eva

Ahojky, je to stafylokoková infekce podkoží...doporučuji imunologii, dobrou kožní a doufat!'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2012 23:47 - adri

Dobrý deň,ak vám už nič proti zlatému staf. nepomáha vyskúšajte znovu uvedený osvedčený liek na zlatého stafylokoka špeciálne na mrsa - STAFAL
kvapky ,mne zabral,ako som sa dozvedela na trhu bol už 20 rokov ale potom nejak mali pauzu a teraz sa opať dá zohnať.Neviem ako je dostupný V CR, tuším len u imunologov a alergologov ,ale v SR vám ho može predpísať každý lekár.Bohužial produkujú iba obmezené množstvá.Je to ako zázrak.

reagovat 25.9.2012 14:29 - martin

Prosím o radu. Mám již...

furunkle sa tvoria keď je prehritý organizmus-schladiť ho-akupunktúrta

reagovat 29.4.2013 10:28 - Honza

Nemůžu vyléčit hnisavá zánět na tváři již 3 roky - stále se vytváří strup, který praskne a začne to znovu - vyzkoušel jsem kromě doktorů a dermatologů více variant - marně.

reagovat 29.1.2014 11:37 - Robert

Ahoj, jsem ráda za tuhle...

Blanka: v obličeji je to nebezpečné (zánět resp. infekční hnis z furunkulu se může v nejhorším případě dostat až do mozku nebo do srdce) Četl jsem, že pokud je furunkl v oblasti nad pusou, kolem nosu či v nose, je vždy z tohoto důvodu třeba navštívit lékaře. (ATB mají fungovat, ale zdaleka ne všechny typy) A nesmí se to vymačkávat. A v rámci prevence si človek nemá trhat chloupky z nosu.

reagovat 27.5.2016 09:08 - Ondra

Doktorka na chirurgii mi poradila účinný způsob, jak se furunklů zbavit bez řezání. Poradila mi, ať si čistý furunkl natírám betadinem. Už jsem to párkrát zkusil a vždycky to fungovalo. Furunkl vždy nejdéle během 4 dnů zmizel.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *