Frolovův dýchací trenažér

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.10.2001 12:29 - Eva

Má někdo zkušenost s Frolovovým dýchacím trenažerem? Je to pomůcka pro tzv "endogenní" dýchání, vypadá jako plastový kelímek s husím krkem, kterýzto se prodává za 550 až 650 Kč. Všechny reklamní materiály vč knihy T. Kozlovove "Nové dýchání - nová naděje" mu pripisuji skvele ucinky na radu nemoci. Snaha vyvolat touhu potenciálního zajemce tuto věc vlastnit a vyzkoušet je víc než zjevná. Ráda bych taky nějaké informace "z druhé strany", jestli už to někdo vyzkoušel a s jakým efektem. Díky za odpověď

reagovat 17.3.2002 17:59 - Jindra

Já to mám už rok.Používal jsem to intenzivně loni asi 14 dní a teď na jaře asi 14 dní.Vždy se pak dostavily nějaké problémy,zahlenění,ranní kašel nebo teď teplota a únava.Věřím,že to jsou jen očistné procesy,problémy jdou zevnitř ven.Na rozdíl od klasické medicíny,která potlačuje příznaky hlouběji.Ale když chodí člověk do práce,tak je to problém překonávat.Takže věřím,že to funguje,ale chce to každodenní používání a vytrvat i když se objeví nepříjemné reakce.A podobný,mnohem levnější přístroj (pomůcku) prodává B. Nový,bylinkář a léčitel.Vyrábí to z vodovodního sifonu,účinek údajně podobný.Psali o tom v Regeneraci,článek by měl být i na webu Regenerace.

reagovat 18.4.2002 14:45 - Jana

Já používám asi 3 týdny "sifon" od p. Nového.Před tím jsem měla problém s ušima.Hlavně s pravým, kdy jsem pociťovala návaly tlaku uvnitř ucha. Bylo to velmi nepříjemné. Dále se mi špatně dýchalo, nemohla jsem dodechnout. V současné době tlaky v uchu téměř vymizely a dýchá se mi o 50% lépe. Budu pokračovat v dýchání přes sifon co nejdéle.

reagovat 1.11.2002 09:44 - Šárka

Kde se dá tento přístoj koupit poradí mi někdo?Děkuji

reagovat 1.11.2002 15:32 - Ivo

Frolovův trenažér Vám můžeme poslat na dobírku. Pokud máte zájem, pošlete mail.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.5.2014 19:10 - Michal

Porcovanej dech ani né nebo...

Jardo docela mě překvapilo že po tom hlubokým nádechu do břicha děláš 10-15 v pauzu ,jelikož v tý knize od Frolova se myslím píše : Jakmile se nadechněte ihned začněte vydechovat pomalu a úsporně.Jinak já sem ze začátku taky sledoval hodiny ale ted už jedu jenom 20 min ráno když vstanu a 20min večer u tv a vteřinky si občas počítám jen tak v duchu.

reagovat 18.5.2014 20:23 - Jarda

Jardo docela mě překvapilo...

Michale taky jsem tu kihu čet a to ihned vydechovat je tam psaný myslím pro prvotní nácvik,podle mně ta metoda je založena (na stálém nebo dlouhodobém malém přetlaku v plících)krátkým nádechu do břicha a pak buď pauza a pozvolný výdech a nebo krátkodobé několikáté přerušované vydechování.

reagovat 19.5.2014 20:49 - Michal

Michale taky jsem tu kihu...

Aha tak to si ani nevzpomínám že by tam psal Frolov že je tohle pouze počáteční postup.Vím že tam byla zmínka o tom přetlaku v plících to je fakt.Já měl tu knížku pujčenou jenom na víkend takže jsem jí docela prolítnul :-) a i tak se mi zdálo že kdyby byla poloviční tak je to až až.Ted jsem si pročetl ten návod co je u trenažeru a tam se píše : Nádech i výdech provádíme skrz vodu.To teda moc nechápu jelikož nádech by se snad měl provádět nosem ne?

reagovat 26.5.2014 19:08 - Jarda

Aha tak to si ani...

Knížku jsem přečet skoro celou,ale je v ní hodně odbornýho vysvětlování co a jak se děje v těle a pak o výsledcích co skoušeli ruští lidi.
Jinak nosem nadechovat při výcviku a pak při dýchání venku,účinější má být ale nádech i výdech přes vodu trenažéru.

reagovat 2.3.2018 17:15 - KAREL

pro dagmar: i v Česku už by...

MÁM VROZENÉ BRONCHOEKTAZIE A ZATÍM NIKDO NEVÍ CO BY POUŽITÍ FROLOVOVA DÝCHACÍHO TRENAŽERU MOHLO ZPŮSOBIT. MŮŽETE MNĚ PORADIT KDY BYCH KNÍŽKU SEHNAL ? DĚKUJI KAREL

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *