Fobie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2001 19:15 - Tity V.

Prosím o informaci či odkaz na literaturu: jak se zbavit fobie. Vadí mi pohled na výše uvedené živočichy "bez nožiček", kteří lezou, kroutí se apod. Vadí mi i v televizi, v reklamě, na fotografii, atd. Počínaje dubnem jsem stále na pozoru, kdy zase něco takového uvidím. Mám obvykle "štěstí" a vždy narazím alespoň na rousňáka. Kdo chce vidět hada, vyráží se mnou do lesa. Úspěch téměř zaručen. Tato havěť (zvířátka prominou), ve mne vzbuzuje odpor, hnus, nevolnost, zvedám nohy ze země (např. u TV), štítím se. Nerada se i patlám s masem, nemohu porcovat rybu či kuchat kuře apod. Jsem normální ženská, které žádný chlap (ani otec) fyzicky neublížil (ženská také ne, krom pár výprasků od maminky). Čekám miminko - a co když to bude kluk, který mi bude tahat domů užovky. Přece nebudu hystericky jančit, abych mu byla k smíchu nebo v něm nevyvolala též fobii. Jinak jsem v pohodě. Děkuju všem za seriózní, nepokoutní a rozumné rady, typy a odkazy. Díky. Tity.

reagovat 13.2.2001 20:45 - Petra

Dobry den, obratte se na zkuseneho psychoterapeuta.Fobie se uspesne leci kognitivne-behavioralni terapii, tzv.expozici, coz je vystaveni podnetu z ktereho mate strach, ve fantazii nebo realite.Ale nezkousejte to sama, protoze pokud by jste prozivala strach, unikla by jste z teto situace a potom by se Vase fobie prohloubila.Pri teto terapii se naucite zklidnit svuj strach.

reagovat 13.2.2001 22:42 - Tity V.

Velice příjemně mě překvapila Vaše rychlá odpověď. Děkuji. Je i fajn, že existuje tento způsob "poradenství". Ale k Vašemu doporučení. Trochu jsem se psychologií na studiích zabývala a zpřátelila se i s lidmi, kteří se psychologií zabývají profesně. Tento problém jsem s nimi i konzultovala. Osobně mi odmítli pomoci z důvodu našeho přátelského, tudíž osobního vztahu. To je v pořádku. Sdělili mi, že se to léčit dá navozením hypnózy, ale že se to skutečně musí umět, aby nedošlo k hysterické reakci a následnému šoku. To by se v mém případě stát mohlo. A v současné době (těhotenství) si nechci způsobovat něco nepříjemného. Vlastně ani po tom. Navíc jsem materialisticky založená a mám odstup od technik jako je holotropní dýchání a pod. Přesto jsem zkusila navštívit psychologa. Vycítila jsem, že psycholog vychází z Freuda a domníval se, že fobie z hadů (připomínající penis) = fobie z mužů. Též jsem dostala otázku zda s někým žiju (zřejmě zda s mužem či s ženou). Už tento postup mne zarazil a nebyla jsem přesvědčena o skutečné profesionalitě tohoto psychologa v této problematice. Též mě zarazilo, že po konzultaci jsem byla vyzvána k zalehnutí na lůžko. Byla mi puštěna meditační hudba, která tvořila kulisu pro "uspávající" monolog, který ve mne snad měl vzbudit sexuální cítění. To mi bylo dost nepříjemné a navíc jsem nic takového nečekala. Vždyť i u lékaře jsem předem informována o tom, že buď dostanu injekci nebo budu operována a proč. Navíc sezení u psychologů trvají "jen" hodinu a jsou jednou za měsíc - i déle. To podle mého názoru nemůže problém vyřešit v rozumné době. Obávám se, že podobné "manipulace" už nebudu chtít znovu podstoupit. Existuje pro mne jiná možnost? Možná by mi pomohlo přečíst nějakou odbornou publikaci. A co výklad snů? Stejně nikdo jiný než já nedokáže mé sny i hypnotické představy vysvětlit, protože nemá mé prožitky, vzpomínky, pocity, myšlenky atd. Ještě jednou děkuji za ochotu a čas se tímto dotazem zabývat. S pozdravem - Tity.

reagovat 14.2.2001 10:39 - Mirka

Naprosto stejným, hrozným způsobem mám neovladatelný strach z ptáků. Hlavně z holubů. A představ si, že každý se tomu strašně diví. Vždyť jsou tak milí. No a co s tím.

reagovat 14.2.2001 11:18 - Tomáš

Nedivím se tomu. Proto, abyses zbavila fobie, musíš něco sama udělat. Pomohla by regresivní psychoterapie. Předpokládá to Tvoji aktivní účast. Ale není to nic hrozného, fobie se dají poměrně dobře řešit. Máš-li zájem o podrobnější informace, napiš mail. Ahoj

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.6.2018 22:17 - Martina

Děkuji paní Martino za...

Pane Gabore, nejsem Dr. ani farmaceut, ale jednu dobu jsem s lidmi kteří brali léky spolupracovala. A s Lexaurinem a Xanaxem (Neurolem) jsem měla osobní krátkou zkušenost.

Tak si dovolím napsat svůj názor. Grandaxin bych nebrala vůbec, je velice slabý a na panické ataky nezabere. To už bych raději pila bylinkové čaje.
Brát Lexaurin na noc...proč? Vy špatně spíte?
Lexaurin je skvělý na zklidnění, ale přes noc se z něj vyspíte a tak Vám nemůže pomoci, když máte fungovat přes den mezi lidmi.
Osobně bych užívání Lexaurinu přesunula na den, ale jen při stresových situacích jako bylo např. pro Vás letadlo, opuštění pokoje nebo nastoupení do autobusu. Většinou člověka uklidní do 20 minut, tak se to dá naplánovat. Buď 1,5 mg, když nezabere tak 3 mg. Když se neužívá pořád, je riziko závislosti malé, až mizivé.

Jestli budete mít náladu, přečtěte si tady na Doktorce diskusi: Lexaurin,Xanax-vase nazory, dá se to zadat do vyhledávače. Tam se lidi svěřují, samozřejmě jsou tam asi i prodejci a hádky jako všude, ale dá se tam něco vyčíst.

Každopádně jestli se rozhodnete pro konzultaci s jiným psychiatrem, bude to nejlepší.
Moc Vám přeji, ať se Váš stav zklidní a můžete si užívat cestování a pohodového života.


reagovat 17.6.2018 22:30 - Martina

Děkuji paní Martino za...

Ještě jedna poznámka. Vzhledem k věku bych o radu také požádala praktického lékaře. Ten by Vás měl znát nejlépe. Zná Váš tlak, srdíčko a snad i ví, že máte psychické potíže.
Někdy to pochopí lépe než psychiatr a poradí selským rozumem. Prášky jako Lexaurin, Neurol může napsat i on.
Oni existují psychiatři, kteří rozdávají AD i Lexauriny "hrstmi" a pak také ti, co si myslí, že už to nemá cenu, radí Vám hlouposti a bojí se změnit léčbu.
Možná by Vám praktický lékař pomohl více, než psychiatr.

reagovat 19.6.2018 16:17 - gabor

Děkuji pani Martino vaše informace jsou promne cenné a budu se jimi řídit a ten Grandaxin vyřadím a zaměřím se na Lexaurin já měl obavy že budu na něj závislej ale jak to popisujete i návod jak ho používat tak to přesně odpovídá mím stavům a budu se snažit to dodržovat ještě jednou Vám děkuij za Vaše rady .Gábor

reagovat 2.7.2018 17:37 - Vracím

diskusi do aktivních.

reagovat 2.7.2018 17:54 - Křesťan

Mám fóbii z ateistů

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *