Fit pro život

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.11.2004 07:43 - Barbara

Zakládám toto téma pro příznivce stravovacího stylu Fit pro život. Začala jsem v létě jíst dopoledne jen ovoce a zhubla jsem zatím 5kg.
Prosím ty, kteří mají dlouhodobější zkušenosti s tímto stylem stravování, aby se zapojili do diskuse a podělili se o ně.
Zajímá mě, jak probíhá ozdravení těla dále, jak se stravujete ve zbytku dne a jestli se vám tento styl osvědčil.
Potřebovala bych poradit, jak dále. Potřebuji nejen zhubnout, ale také zlepšit svůj zdravotní stav - alergie, zimní únava a spavost.
Zatím ahoj a díky za odezvy.'

reagovat 22.11.2004 15:07 - Radka

Muzes napsat svuj mail?

reagovat 22.11.2004 16:30 - Lenka

Ahojky.... také se ozdraví životní styl zajímám ale je to opravdu pro mě těžké jíst zdravě a pochutnat si mám ráda jídlo jenže mi třeba dušená zelenina nechutná a musím se doní nutit nehledě na to že zeleninové saláty se taky nedají jíst každej den opravdu by se mi také šiklo jak to ty co již tak žijí dělají co třeba jí celej týden od rána do večera a hlavně jak to řešej když ten jejich partner na tohle není a chce tu fuj uzeninu a vepřový:-)'

reagovat 23.11.2004 08:07 - Barbara

No když partner nechce jíst zdravě, tak je to jeho věc. Neomezuji ho, ale pro sebe dělám vždycky tu zdravější alternativu, většinou to jde.
Ať si snídá své párečky a buřtíky, já si udělám ovocný salát s oříšky, na svačinu zakousnu do banánu.
Když dělám třeba zapékané těstoviny nebo brambory, tak si dám část čistých surovin bokem, mu tam přimíchám to uzené a sobě dušenou brokolici.
Když partnerovi smažím řízek a dávám mu k tomu bramborový salát, tak já si ten řízek udělám v alobalu a k tomu si dám zeleninový salát.Já zase saláty mohu každý den. Ale nedělám si je jen zeleninové, používám do nich vařené těstoviny,luštěniny, rýži. Dělám si denně jinou variantu salátu, aby se mi neomrzel, tu přidám tvrdý sýr, tu Lučinu, zakysanou smetanu, uzený sojový sýr. Je to o fantazii.
Objevila jsem spoustu nových surovin, jako je kuskus, tofu,různé druhy fazolí a barevné čočky, jáhly, pohanku. Jde z toho opravdu čarovat.
Chce to více přemýšlení a používám více nádobí, ale mé zdraví mi za to stojí.'

reagovat 23.11.2004 15:53 - Lenka

Pro Barbaru: A než si se začala takhle stravovat je nákej rozdíl třeba v únavě? jsem pořád unavená dělám na směny a jsem schopna spát i 10hodin denně.A jakej byl tvůj první impuls přejít na jinou stravu? Měla jsi taky třeba absták na ty nezdravé jídla ? A co čokoláda? Jíš jí?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.2.2013 11:39 - lída

je mi 55let ,ale před 20lety jsem držela dělenou stravu a za 5 měsíců jsem měla dole 15 kg,cítila jsem se skvěle :-)a každému bych ji doporučila ,dopoledne se musí jen ovoce..potřebuji zase nějaké kilo dát dolů, tak nevím jestli nezačnu opět dělenou stravu..ale roky jsou tady a kila půjdou dolů hůř..tak uvidím..

reagovat 25.9.2013 19:24 - annicka

VZP nabízí 25. září svým klientům další možnost otestovat si své tělesné hodnoty a také se dozvědět něco o zdravé výživě a aktivním životním stylu.
Poradna se uskuteční 25. 9. 2013 od 10.00 do 16.00 hodin v prostorách klientského pracoviště v Plzni na adrese sady 5. května 59. Akce pořádáme ve spolupráci s partnerem našeho Klubu pevného zdraví, výživovou poradkyní Bc. Petrou Landergotovou. Akce je zaměřená na měření tělesného tuku a dalších tělesných hodnot přístrojem INBODY 230 včetně doporučení správné životosprávy. Vše bude spojeno i s nabídkou příspěvků VZP na pohybové aktivity.

reagovat 23.1.2014 12:11 - Ladislav

Zakládám toto téma pro...

Nazdar, již 21 let žiju podle knihy Fit pro život. Celý den jím jenom ovoce na lačný žaludek (většinou jablka), každou hodinu si dám 2 jabka. Za celý den sním cca 2kg jablek. K večeru kolem 16 hodiny si dám normální jídlo (brambory,nebo věci z prodejen zdravé výživy),jednou za čas zhřeším a dám si třeba brambůrky. Uvedené jídlo nejím z důvodu , že mi pomáhá přežít, ale z důvodu ,že na něj prostě mám chuť. Před ovocem jsem jedl 30 roků klasické české jídlo, takže chutě mi zůstali...... Začátky byli ovšem kruté, kolikrát jsem chtěl přestat, ale sportoval jsem ( běhal jsem) a ovoce mi začalo pomáhat, měl jsem plno energie, únava přicházela pozvolna, podával jsem lepší výkony, po běhu jsem se cítil výborně, únava byla menší než po běhu ,kdy jsem měl v sobě klasické jídlo. Postupem času jsem zjišťoval , že získávám sebevědomí, cítil jsem se výborně, plno energie....,kterou vždy ztrácím po klasickém jídle. Přestal jsem konzumovat maso, mléko, vajíčka, jsem zdraví, vážím 62kg, měřím 172cm, vážím stejně již uvedených 21 roků, mám pozitivní myšlení, jiný pohled na svět. Již bych neměnil, uvedená výživa mi změnila život-k lepšímu. Hlavně to chce pevnou vůli, a také pohyb-úplně stačí klasika-přirozenost-běh, rychlejší chůze. Výsledky se postupem času dostaví, tělo je chytrý stroj, stačí své tělo poslouchat a tělo se ti odvděčí.

reagovat 23.1.2014 12:13 - Ladislav

Zakládám toto téma pro...

Mohu dostat Tvůj email.

reagovat 28.6.2014 21:03 - silva

ahoj, já a můj manžel se snažíme dodržovat fit pro život od 90 let, dá se říct s nějakými přestávkami které se bohužel vždy projeví přibýváním an váze a zhoršením zdraví, bohužel nezdravých lákadel je spousta a ani nám se nedaří aby se tento životní styl stal i plně naším ale nedám na něj dopustit!!Rozhodně mu vděčíme za to že skoro nebýváme nemocní lékaře navštívím tak jednou za 5 let, a pokud fit porušíme na delší dobu tak se nás okamžitě chytne choroba tak se rychle k fiťáku vracíme.obdivuji ty ,kteří tento životní styl vzali za svůj,kombinace jídel a dopolední ovoce či šťávy mnohé děsí ale je to jen o zakořeněných zvycích, moje sestra se snažila 20 let zhubnout a byla pořád nemocná nedala si říct ať zkusí fit.. to bylo pořád že to nedokáže jíst ovoce a maso se zeleninou a kdoví co...když byla zase skoro rok na nemocenské a málem přišla o práci pustila se do toho měla 108 kg nyní má 76 zdravotně dobře a doufám že se ke starým zvykům už nevrátí.knihy Fit pro život jsou už omšelé ale stále se k nim vracím aby to bylo tak jak je to tam napsáno, protože jsem slyšela že někdo to prý dodržuje a přitom nejí to co může a jí to co je tam zapovězeno takže prosím kdo chcete tento živ.styl vzít za svůj prostudujte si originál knihy.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *