Flám v Bangkoku - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.3.2013 22:56 - Flám v Balúčistánu

http://diskuse.doktorka.cz/unos-ceskych-turistek-v-pakistanu/archiv/30/

reagovat 21.5.2018 01:02 - Flám v Pákistánu

https://zpravy.idnes.cz/ceska-drogy-pakistan-soud-precetl-obvineni-pasovani-drog-pza-/zahranicni.aspx?c=A180424_170512_zahranicni_lre

reagovat 21.5.2018 08:03 - D

Průsery evropské, a v rámci ní i české, mládeže s drogami v exotických asijských destinacích s přísnými systémy protidrogové (a obecně protikriminální) represe patří k dobrodružným půvabům dnešního světa. Tito mlaďoši a mladice, jsou-li z EU, bývají při dopadení jen zřídka popravováni, ale můžou si odkroutit pořádné pálky v brutálních exotických kriminálech, které mohou být doplněny i dodatečnými lety v kriminálech domovských. Náš Novotný by o tom mohl vyprávět, a i Hanykovič, pokud by byl ještě naživu. Na oba je správné hledět jako na velmi exoticky dobrodružné postavy našich národních dějin, a s atraktivní zajímavostí je připomínat v různých odstrašujících školních historkách talentovaných pedagogů základních škol.

reagovat 21.5.2018 09:58 - D

Průsery evropské, a v...

Nebo teda ten výše zmíněný zesnulý český dobrodruh se správně píše Hanykovics - vliv to maďarštiny.

reagovat 21.5.2018 23:05 - D

Překopírovávám zde svůj vynikající tři roky starý příspěvek z jiných vláken:

Jsem upřímně fascinován, ba přímo (mimosexuálně) vzrušen, středeční popravou osmi usvědčených drogových pašeráků v Indonésii.

Před popravčí četu byli v daný den časně zrána postaveni na vězeňském ostrově Nusakambangan pod střední Jávou tito odsouzení: Myuran Sukumaran a Andrew Chan z Austrálie; Okwuduli Oyatanze, Martin Anderson, Raheem Agbaje Salami a Silvester Obiekwe Nwolise z Nigérie; Rodrigo Gularte z Brazílie; a konečně Zainal Abidin z domovské Indonésie.

Přípravám na danou popravu bylo věnováno mnoho pozornosti ve světových médiích. Odsouzení, jejich blízcí a celá světová veřejnost byli o chystaném aktu informováni tři dny dopředu.

Bezprecedentní byl potom nátlak nejen ze strany příbuzných odsouzených, ale i Austrálie. Brazílie a dalších zemí, generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona i různých nevládních organisací na Indonézskou republiku a jejího presidenta, Joko Wododa, aby byla daná poprava odložena, či úplně odvolána.

Vedle Francouze Serge Atlaoui, který měl být původně rovněž popraven s danou skupinou, a jemuž byl poskytnut odklad již dříve, byla nakonec dočasně ušetřena popravy pouze Filipínka Mary Jane Veloso.

Dojemné byly scény příbuzných, kteří se před popravou loučili se svými nejbližšími. Sestra jednoho z odsouzených byla do té míry zmáhána žalem, že se jí doslova podlamovala kolena, a byla tak schopna chodit pouze s podporou svých psychicky stabilnějších blízkých. Ti všichni pak naříkali, křičeli a prosili indonézskou vládu o milost pro jejich rodinné příslušníky.

Odsouzeným byla v předvečer popravy nejen vyhrazena možnost se osobně rozloučit se svými rodinami, ale též hovořit se svými právními zástupci a duchovními. Jak odsouzení, tak jejich příbuzní, se pak věnovali v navzájem ne příliš vzdálených místech modlitebním přípravám na blížící se popravu.

Mezi tím dodaly, opět za mimořádné pozornosti médií, pohřební služby rakve a kříže s vytesanými jmény odsouzených jak s datem narození, tak i s očekávaným datem úmrtí.

Ve své poslední hodině se odsouzení modlili, pěli křesťanské oslavné hymny jako Amazing Grace (Už z hor zní zvon), a naposledy jeden druhého bratrsky objal. Vzhledem k tomu, že odsouzených očekávajících popravu bylo ten den osm, mohlo teoreticky dojít až k 28 objetím, pokud by se měl obejmout každý s každým (právě takový je totiž počet kombinací osmé třídy o dvou prvcích).

Každému z odsouzených pak byla na popravišti na Nusakambanganu dána možnost, aby si sám vybral, zda chce zemřít ve stoje či v kleče, a zda chce čelit popravčí četě s páskou na očích či bez ní, a dozorci pak každého z nich uvázali na speciální kříž.

Samotné zastřelení pak prováděla popravčí četa o dvanácti mužích, z nichž však pouze tři měli ostré náboje. Povel ke střelbě byl dán velícím důstojníkem prostřednictvím pořadového máchnutí mečem.

Po střelbě popravčí čety bylo tělo každého z odsouzených podrobeno lékařské kontrole, a pokud byl odsouzený stále při životě, byl ještě střelen i z důstojnické pistole do hlavy.

Neoficiálně pak informovala o uskutečnění popravy některá indonézská média prakticky ihned po aktu, ale oficiálně došlo k potvrzení popravy ze strany odpovědných úředních míst až po několika hodinách.
Indonézskou státní hymnu naleznete zde: youtu.be/Rc2dG7uMlhA

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.5.2018 07:25 - D

Byla to jejich volba,věděli...

Životy lidí jsou dočasné a postupně spotřebovatelné tak jako tak. A zkracuje je kdekdo. I ti, kteří vyrábějí či prodávají alkoholické nápoje, cigarety, a kvanta dalších položek. Vy byste taky každého zabíjela.

reagovat 22.5.2018 23:56 - luci

Životy lidí jsou dočasné...

Každého ne,jen bezohledné škůdce společnosti. Těžko chápu proč naše politická reprezentace vynakládá takové úsilí a prostředky pro záchranu takových šmejdů? Přitom pro opravdu potřebné nejsou peníze.

reagovat 23.5.2018 07:59 - D

Každého ne,jen bezohledné...

Takže ohleduplné škůdce byste ušetřila?

A podle jakých kritérií chcete škůdce společnosti dělit na bezohledné a ohleduplné?

reagovat 23.5.2018 09:48 - luci

Takže ohleduplné škůdce...

Pokud jste neměl blízkého člověka závislého na drogách,který na to doplatil životem,nemá cenu diskutovat.

reagovat 23.5.2018 10:18 - D

Pokud jste neměl blízkého...

Lidé se i přežírají k smrti, uchlastávají k smrti, zakuřují své plíce k smrti, předávkovávají legálními drogami k smrti. A všichni takové známe.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *