Formální manželství - udržovat nebo ne ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2012 14:44 - Veronika

Ráda se podělím o zkušenosti s ženami, případně i muži, kteří většinu týdne žijí z důvodu zdáleného pracoviště partnera s dětmi sami. Pracují, případně dojíždí za prací jako já a manžela vidí občas večer, povětšinou ale pouze o víkendu.
Jsem jednou z takových žen a bohužel nás nepojí s mužem ani podobné zájmy a koníčky, kterým on se celkem bez ohledu na mně věnuje právě o víkendech. Podle jeho názoru má plné právo disponovat volným časem podle svých představ. On totiž vnáší do rodiny větišnu financí. Jsme zatíženi hypotékou a máme studující děti a daleko za prací šel pácě proto, že nic slušně placeného v našem regionu nenašel. Žijeme tak už rok a cítím vzájemné odcizení. Také sex z našeho společného života téměř vymizel. Nežije se mi lehce-nebo spíše-žiju dost neradostně. dojíždím za prací, je náročná na čas, po ní pouze nákupy, vaření, dům, péče o něj, děti, zahrada, domácnost. Jsem schopna si zajistit nějaké minimum času na kamarádku nebo koníčky, ale upřímně řečeno mi začíná chybět muž. Je mi čtyřicet pět let a je mi smutno z pomyšlení, že daným směrem se bude beze změny ubírat zbytek mého života. Napadají mně i myšlenky na rozvod, ale s mužem nemáme žádné konflikty, pouze se míjíme, jsme občasnými spolubydlícími. Oba vyděláváme podle svých sil a možností, zajišťujeme potřeby dětí a žijeme každý to své bez hádek, střetů. Viditelný důvod k rozvodu není. Přesto je to jakýsi podivně prázdný život pro mně.
Zažíváte někdo něco podobného ? K čemu se v případě takového životního uspořádání upínáte ? Vystačíte si sami ? Nestrádáte, není vám smutno ? Má podle vás takové soužití smysl, cenu ? Hodně otázek, ale budu ráda za pohled na věc očima jiných, kteří vědí, o čem píšu .... hezký den.

reagovat 27.4.2012 15:46 - Takových

rodin je. Hlavní věc je, že fungujete jako rodiče, finančně, sociálně..Chlapi si budou vždycky dělat co chtějí. Musíš se naučit vystačit si sama se sebou, myslím duševně. A neřešit prkotiny.

reagovat 28.4.2012 23:02 - Aneta

Mi to nepříjde ,jako řešení prkotin.Láska,cit,něžnosti,sex do vztahu každopádně patří. Pokud se člověk cítí ve vztahu prázdný,odcizený a strádá asi je na místě to řešit.Pokud ovšem má tvůj manžel Veroniko potřebu to řešit.Možná mu takové soužití vyhovuje.Jen se mi nabízí otázka - nemá tvůj manžel milenku?Pokud se milenka 100% vylučuje,asi nezbívá,než si s manželem vážně promluvit- jak se cítíš,že strádáš.Muži neumí číst mezi řádky.Možná už jeho city po letech k tobě ochladly...Řešila bych to komunikací,poradnou.Pokud nebude vůle ze strany manžela to řešit,domluvit se na formálním žití a říct mu natvrdo,že si někoho najdeš.Třeba to s ním pohne.

reagovat 28.4.2012 23:07 - Aneta

Mi to nepříjde ,jako...

oprava "nezbývá" - blbne mi klávesnice

reagovat 29.4.2012 09:31 - Aneto,

oprava "nezbývá"...

to není klávesnicí...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.5.2012 09:49 - Verunce a Ivaně

Žena, která včas neotevře...

Rozumím vám a souhlasím.Myslím, že lépe se dá žít jen s mužem, který má v sobě kousek žanské duše, ten rozumí, ten je empatický. Ale je jich málo, zoufale málo. Závidím těm, kterým se
ve vztahu daří i ve starším věku.A závidím i ženám, které berou všechno lehčeji...
Ala.

reagovat 3.5.2012 09:49 - Ala

omluva za překlep: "ženské duše"

reagovat 3.5.2012 22:01 - Ivana

Rozumím vám a...

Alo, to jsi napsala přesně. Ano, je k závisti i lítosti, když je krásný vztah i v důchodovém věku a když dokáže žena brát vše lehčeji. Je to pravda.

reagovat 2.7.2014 11:12 - M

Ráda se podělím o...

Ano, vubec nevím, jak tohle řešit. Jsem jako bez života, prázdná. Je mi teprve 31.

reagovat 2.7.2014 13:10 - D.

Ano, vubec nevím, jak tohle...

Máš děti? Jak to bere manžel-přítel? Zkusila bych si s ním promluvit, možná zajít do poradny a pokud by to s ním nepohlo, našla bych si milence. Pokud ještě nejsou ve hře děti, uvažovala bych o tom, že ho opustím. 31 není žádný věk a myslím, že se ještě dá začít znovu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *