Fimoza relativní

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.11.2011 22:37 - Michal

Mam problem ze pri stoporeni penisu sa mi neda predkožka riadne stiahnut. Ale ked mam penis v kludnom stave, vtedy sa mi da stiahnut. Cize hygienu mozem v pohode dodrziavat. Je aj tato takzvana relativna fimoza dovod na obriezku ?

reagovat 16.1.2012 16:36 - Leoš

Dobrý den,
můj problém spočívá v tom, že při ztopořeném stavu mi nejde stáhnout předkožka a když se o to pokouším bolí to, když penis není ztopořený předkožka stáhnou jde bez problémů. Dočetl jsem se, že jde o zúženou předkožku neboli fimózu. Lze tento problém řešit i jinak nežli obřízkou? A jesli ne tak na kterém oddělení nemocnice tento zákrok provádějí?
Předem děkuji za odpověď.
Odpovědi prosim zasílejte na e-mail panda566@seznam.cz

reagovat 7.11.2012 16:23 - Steve

Pánové, tento problém se řeší obřízkou ... mám to taktéž za ssebou. Jiná možnost není. Jinak je to hrazeno plně pojišt'ovnou, takže za operaci neplatíte nic. Pouze se platí za pobyt v nemocnici na den (dnes 100Kč na den, 1. a poslední den jsou brány společně za jeden celý den) Pobudete si v nemocnici 4-5 dny. Pak se to hojí celkem pomalu, ale jiná cesta není. (cca 4-6 týdnů) info o zákroku najdete na internetu.

reagovat 7.11.2012 17:43 - Pokud jde přetahovat v klidu

Dobrý den,
můj problém...

není obřízka nutná. Chce to jen cvičit a přetahovat, přetahovat. Nejlépe za pomoci kortikoidní masti. Důvodem k obřízce je jedině fimóza, která nejde přetáhnout ani v klidu. Ta může být i místy srostlá se žaludem. Třeba když se s ní necvičí už od dětství. V některých prudérních rodinách se to stydí malému klukovi ukázat kvůli tomu, že takové cvičení s předkožkou má blízko k honění. Tím ale klukovi jenom zadělají na budoucí problém.

reagovat 8.11.2012 16:44 - Steve

Zda nutná obřízka je či není posoudí odborník Urolog v jeho ambulanci po odborném skouknutí ... v tom se snad shodnem, ne? Jinak si myslím, že žádný mastičky stejně nepomůžou snad jen pokud to je problém v malém. Pokud je to větší problém a k tomu krátká uzdička, tak na to žádná mastička nepomůže - jedině skalpel ;-) Jinak kůže jako předkožka moc vytahovat nejde, hlavně to nejde moc praktikovat pomocí nějakých vytahovacích pomůcek, protože je to na penisu. To jen divoši v divočině umí vytahovat kůži na ledasčem ale zda i předkožku, to teda netuším :-) nejspíš to šmiknou jako rituál hned po narození, tak jako dělají i jiná náboženství. (Židé, Muslimové atd.)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2015 00:59 - gin

Jožo, kolik ti je? Podívej se do rubriky INFO PRO CHLAPCE na článek Fimóza na stránkách www.obrizka-chlapcu-cz0.cz. Potíž je v tom, že operace Trojitý řez (kdyby selhaly jiné metody) se asi v ČR ani na Slovensku nikde nedělá. Vím však, kde ji dělají v Německu.

reagovat 6.3.2015 05:28 - gin

ja mám taký problem ako...

Okopčil jsem tu starší příspěvek z fóra sexus. cz aby nejen jožo, ale i jiní viděli, že to jde i bez obřízky. Pokud není doktor z těch, kdo na obřízkách rejžují nebo není zblblej emerickou kryptonáboženskou pseudovědou, tak může i dobře poradit, jak dosvědčuje tento případ.

Miras (věk: 28) říká:
To se mi líbí! To se mi nelíbí!
Zdravím všechny, tak jsem si po přečtení pár komentářů řekl,že sem musím něco taky napsat,protože mi přijde,že spousta postižených Fimózou jsou přesvědčeni,že jediné východisko je obřízka. Před pár lety jsem si to také myslel, měl jsem pocit, že už na nic jiného, než na můj žalud nemyslím a mám strach jen pomyslet na to, co budu dělat a že snad nikdy nebudu mít holku, protože jí ho nikdy nebudu moct ukázat. Určitě většina z vás to má stejně, pořád jsem to oddaloval a myslel si, že se to nějak vyřeší samo, jenže když mi bylo 15 let, tak strach a nepříjemný pocit při ztopoření mě donutil jít k lékaři. Máma o tom věděla připravila mě na to, že to nebude příjemné a že to má svá pro a proti. Po návštěvě lékaře jsem měl smíšené pocity, protože i když mi nekoukala ani špička žaluda, tak mi doktor dal na výběr. Buď úplná obřízka nebo hoodně poctivý tréning. Přišlo mi, že to není zastánce obřízky a tak mi řekl, ať zkusím tu druhou možnost a po pár měsících se uvidí. Měl jsem si zkoušet přetahovat a napínat předkožku minimálně 3× denně a to až do mírné bolesti. Nebudete tomu věřit, ale po cca 1 měsíci už byla vidět špička žaluda a to i při ztopoření. To mě ujistilo v tom,že to půjde. Po 3 měsících se mi stala nepříjemná věc. S obrovskou radostí jsem si předkožku přetáhl přes celý žalud a poprvé v životě ho uviděl :) jenže vzrušením se mi ztopořil a kůže na to nebyla ještě dost vytažená. Dost to bolelo a nejhorší bylo, že jsem myslel, že mi praskne žalud, nemohla z něj totiž odcházet krev. Zareagoval jsem tak, že jsem si vlezl do ledové sprchy a pořád si ho chladil. Pochvilce mi asi zmrznul a začal se zmenšovat :) Po roce od začátku tréningu už vše fungovalo jak má a předkožka šla normálně přetáhnout i při ztopoření. Jediné co mi vadilo, byla nedostatečně natažená uzdička a tak jsem sice měl odkrytý celý žalud, ale veškerá kůže byla nahrnutá hned za ním a dál to nešlo. Kůže je ale velice elastická a dnes, je to už 13 let, je vše v perfektním stavu. viz. foto Chtěl jsem tím jen říct, že i když to tak nevypadá, tak hodně záleží na vás a na doktorovi kterého chytnete. Dnes jsem strašně rád, že jsem tenkrát narazil na doktora, který né za každou cenu chtěl hned řezat. Mějte se a přetahování zdar :) Foto v dnešním stavu, neobřezán!

reagovat 27.10.2015 11:44 - Anm

Kto ma skusenost s relativnou fimozou?mam taky isti problem

reagovat 27.10.2015 12:10 - Anm

Dobry den Pan doktor.Mam Realtivnu-Fimozu cize v pokojom stave sa mi predkoza stahuje normalne,problem je v stoporenom stave ked sa mi stahuje tazko a naspet sa nevracia sama.Je potrebna operacia?,ak ano ako dlho trva?.Aka je dlzka pooperacneho liecenia?.Dakujem

reagovat 27.10.2015 13:37 - gin

Doktor tu není nikdo, já jsem pouze osvětář. Dle všeho máš tu fimózu pouze lehkou. Mnoha mužům se nevrací sama ani v klidu, mně se nevracela nikdy, ani jako malému dítěti ne.

Kolik máš let?

Dle všeho to na operaci není. Miras měl těžkou fimózu, že mu to nešlo stáhnout ani v klidu a bez operace se obešel.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *